köpek eğitimi

Satılık Bichon Frise

40 Big Dog Puppy Pictures 3

Satılık Bichon Frise

Hayvanların evcilleştirilmesi asırlardır insanların hayatını kolaylaştırmıştır. Günümüzde bir çok kişi evinde hayvan beslemektedir. Bu durum hayvanların insanlardan daha iyi birer dost olabildiklerini de kanıtlamıştır. Birçok köpek ırkı insanlarla yaşamaktan Mutlu olmakta ve ailelerini benimsemekteler. Bunlardan biri de Bichon frise cinsi köpeklerdir.

Oyuncak ırk köpeklerden olan bu hayvanlar 10 cm uzunluğunda kıvırcık beyaz tüylü olan süs köpekleridir. İnsanları çok severler ve insanlar ile bir arada olmaktan çok hoşlanırlar. 14. Yüzyıldan itibaren Fransa’da birçok kraliçenin göz bebeği olmuş olan bu köpekler sevgi doludur ve gereksiz yere havlamaz.

Çocuklarla da arası iyi olan bu köpekler, apartman hayatı için gayet uygundur. Ayda bir yıkanmaları gerekir ve tüylerinin düzenli olarak taranmaları şarttır. Düzenli bir tıraşla kolayca bakımları sağlanmış olur. Birçok kişi için ideal bir arkadaş olan bu köpekler, sahiplerinin gözünün içine bakar ve oldukça uysal olurlar.

Koyu renk gözleri vardır ve oyun oynayarak günlük egzersiz ihtiyaçlarını giderirler. Sahipleri ile iyi vakit geçiren bu canlılar, bir çok açıdan sosyalleşmeyi başarırlar. Ancak tüm küçük ırk köpekler gibi bu köpekler de tuvalet eğitiminde zorlanabilirler.

Satılık Bichon Frise Almak isteyenler bakımının biraz masraf gerektirdiği bu köpeği yalnız bırakmamalı ve ilgisini esirgememelidir.

Apartman hayatı için uygun, çok egzersiz ihtiyacı duymayan ve uysal bir köpek arayanlar için ideal bir seçim olabilirler. Sahipleri ile uyumayı çok severler ve her zaman sadık bakışları ile yalnız olmadığını hissettirirler.

15 yıl ve üzeri ömürleri olan bu hayvan sevilmeyi çok severler ve sürekli sahiplerinin çevresinde olmaktan hoşlanırlar. Köpek yarışmalarında ayaklarında ve kafalarında uzun kıvırcık tüyleri olan ve diğer yerleri tıraş edilen minyatür köpekler bunlardır.

Satılık Bichon Frise Nereden Bulabilirim?

Yakınınızdaki bir veterinere sorarsanız size yardımcı olacaktır. Satılık Bichon Frise Genelde özel üretilen üretim çiftliklerinde bulunan hayvanlardandır. Fiyatları pahalıdır ama eğer hayvanı yavrulayan birini bulabilirseniz ondan da sarın alabilmeniz mümkün olur.

Apartman Hayatı İçin Uygun Mu?

Küçük ırk hayvanların büyük bir kısmı gereksiz yere havlamaktan hoşlanır ama bu ırk köpekler gereksiz yere havlamaz. Sadece kapı çalınca havlayan bu hayvanlar çok uysaldır. Apartman için de uygun olan bichon Frise ırkı köpekler iyi bir ev arkadaşı ve eşlikçidir.

Çocuklarla İyi Anlaşır ?

Çok sevgi dolu olan ve insanlarla yaşamaktan hoşlanan bu hayvanlar çocukları da çok sever ve iyi anlaşırlar. Ancak canını yakan çocukları ısınabilirler. Bu yüzden Küçük çocuklarla ilişki kurduğunda çocuk gözlemlenmelidir.

Tüyleri Alerji Yapar Mı?

Birçok kişinin merak ettiği bu sorunun cevabını vermek zordur. Alerjik bünyesi olan kişilere alerji yapabilir ama normalde ekstradan bir alerji yapacak durumu yoktur.

İnternetten Alabilir Miyim?

Köpek satın almak yerine sahiplenmeyi tercih etmeniz önerilir ama ille de satın almak istiyorsanız internetten satış yapan kişilerin kargoyla yollamalarını asla izin vermeyin. Mutlaka köpeği gidip görün ve öyle alın. Köpeği kargo ile yollayan kişiler köpeğin sağlığını riske attığı için bu suça ortaklık etmemenizi ve petshop ya da çiftliklerden satın almanızı öneririz. Bazı veterinerler isteyen kişilere köpek temin edebilmektedir. Bu yüzden onlarla görüşebilirsiniz.

Köpek Beslenmesi

Her köpeğin bir damak zevki vardır. Bazı köpekler ayran içerken bazıları içmeyebilir. Sebze seven köpek olduğu gibi sevmeyen de olabilir. Tıpkı insanlar gibi yemek seçimi olan bu canlılar için türlerine uygun hazır mamalar tercih edilir. Ancak bazen kemik katılmış sebze yemekleri ve pilav da verilebilir. Ancak şekerli gıdalar ve baharatlı yiyecekler verilmesi tavsiye edilmez. Bu hassas derinin alerji olmasına yok açabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Bichon Frise

https://www.petyavru.com