köpek eğitimi

Ücretsiz Satılık Köpek

3Bir köpeğin hem ücretsiz, hemde satılık olması belki tuhaf gelebilir, fakat köpeğe bir ev bulmakta onları satmak anlamına geliyor. Dolayısıyla işin içerisinde maddiyat olmasa bile, köpekler satılıyor. Ücretsiz satılık köpek ilanları çok bulunuyor ve bazen köpeklere ev bulunurken, bazen bulunmadığı için köpek barınaklarına veya çiftliklere, bunların yanında veterinerlere veya petshoplara verilebiliyor. Eskiden köpek isteyenler çoktu ama çok fazla köpek veya petshoplar yoktu. Şimdi ise köpek isteyenler yine çok, fakat müsait evler çok fazla yok. Bu sebeplede birçok köpek ya sokakta kalıyor ya da evsiz kalıyor ve onların evide köpek çiftlikleri oluyor. Köpekler her zaman para ile satılmıyor veya alınmıyor, bazen ücretsiz olarakta bulabiliyorsunuz ki bunları en çok bulabildiğiniz yer internet ilan siteleridir. En büyük ilan sitesi sahibinden.com adresinden ücrestiz köpekler bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, aynı zamanda ücretsiz veya para ile köpek alışverişi yapabilmek için açılan siteler var, buralardan da beğendiğiniz bir köpek olursa satın alabilirsiniz. Köpekler her ne kadar ücretsiz olsada, onlara çok iyi bakılması gerekiyor. Köpeklerin ücretsiz verilmesi, onları hor görebileceğiniz anlamına gelmez. O kadar çok sokak köpekleri var ve onlar sokakta yaşamaya alışmışlar, fakat onlarında sıcak bir yuvaya ihtiyaçları var. Hatta bazen öyle vakalar oluyor ki, sokak köpeğini kurtarıyorsunuz, evinize alıyorsunuz ama bir gün bakıyorsunuz ki köpek tekrar sokaklara dönmüş, çünkü sokaklara alışmış ve onun için ev sokaklar oluyor. Birçok kişi köpeklerin bir şey anlamadığını veya fark etmediğini düşünüyor, ancak köpekler birçok şeyi fark ediyorlar ve birçok duyguyu yaşayabiliyor. Köpeklerin yüzünden ve gözlerinden ne kadar mutlu veya mutsuz olduklarını anlayabiliyorsunuz.

Köpeklerin dünyası gerçekten çok farklı. Öyle ki köpeklerde insanlar gibi yaşamak istiyorlar. Sıcak bir evde, güzel mamalar, oyuncaklar ve onları dışarıya gezdirmeye götürecek bir sahibi olsun istiyorlar. Bir süre sonra bazen mamadan sıkılıp sahibi ne yiyorsa onu yemeye bile başlayabiliyor. Ücretsiz satılık köpekler ilanını görürseniz, öncelikle iletişim bilgilerinden para isteyip istemediklerini sorun. Eğer para istiyorlarsa ve köpek yetişkin bir köpekse çok fazla bir şey teklif etmeden kapatabilirsiniz, ancak köpekler yavru köpeklerse ve ücret isteniyorsa, sohbetinize devam edebilirsiniz. Bazen ise ücretsiz veren köpek sahipleri oluyor, ama mutlaka önce arayın ve ne olduğunu öğrenin. Bazen petshoplar bile müşteri bulabilmek için köpeklerin ve kedilerin ilanlarını asabiliyorlar veya internete koyabiliyorlar. Köpek ya da kedi isteyen olunca sadece Türkiye’nin değil, dünyanın her yerinde müşteri gelebiliyor. Ücretsiz satılık köpekler kelimesi gerçekten birçok kişinin kafasını karıştırabiliyor, ama karışmasın.

Ücretsiz demenin anlamı, hızlı bir şekilde köpeğe yuva bulunsun diye yazılır. Köpeği aldıktan sonra zaten aşıları ve diğer işlemleri için aylık olarak ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Sonuçta bazı bakımlarını siz yapabilsenizde, bazıları ancak veterinerler tarafından yapılan bakımlardır. Bakımlar içerisine aşı, ilaçlar, tüy temizleme, tırnak kesme ve daha birçok bakım türleri bulunmaktadır. Bu yüzden ücretsiz satılık köpekler ilanı veya yazısı gördüğünüz zaman ve eğer bir köpeğe bakabileceğinizi düşünüyorsanız, arayıp sorabilirsiniz. Belki sizinde bir köpeğiniz olacak ve onunla belki on belkide yirmi yıl beraber yaşayacaksınız ki uzun yıllar beraber yaşayanlar oluyor. Köpekler ciddi anlamda sadık oluyorlar ve sahiplerine çok sahip çıkıyorlar ve koruyorlar. Dünya üzerinde belkide en sadık hayvan köpeklerdir. Siz ne kadar köpeğe sevgi gösterirseniz, köpek size o kadar alışır ve sizinle yaşamaktan çok mutlu olur. Malum her şeyin sonunda canlı olduğu zaman ölüm var ve ölene kadar beraber yaşarsınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Ahmet
    7 yıl önce

    Ben gerçektende bir köpeğinin olmasını çok istiyorum burada arkadaşım yok onlar benim sırdaşım olur. ama bana bu güzel sibirya kurdundan bir tane veya eğer isterseniz iksinide alabilirim onlara çok iyi bakarım ama onlara verecek kadar param yok

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Satılık Köpek