köpek eğitimi

Ucuz Satılık Köpekler

dogs picture 19

kopek_oteli-10Bazen bir canlıya fiyat biçmek ne kadar doğru diye düşünebilirsiniz. Bir canlıya fiyat biçmez gerçekten mantık dışı bir durum olabiliyor, fakat maalesef petshoplarda satılan köpeklere veya kedilere mecburen fiyat konulması gerekiyor, çünkü hayvan piyasası ve köpek ya da kedi sahibi olmak isteyenlere satılıyor. Bunların hepsi çok normaldir ve sizde bir kedi veya köpek sahibi olmak istediğiniz zaman, petshoplara giderek bir tane alabiliyorsunuz. Bazen ise ucuz yollardan nasıl bir köpek sahibi olabilirim diye düşünüyorsunuz. Bazen çok ucuz satılık köpekler olabiliyor, bazen ise veterinerler bedavaya yavru köpekler verebiliyor. Veterinerlerden alacağınız bedava köpeklerde, bütün işlemlerini karşıladığınız taktirde size köpek verebiliyorlar. Malum hem köpeği satın almak, hemde bütün işlemlerini karşılamak pahalı olacağı için, veterinerler köpek sahibi olmak isteyenlere böyle bir teklif sunabiliyor ve bu çok önemli bir tekliftir.

İnternete baktığınız zaman birçok satılık köpek ilanları göreceksiniz. Bazıları gerçekten çok pahalıya satarken, bazıları ise ucuz satılık köpek ilanları olarak siteye koyuyor, fakat aslında bedavaya veriyorlar. Bu sebeple eğer gerçekten bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, her şey için hazırsanız, ama ucuz veya bedavaya bir köpek almak istiyorsanız, çok iyi bir araştırma yapmanız lazım. Bunu yapabilmek içinde elbette petshoplar seçenekler arasından kaldırılır. Bir köpek sahibi olmak kolay değildir ve bir tane köpek aldıktan sonra birçok sorumluluklarınız olacak. Bundan sonra sadece kendiniz için değil, aynı zamanda da köpeğiniz için hareket etmek zorunda kalacaksınız. Bugüne kadar karşılaşmadığınız birçok yeniliklerle karşılaşacaksınız. Bir köpek sahibi olmak, geçici bir heves olmaması lazım. Köpeği aldıktan sonra asla sevgi göstermeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Bakımını yaptırmanız lazım. Köpeğin ne kadar ucuz veya pahalı olduğu hiç önemli değil. Önemli olan sizin onlara ne kadar iyi bakabileceğinizdir.

Bazen öyle insanlar oluyor ki, ben bakarım, sorumluluklarını alırım, ben kendime bir tane köpek alacağım diyorlar ve alıyorlar, fakat ondan sonrası önemli, çünkü aldıktan bir süre sonrada ben artık bakamayacağım diyorlar ve bu çok yanlış bir davranıştır. Bakabileceğimi sandım ama anladım ki bakamayacağım, kabul edilir bir durum değildir. Sonuçta onlarda bir canlı ve onlarında evde yaşama, sıcak bir ortamda yaşama hakları var. Bu haklarını onlardan alamazsınız. Ucuz satılık köpekler çok ama onlar gerçek bir yuva arıyorlar. Onları yarı yolda bırakacak bir sahibe ihtiyaçları yok. Zaten yarı yolda kaldıkları için eve ihtiyaçları oluyor. İnternette veya dışarıda duvara asılı ya da ağaçların üzerine yapıştırılmış birçok ucuz satılık köpek ilanları oluyor. İlana baktığınızda, aslında öncelikle neden bunlar köpeklerini satıyorlar diye düşünebiliyorsunuz. Bazen ise ilanda ihtiyaçtan köpeğimi satıyorum diye yazanlar bile oluyor.

Siz ihtiyaçtan nasıl bir köpek satabiliyorsunuz, bir canlı için nasıl bir para alabiliyorsunuz. Bu tamamen, ihtiyaçtan çocuğumu satıyorum demekle neredeyse aynı kapıya geliyor. İhtiyaçtan köpek satılmaz, eğer çok fazla yavru köpekleriniz varsa ve yuva arıyorsanız olabilir ama bunun haricinde hiçbir sebep olamaz. Eğer bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, ister ucuz satılık köpekler olsun, isterseniz petshoplardan veya veterinerden almış olun ama köpeğe bakabilmeniz lazım. Yaşayacağınız evi sadece kendiniz veya evde yaşayanlar için değil, aynı zamanda köpek için düşünmeniz lazım. Bir hanede çocuk sahibi olmak isteyip istemediklerine daha karar verememiş bir karı koca gibi olur. Eğer istediğinize karar verdiyseniz, ona göre her şeyi planlamaya başlarsınız. Bir köpek sahibi olmakta aynı şeydir. Köpek olduğunuz zaman ne kadar harcamalarınız olacak, nerede yaşayabilirsiniz, ne kadar daha kazanmanız lazım, bunların hepsinin düşünülmesi gerekiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ucuz Satılık Köpekler

https://www.petyavru.com