köpek eğitimi

French Bulldog’ların Kökeni

kopek 180

Yetişkinlerle ve özellikle yaşlılar ile çok iyi anlaşırlar. Çocuklarla ilişkilerinde yanlarında bir yetişkin bulunmasında fayda var. Bulundukları ortama uyum güçlüğü yaşamazlar. Genellikle yabancılardan hoşlanmazlar ancak alışma evresinden sonra sevimli yüzlerini gösterirler. Bazı French Bulldog’larda salya akıtma davranışı görülebilir. Kafası kare, kulakları sivri olur. Sıkı ve kaslı atletik bir vücuda sahiptir. Son derece aktif, akıllı, uyumlu, oyuncu ev hayatına uygun, meraklı ve ilgilidir.

kopus1 185

French Bulldog’ların Kökeni

Fransız Bulldog cinsi köpekler İngiliz Bulldog türünden gelmektedir. Fransız Bulldoglar Endüstri Devrimi sürerken buradaki işçilerin küçük Bulldogları İngiltere’den Fransa’ya getirmesiyle meşhur olmuştur. Fransızlar İngiliz Bulldog’larının aksine küçük yapılı, daha uysal yapıda olan köpekleri tercih etmişlerdir. Fransız Bulldoglar dönemin zenginlik göstergesi haline getirilmiş, edinmek popüler hale gelmiştir.

 

Karakter yapısı

 

French Bulldog oyun oynamayı sever, evdekileri objeleri merak edip kurcalamaya bayılır, sıkıldığında patileriyle dikkat çeker, sert görüntüsünün altında vefalı bir dost yatar. İlgilenilmediğinde agresif davranışlar sergileyebilirler. Biraz ilgi onları sakinleştirecekdir. Son derece aktifdirler ama çok gürültücü olmazlar.İhmal edildiklerinde davranış bozuklukları gösterebilirler. Bir kişiye bağlanır ve onunla geçirdiği zamanlarda son derece neşeli bir dost tavrı sergilerler. Evde çocuklarınız var ise birbirlerine alıştıkları takdirde çok iyi arkadaş olabilirler. Ancak duygusal oldukları ve sahiplerine çok bağlandıkları için çocukları kıskanabilecekleri ve saldırganlaşabilecekleri unutulmamalıdır. Davranışlarını gözlemlemekde fayda olur.

 

Yaşam ortamı

 

Fransız Bulldog çok sıcak yada çok soğuk havaya karşı duyarlıdır. Ilıman iklimleri severler. Çok sıcak havalarda dışarıda çok oynamasına müsade etmemelisiniz, sıcak hava kalp krizi geçirmelerine ve ani ölümlere sebebiyet verebilir. Bu konuya hassasiyet gösterildiği takdirde apartman hayatında kolaylıkla bakılabilecek cinslerdir.

 

Eğitim

Satılık French Bulldog Fiyatları

French Bulldog kolay eğitilebilir bir tür olmakla beraber eğiticinin tavrı son derece önemlidir. Dominant karakter olan bir eğitici French Bulldog eğitimi konusunda daha başarılı olacaktır. Zeki bir türdür, öğrenmesi kolaydır ancak inatçı oldukları için öğrenmeyi reddedebilirler. Örneğin oturma eğitimi veriyorsanız sert bir ses tonu ve el işaretinizle “otur” deyin. Komutların kısa ve ses tonunuzun kararlı olmasına dikkat edin. Komuta uymadığı takdirde ses tonunuzu arttırarak komutu tekrarlayın. Öğrenmeye başlayana kadar ses tonunuzu arttırarak komutu tekrarlayın. Öğrenmeye başladığında ödüllendirmeyi ihmal etmeyin. Bu onun inadını kıracak ve komutu pekiştirmesine yardımcı olacaktır. Otur, yat, kalk, gel gibi komutları zorlanmadan öğrenebilecek zekaya sahiptir. Ödül kemikleri işinizi kolaylaştıracak en önemli yardımcıdır. İleri itaat eğitimi için köpek eğitmenlerinden yardım almanızda faydalı olur. Konunun uzmanı değilseniz tasmasız gezdirmeniz ya da komutları kalabalık ortamlarda tasmasız yaptırabilmeniz o kadar kolay olmayacaktır.

French BulldogEgzersiz İhtiyacı

Kaslı olmasının yanında ufak bir cins olan French Bulldog aşırı egzersize ihtiyaç duyacak bir cins değildir. Günlük yürüyüşlerinize eşlik etmesi, biraz top oynaması, evde holde koşturması ve oyun oynarken sarf ettiği enerji onun için yeterli olacaktır. Çok hızlı ve uzun mesafeli koşular yapmasını beklemeyin. Ufak cinsler ağır egzersizlere uygun değildir. Apartman hayatına kolay uyum sağlarlar.

French BulldogBakımı Nasıl Yapılır?

Tüyleri düz, kısa ve çoğunlukla parlaktır. Kaliteli bir tüy yapısına sahiptir. Tüylerinde aşırı dökülme görülmez. Haftada 2 kere kauçuk fırçayla taranması yeterli olacaktır. Tüy dökülmesini önleyen vitaminler ile bakımını desteklediğinizde tüy dökülmesi yok denecek kadar az olacaktır. Tüyleri kısa olduğundan kötü koku oluşumu az olan cinslerdendir. Sıcak havalarda haftada bir kere ılık suyla yıkanması yeterli olacaktır.

Satılık French Bulldog Fiyatları

Ev hayatında size eşlik edecek bu sevimli cinslerin fiyatlarıdeğişkenlik gösterir. Fiyat değişimini belirleyen faktörler arasında rengi, cinsiyeti, yaşı gibi etmenlerin olduğu görülür.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

French Bulldog’ların Kökeni