köpek eğitimi

Fox Terrier yavrusu

aaaa

Fox Terrier yavrusu tüylerinin farklılığı nedeni ile dikkat çeken bir ırktır. Uzun bir burun yapısına sahip ve sakalları olan bir köpek cinsidir. Renkleri farklılık gösterir. Sağlam bir yapısı olan güçlü bir köpek cinsidir. Aynı zaman da cesur ve çok iyi gelişmiş dişlere sahip olması nedeni ile hiddetli bir yapısı vardır. Doğa da yaşaması halinde kendini koruyacak pek çok silaha sahip olan bir ırktır. Güçlü bir çene yapısına sahip olması nedeni ile saldırı sırasında kendisini çene ve diş yapısı ile korur. Sağlam yapısına rağmen zarif bir köpek cinsidir. Hareketli ve oldukça dinamik bir köpek olması nedeni ile fazlaca enerji harcar.

Fox Terrier yavrusu beslenmesinde yüksek enerji verici şeylerle beslenmesi gerekir. Fazla enerji harcadığından dolayı harcadığı bu enerjiyi yemek ile geri alması gerekir. Bunun için de besinlerinin besleyici olması gerekir. Avcılık özelliği gelişmiş bir ırktır. Gizli yerlerde olan hayvanları avlamak da oldukça başarılı olan bir cinstir. Bazı köpek yarışlarında da eğitilerek kullanılır. Yapısı gereği oldukça sevimli ve dünyayı neşeli bir hale getirdiği düşünülen bir cins köpektir. Bu yapısı nedeni ile köpek almak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Uzun tüylerinin taranması gerekir. Sağlam bir yapıya sahip olan sevimli olduğu kadar iyi bir avcı da olan bu cins dış ortamlarda da yaşar.

Fox Terrier yavrusu satın alanlar bahçelerinde de rahatlıkla besler. Avcı köpeği olarak da bilinmesi nedeni ile sıkça küçük hayvanların yakalanmasında ve inlerinden çıkartılması için kullanılır. Saçlı ve sakallı olması nedeni ile insanlara oldukça yakın bir köpek ırkıdır. Cana yakın olması nedeni ile hem süs köpeği olarak hem de gösterilerde sıklıkla kullanılır. Sevimli yapısı nedeni ile oldukça dikkat çeken bir köpek cinsidir. Ön bacakları oldukça uzun bir şekilde olmasından dolayı av için ideal bir cinstir. Yaşam süreleri iyi bakılmaları halinde 13 ile 15 yıl sure ile değişir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca iyi bakılırsa sahibi ile aynı ortamda hayatını sürdürür.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Fox Terrier yavrusu