köpek eğitimi

İNGİLİZCE FOXHOUND YAVRUSU

dogs pics 16

Estetik görüntüsü ve uzun tüyleri ile bir köpekte aradığınız tüm özellikleri bünyesinde toplayan Foxhound yavruları, kolay eğitilebilme özellikleri ile dikkat çekmektedir. İngilizce Foxhound yavrusu kategorisinde yer alan köpeklerimizi, ırk ve sağlık garantisi ile sizlere sunuyoruz.

AV KEYFİNİZ İÇİN İDEAL BİR ARKADAŞ

İngilizce Foxhound yavrusu olarak bilinen İngiliz Tilki Tazısı, atletik vücudunu zarif hatlarıyla birleştiren özel bir hayvandır. Uzun burun, geniş bir kafa ve güçlü arka bacaklar ırkın karakteristik özellikleri olarak ön plana çıkmaktadır.

Eğitilmesi oldukça kolay olan İngilizce Foxhound yavrusu olarak bilinen tilki tazıları, sizin için ideal bir av köpeği olacaktır. Oldukça itaatkâr olan bu ırka mensup köpeklerin eğitim süreçlerinin dikkatle planlanması gerekmektedir. Altı ile sekiz saat açık arazide tempolu bir biçimde koşu yapabilen bu köpekler, doğru eğitim stili ile bekçi köpeğiniz olarak da size hizmet edebilir. Apartman hayatında yapı olarak beslenmeye çok uygun olmayan bu köpekler; eğer aile köpeği olarak yetiştirilmek isteniyorsa küçük yaşlardan itibaren farklı bir disiplinle yetiştirilmelidir. Egzersiz ihtiyacı oldukça yoğun olan bu köpeğin, açık alanlarda yürütülmesi veya koşturulması mutlu olması için temel gereksinimler arasında yer almaktadır. Kısa ve sert tüylü hayvanlar olan İngiliz tazılarının tüyleri genelde siyah, beyaz ve ten rengi karışımından meydana gelmektedir. Bakımı çok zor olmayan bu ırka mensup köpeklerin haftalık olarak tüylerinin yıkanması ve fırçalanması gerekmektedir. Açık arazide size hevesle eşlik edecek doğa yürüyüşleri veya av gezileri çok daha güzel olacak. Gri tazı, Terrier ve Bulldog gibi farklı köpek ırklarının karışımı olan İngiliz tazıları, zekâlarını ve enerjileri atalarından almaktadır. Oldukça aktif köpekler olan bu ırka mensup köpekler, av içgüdüleri sebebiyle açık arazide aldıkları kokuların peşinden gitmeye yatkındır. Bu nedenle, yavru oldukları dönemden itibaren iyi bir eğitim almaları gerekmektedir.

İngilizce Foxhound yavrusu olarak bilinen İngiliz Tilki Tazısı sizin için ve aileniz için ideal bir dost olabilir. Çocuklar ve diğer hayvanlarla anlaşma düzeyi de oldukça yüksek olan bu ırka sahip köpeklerle, keyifli av maceraları da yaşayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İNGİLİZCE FOXHOUND YAVRUSU

https://www.petyavru.com