köpek eğitimi

SHİH TZU

large dog breeds short hair

Küçük bir cins olan Shih Tzu yüzünde en belirgin hali bıyık ve sakalları ile ön plana çıkmaktadır. Küçük olmasına karşın dayanıklı bir tür olan bu ırklarda cesaret çok ön plandadır. Uyanıklığı da dikkat çeken diğer özellikleri arasında sıralanmaktadır. Neşeli bir cinstir. Yabancılarla arasında olumlu bir uyum vardır. Çok fazla oyuncu bir yapıya sahiptir. Çocuklarla iyi anlaşması da oyuncu özelliğinden kaynaklanmaktadır. İtaat EğitimiÇocuklar ile çok iyi geçinir ve ev yaşamında çocuklu aileler arasında kolaylıkla uyum sağlar. Çocuklarla oynamak onun için çok keyiflidir. Yorulmazlar veya sıkılmazlar. Ev içerisinde çok fazla havlamaya elverişli olan yapılarından dolayı apartman yaşantısına uyum sağlamakta biraz zorlanabilirsiniz. Ancak uyumu da vereceğiniz eğitim sonucunda kolaylıkla kazandırabilirsiniz. Özellikle scrli yavru eğitimli köpek doğru yerden temin edilmesiyle sorunsuz olabileceklerini söyleyebiliriz. Köpek, ev ortamındaki tuvalet eğitimi içinde ekstra eğitime ihtiyacı olan bir cinstir.

Zor kazanılan bu eğitim, kazanıldığı zamanda sorunsuz olduğundan emin olabilirsiniz.Scrli yavru eğitimli köpek bekçilik yapabilir. Köpek dış mekan için bu yönlerini çok ön planda tutabilecekleri gibi ev ortamında da gereken eğitimler konusunda sessiz kalabilirler. Bu cins bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız öncelikle eğitim konusunda sesiniz karşı duyarlı olduğunu söylemek gerekir. Eğitim şeklini kararlılığınızı ve ses tonunuzla ayarlamalısınız. İnatçı ve en önemlisi zeki olduklarını unutmamalısınız. Bu cinsin çok aktif olduğunu unutmayınız. Ancak verdiğiniz eğitimi de uyum sağlayarak tüm gün tembellikİtaat Eğitimi gösterecek yapıya da sahip olabilirler. Bakımında ise hiç zorlanmazsınız.

Kısa yürüyüşler tam da bu cins köpekler içindir. Scrli yavru eğitimli köpek  ilgi için fazla zaman ayırmanız gerekmez. Bilmeniz gereken sadece kilo almaya çok meyilli bir yapıya sahip olduklarıdır. Dolayısıyla beslenme konusunda sürekli kontrollü olmanız gerekecektir. Kilo alması halinde de gittikçe tembelleşecek bir yapıya dönüşebilir. En çok göz bölgesi hassas olan köpek rutin veteriner kontrolü gerekmektedir. Bunun için bakıma sürekli ihtiyaç vardır. Tüy dökme bakımında da asla sorun yaşamazsınız. İtaat EğitimiBazı alerjisi olan kişilerin kolaylıkla sahipli yapabileceği bir cinstir. Alerjik bakımdan sorun yaşamazsınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SHİH TZU