köpek eğitimi

Saint Bernard yavru

rt

AĞLAMAKLI SURAT SAİNT BERNARD

Şirketimizin kurulma amacı, scrli yavru eğitimli köpek diye bilinen, tescilli yavrular üretmektir. Irkların soyu takip edilip, kayıt tutulur. Uluslar arası kuruluşlarca onaylanmıştır. Şirketimiz uzman kadrosu Türkiye’nin tek ve öncü kuruluşudur. Bu scr onların kalitesinin, ırkının fiziksel ve ruhsal tüm özelliklerini taşıdığının belgesidir. Ayrıca anne ya da baba tarafından elde edilmiş bir başarı var ise kayıtlara ilave edilir.

İnsanoğlu her türden hayvanı kendine hizmet etmesi için kendi ırkından veya o ırka yakın ırklarla çiftleştirmiştir. Buna melezleme veya çaprazlama denir.  Köpekler içinde bu durum böyledir. Yeni melez köpek, yeni ırkına özel yetenekler kazanır. Bu ırkın karakteri melezlenen ırklardan farklıdır. Oluşan yeni alışkanlıklar kazanmak, yeni karakter, yeme alışkanlığı, yeni yaşam tarzı anlamına gelir. Bir köpek alıp ve onu ailenin bir parçası yapmak dikkat edilmesi gereken şunlara dikkat çekmek isteriz. Yoksa köpeği kısa zamanda bırakırsınız. Böyle bir davranış evinizin huzurunu kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. Oysa köpekler tıpkı insanlar gibi sevmeyi, sevilmeyi arzular. Veteriner evleri, sokaklar ve barınaklar bu şekilde araştırmadan, soruşturmadan alınıp sokağa atılan köpekler ile doludur. Bu neden ile firmamızdan destek almanızı öneririz.

Orijinal bir almaya Saint Bernard yavrusu karar verdi iseniz şunlara dikkat ediniz. Kocaman bir kafası vardır. Güçlü, sağlam yapılı ve adalelidir. Kısa ve uzun tüy tipi şeklinde, İki tip tüy yapısı vardır. Ten ve tüy rengi beyaz, kızıl ve siyahtır. Kuyruk baldırına kadar uzanır. Koku alma duyuları güçlüdür. Kibar, dost canlısı, çocuklara karşı sabırlıdır. Çok çabuk sosyalleşir. İri bir köpek olduğundan eğitime çok küçük yaşlarda başlanmalıdır. En büyük problemi her yemekten ve su tüketiminden sonra bu durum ortaya çıkar. Mükemmel bir bekçi köpeğidir. 1,5-2 yaşına kadar egzersiz yaptırılmaz. Sadece kısa yürüyüşler ve oyunlar yeterlidir. Diğer hayvan türleri, başka ırktan köpekler ve çocuklara karşı çok toleranslı olduğundan uyum sorunu yaşamaz. 80 Kilo ağırlığa kadar ulaşabildiğinden, yeme ve içmesine dikkat edilmelidir. Kırsal hayatta yada bahçeli bir evde bakılmalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Saint Bernard yavru