köpek eğitimi

Yavru Köpek Fiyatları

1e5701fcc5664b71ce6fdfb7bc619c91

2013226112923329Köpekler evcilleşmiş ilk hayvanlar olarak binlerce yıldır insanların hayatlarında yerlerini almış muhteşem hayvanlardır. Koruma, bekçilik, dostluk, sadakat her şeyi içinde bulunduran bu hayvanlar her daim insanların gözbebeği olmuşlardır. Bu güzel canlılara evimizde bakabiliriz. Onlarla dostluk kurabilir mutluluğu bir de farklı açıdan yakalayabiliriz. Bu güzel canlılar üretilip satılıyor. Ayrıca köpeğimizin alışmasın için onu yavruyken almak daha doğru oluyor. Köpeklerimizi çiftliklerden, barınaktan, sokaktan ya da sahibinden alabiliriz. Bazen ücretsiz verilebilir ama genelde satılır. Hal bu olunca yavru köpek fiyatları hakkında araştırmaya gireriz. Köpeklerin fiyatları yetiştirilme, üretilme tarzı gibi sebepler ve alındığı yere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çiftlikten alındığında biraz daha fazla ücret talep edilebilir. Barınaklardan alındığında ücretsiz ya da biraz mama karşılığı verilebilir.

Peki, niye bu çiftliklerde ücretler yükseliyor diye merak ediyorsanız cevabı oradaki köpekler en iyi koşullarda bakılıyorlar. Her imkân sunuluyor. Ayrıca anne ve babaları seçilmiş köpeklerden oluşuyor. En iyi mamaları yiyip en iyi yaşam koşullarında barındırılıyorlar. Hal bu olunca köpeğin yavrusu da çok değerli oluyor. Ama çiftlikten alınan yavrular hem çok daha güvenilir hem de ticaretin ağına düşüp kepaze edilmemiş yavrular. Alınacak ırkın bulunabilirliği ulaşılabilirliği ile fiyatı doğru orantılı. Ayrıca fiyatı etkileyen diğer faktör ise köpeğin üretkenliğidir. Yani bir batımdaki yavru sayısı çok ise o yavruların fiyatları düşük olabilir. Ya da bazı ırklar genetik olarak az yavru verir. Bu da piyasada fiyatının yüksek olmasına neden olabilir.

                Yavru köpek fiyatları 200 TL’den başlayarak 5000 TL’ye kadar çıkabilir. Bazı köpekler hakikaten çok az bulunduğundan çok pahalıya satılabilir. Siz öncelikle nasıl bir köpek aradığınızda karar kılmalı sonra da bu köpeğin piyasa ederini çok iyi araştırmalısınız. Ederinden az fiyatlar sizi dolandırmak isteyenlerin oyunları olabilir. Muhakkak sağlam bir kanaldan köpeğinizi almalısınız. Bazen duyuyoruz köpeği aldım birkaç gün sonra hastalandı hatta öldü gibi şeyleri. Bunlar köpekleri ticari meta olarak algılayan basit insanların yaptığı oyunlar. Anneye güzel bakılmaması ya da yavrunun iyi bakılmaması gibi sebeplerden bu tür olumsuz sonuçlar doğuyor. Öncelikle alacağınız kanalı iyi araştırmanız gereklidir. Aksi durumlar yaşayıp üzülmemeniz için bu çok önemlidir. Bunun dışında nereden alırsanız alın köpeğin önce bir veteriner kontrolüne götürülmesi gereklidir. kontrolde de sağlıklı çıkan bir köpeğe sahip olduktan sonra onu artık gönül rahatlı ile evinize alabilirsiniz.

Piyasada yavru köpek fiyatları bazen mevsimsel değişiklikte gösterir. Köpekler mevsimsel döngü gösterir. Yani dişiler mevsime bağlı kızgınlık gösteren canlılardır. Bu da demek oluyor ki bir yazın bir de kışın kızgınlık gösterecek ve buna bağlı yavrulama olacaktır. Kışın doğan yavrular yazın doğan yavrulara oranla daha şanssızdırlar. Hayata tutunmaları daha zordur. Buna bağlı olarak da kışın daha pahalı yazın daha ucuz olabilirler. Ayrıca bu işin artık ticarete alet edilmesi ile kendini şaşıran birçok insan köpekleri bilinçsiz üretmeye başladılar. Onları adeta birer makine gibi kullanıp sonunda ölüme terk ettiler. Bunun için bu işleri yapması adına çiftliklere büyük destekler verildi. Sonuçta çiftlikler her daim denetim altında ve bilinçli insanların ellerinde. Köpek yavrularını alırken ya barınakları ya da çiftlikleri tercih etmeniz bu açıdan daha önemli. Bu işi bilmeyip senede 3- 4 kez yavrulatan insanlar da mevcut. Köpeklere hormon enjekte ederek döngüyü erkene alıp sağlıksız doğumlar gerçekleştiren ve köpekleri çok küçük satan insanlar varken dikkatli olmanız çok çok önemlidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yavru Köpek Fiyatları

https://www.petyavru.com