köpek eğitimi

Satılık BichonFrise Fiyatları

kopek 181

Sağlıklı Bichon’u almak için, sorumlu bir yetiştiriciden, köpek çiftliklerinden veya hayvan mağazasından alabilirsiniz. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştiriciyi tercih edin. Bichonfrise alırken internetteki resimlerini gördüklerinizi değil gözünüzle gördükleriniz alın. Köpek alırken aşılarının tam olmasına herhangi bir hastalığının olmasına dikkat ediniz. BichonFrise Özellikleri

BichonFrise şahane, küçük bir köpek ırkıdır. Siyah gözleri ve kabarık beyaz tüyleri ile Bichon neredeyse bir çocuğun oyuncağına benzer ve Bichon’un sizin en mutlu ve en hevesli arkadaşınız olabileceğini anlamanız uzun sürmez. Bebeksi yüzleri ve yumuşak beyaz tüyleri ile Bichon cazip, iyi huylu bir eğilimle bakan çok çekici bir ırktır.

Madagaskar yakınlarındaki bir adada Afrika sahillerinden kökeni bulunan bir köpek olan Coton de Tulear, Bolognese, kuzey İtalya’da Bologna kentinin yakınında yetiştirilir. Bichon’un Akdeniz’de doğduğu ve ticaret yollarıyla diğer ülkelere götürüldüğü görülüyor.

kopus1 188

Bichon küçük köpekler olabilir ancak küçücük boyutlarına rağmen, Amerikan Köpek Kulübü tarafından Toy cinsi olarak sınıflandırılmıyorlar. Bichon her zaman beyazdır (yavrular krem ​​veya soluk sarı olmasına rağmen), siyah gözleri ve siyah burunları vardır. Onların kemerli boyunları onlara gururlu, kendine güvenen bir görünüm verirken, iyi tüyleri kuyrukları sırt üstüne doğru bükümlü durur. Harika bir aile evcil hayvan arıyorsanız, Bichon’ı düşünün. Bu köpek oynamayı sever. Her zaman mutludur, (uzun süre yalnız kaldığı zamanlar hariç) ve davranışları sevecen ve naziktir. Bichon genellikle diğer hayvanlarla ve insanlarla iyi geçinir, ancak yabancılar kapıya geldiğinde sizi uyarırlar. Diğer cinsler gibi tüyleri dökülmez. Bichon genellikle alerjisi olan insanlar için önerilir. Bu alerjinize de bağlı bir durum çünkü herkes Bichon’a aynı şekilde tepki vermiyor. Köpeğinizi uzun süre yalnız bırakmanız gerekirse, bu sizin için bir köpek olmayabilir. Bichon sadece aileleri ile birlikte olmaya ihtiyaç duyuyor. Tek başına çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadıkça, çeşitli yaşam tarzlarına iyi uyum sağlarlar.

Küçüklükleri nedeniyle Bichon, dairelerde yaşayan insanlar için iyi bir evcil hayvan. Fakat çok enerjileri var. Yürüyüşler ve oyunlar da dahil olmak üzere günlük egzersize ihtiyaç duyuyorlar. Sevimli ve küçük oldukları için, BichonFrise’yi aşırı korumaya dikkat edebilirsin. Bu davranış yanlıştır ve köpeğinizin şımarık, utangaç ve korkulu hale gelmesine neden olabilir. Tehlikeli durumlara karşı dikkatli olun, ancak insanlar, diğer hayvanlar ve durumlarla başa çıkma becerisine güvenerek Bichon’a güveninizi öğretin.

BichonFrise Eğitimi

Bichon akıllıdır ve hileler öğrenmeyi sever ve çok eğitilebilirler. Eğitim sırasında, sağlam ama nazik olmanız gerekir. Sert düzeltmeler ve azarlama bir Bichon’un kalbini kırar. Birçok Bichon sahibi köpeklerini itaat, çeviklik ve miting yarışması için eğitir. Hem köpekler hem de sahipler bu aktivitenin keyfini çıkarıyor ve Bichon’unuzla daha yakından bağlantı kurmak için iyi bir yol. Bichon’da en iyi sonucu veren başka bir etkinlik de terapi işidir. Nazik ve herkesin yüzüne bir gülümseme getiren bir ırktır.

BichonFrise Kişiliği

Bichon’un kişiliğinin göze çarpan özelliği neşeli bir tutumu olmasıdır. Bu köpek sevilmekten hoşlanır, dikkatin merkezi olmaktan hoşlanır ve kazandığı kişiliğiyle ailesine, komşularına, bakım görevlilerine veya veteriner hekimlerine çekici gelmektedir. Bichon’un eğlenceli, bağımsız bir çizgisi var, ancak bu onun yalnız kalmaktan hoşlandığı anlamına gelmiyor. Aslında, bu cins yalnız kalmaktan nefret eder ve çoğu zaman yalnız kalırsa ayrılma kaygısı çekerler. Bu gibi durumlarda, Bichon yıkıcı olabilir ve gözle görülen her şeyi yırtabilir. Açıkçası Bichon, uzun süre evden uzakta olan insanlar için bir tür değildir. Mizaç, kalıtım, eğitim ve sosyalleşme gibi bir dizi faktörden etkilenir. Güzel mizaçlı yavrular meraklı ve eğlenceli, insanlara yaklaşmaya ve onlarla oynamaya isteklidir. Bichon, her köpek gibi erken sosyalleşmeye ihtiyaç duyar. Toplumsallaşma, Bichon yavru köpeğinin çok yönlü bir köpek olmasını sağlar.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık BichonFrise Fiyatları