köpek eğitimi

Satılık Boxer Fiyatları

590 ilan 1 kck

Sağlıklı bir köpek almak için, sorumlu bir damızlıkçı, köpek yavrusu fabrikası veya evde iyi şekilde beslenmiş köpek yetiştiricilerden, barınaklardan tercih edin. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştiriciyi arayın ve bilgili birisinden yardım isteyin. Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Safkan yavru Boxer’lar ve yetişkin Boxer fiyatları değişim göstermektedir.

Boxer Özellikleri

Boxer’lar, büyük, kaslı, meydan okuyan köpeklerdir. Eğlenceli doğaları ve sınırsız enerjisinden dolayı, bazen köpek ırkları arasında “Peter Pan” olarak adlandırılırlar. Tipik Boxer akıllı, uyanık ve korkusuzdur. Ailesine sadık ve onlarla oynamayı çok sever. Minimum bakım ihtiyaçları, efsanevi sabır ve naziklik sayesinde, boksörler fiziksel egzersizleri ve ihtiyaç duydukları zihinsel uyarıları sağlandığı sürece mükemmel aile arkadaşlarıdır. Onlara, yürüyüşler veya koşular şeklinde yeterli egzersiz yapmaya istekli iseniz, apartman yaşamına bile uyum sağlayabilirler. Boxer’lar, ailelerine olan büyük sevgileri ve sadakati ile ünlüdür. İlk başta yabancılara karşı genellikle güvensiz olurlar, ancak aileleri için tehdit oluşturmadıkça agresif olmazlar. Çok coşkulu, mutlu ve zariftirler, özellikle de atlamaya başlarlarsa (yapmayı sevdikleri bir şey varsa) yüzünüze bir gülümseme getirirler, bükülürler ve eğlendirmek için taklit topları çevirirler. Ancak hayat, tüm boksörler için eğlenceli değildir. Güçleri ve cesaretlerinden dolayı, Boxer askeri ve poliste ve arama-kurtarma çalışmalarında geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bekçi çalışmaları için özel olarak eğitildiğinde, boksörler mükemmel gözlemcilerdir. Boxer’lar ayrıca, itaat, çeviklik ve schutzhund (köpeklerin izini sürme, itaat ve koruma yeteneklerini test eden üç aşamalı rekabet olayı) konusunda üstünlük sağlar. Boxer’lar açık havada uzun süre kalmamalıdır. Kısa burnu yaz aylarında sıcak havayı verimli bir şekilde soğutmaz ve kısa tüyleri onları kışın sıcak tutmaz. Kısa tüyleri olmasına rağmen, özellikle ilkbaharda Boxer tüy döker

Boxer’lar yüksek enerjili köpekler ve çok fazla egzersiz yapmaya ihtiyaç duyuyorlar. Onlara ihtiyaç duydukları oyun ve aktiviteyi verecek zaman, arzu ve enerjiye sahip olduğunuzdan emin olun.

Çocuklara karşı eğlenceli ve sabırlıdır. Yabancıları ihtiyatlı bir tutumla karşılarlar ancak samimi insanlara kibarca yanıt verirler. Ailesini ve evini savunmak için agresiftir. Mizaç, kalıtım, eğitim ve sosyalleşme gibi bir dizi faktörden etkilenir.

BoxerEğitilebilirliği

Baxer’lar akıllı ve eğlenceli eğitime iyi bir biçimde yanıt verirler. Eğitimde sert davranmanızdan hoşlanmazlar ve çabuk sıkılırlar. Onun için eğitimi eğlenceli hale getirebilirseniz. Bazı Boxer’lar koruma görevlerini ciddiye alırken diğerleri herhangi bir koruma içgüdüleri göstermeyebilir.

Boxer Yatkın Olduğu Hastalıklar

590 ilan 1 kck

Boxer’lar genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi bazı sağlık koşullarına da eğilimli olurlar. Tüm boksörler bu hastalıkların herhangi birini veya tamamını almazlar. Boxer’lar özellikle gelişmekte olan mast hücre tümörleri, lenfoma ve beyin tümörleri için eğilimlidir. Aşırı beyaz işaretli beyaz Boxer’lar güneş yanığı olabilir ve hatta cilt kanseri gelişebilir. Boxer’ınız açık renkli ise açık havada giderken kulak, burun ve derisine güneş kremi uygulayın.

Kalça displazisi gibi genetik rahatsızlıkları vardır. Bu kalçanın kalça eklemine tam oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Bazı köpekler bir veya her iki arka bacakta ağrı ve topallık gösterir, ancak kalça displazisi olan bir köpekte herhangi bir rahatsızlık belirtisi fark etmeyebilirsiniz. Yüksek kalorili bir beslenmeden gelen hızlı büyüme veya kaygan zeminlere düşme veya yaralanmalar gibi çevresel faktörler tarafından da tetiklenebilir. Tedavi, eklem fonksiyonunu destekleyen takviyelerinden kalça protezine kadar değişir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Boxer Fiyatları