köpek eğitimi

JACK RUSSEL TERRİER

images

Jack Russel Terrier ‘ in secersi 1800 ‘lü yıllara dayanır , bir din adamı tarafından yetiştirilen bu köpek ,  yavruyken gerekli eğitimi aldığı takdirde türünün bütün özelliklerini eksiksiz taşır , onunla kuracağınız iletişim ve dostluk çok önemlidir .Cesur, şen, fedakar ve itaatkar bir köpektir. Jack Russell Terrier yeterli egzersiz imkanı sağlandığında apartman hayatına da uyum sağlar. Ev içinde oldukça hareketlidir.

Bütün küçük terrierler gibi  küçük hayvanları avlamak için kullanılır. Yeteneği ve hızı ona özellikle değer kazandırır.Atik ve küçük fizik yapısından dolayı çok dar geçitlerden bile geçebilirler.Başlarda yalnızca kendi ihtiyaçları için avlansada zamanla o da diğer av köpekleri gibi insana eşlik etmeye başlamışlardır . Secerelerinden gelen bütün özelliklerini taşırlar , oldukça hareketli ve yaşam dolu bir ırktır .Oyun oyanamayı çok severler  , kızdırılmadığı sürece çocuklarla arası çok iyidir ayrıca gözü kara ve güçlüdür . Jack Russell diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir. Bu nedenle yavruyken çok iyi sosyalleştirilmelidir.Güçlü bir av güdüsüne sahiptir , keşfetmeye ve de kovalamaya bayılırlar .Ancak bu küçük dostlarımız tasmasız dolaştırılmamalıdır .Yavruluk döneminde iyi eğitilince size hem çok iyi bir dost hemde çok iyi bir koruyucu olabilirler . Görünüşleri açısından kolayca ilgi çekerler ve çok sempatik yapıları vardır . Yükseklikleri ; 30-35 cm ve ağırlıkları ; 6-8 kg arasındadır . Bacakları diğer türlerine göre daha uzundur ve bu özelliği onu avına daha çabuk ulaşmasını sağlar . Kulakları ileri doğru katlanır bir yapıya sahiptir ve düğme şeklindedir .Tüyleri suya dayanıklıdır , rengi ise beyaz üstüne siyah veya kahverengi lekeler şeklindedir . Avcılık özelliklerinden en önemli olanı ise içgüdüleridir ve gözlerine kestirdikleri avın onlardan kaçma olasılığı düşüktür .

Avcılık yönünden Seceresi bu denli kuvvetli olan Russel Jack Terrier cinsi köpeklerimizin  yavruluktan  başlayarak aldıkları  eğitimlerine  titizlikle önem veriyoruz ve ırkının özelliklerini taşıması için uzman eğitmenlerimiz büyük çaba sarfediyorlar . Sizde bu özel ve iyi eğitimli köpeklerimize sahip olmak isterseniz , iletişim adreslerini kullanabilir ve onları daha yakından görebilirsiniz

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

JACK RUSSEL TERRİER