köpek eğitimi

TERRİERLERİN EN KÜÇÜĞÜ NORFOLK

Şirketimiz scrli yavru eğitimli köpek diye bilinen, tescilli yavrular üretmek amacı ile kurulmuştur. Scr, ırkların soyunun takip edilip, kayıt tutulmasıdır. Bu kayıtların Uluslar arası kuruluşlarca onaylanmasıdır. Firmamızın uzman kadrosu ülkemizdeki tek ve lider firmadır. Tescilli scr belgesi köpeğin ırkının fiziksel ve ruhsal özelliklerini gösterdiğinin resmi kanıtıdır. Ayrıca soyuna mensup aile fertlerinden biri tarafından elde edilmiş başarılar da bu belgede yer alır.

İnsan yıllardan beri hayvanlardan daha çok faydalanmak için kendi ırkından ya da o ırka yakın ırklardan biri ile çiftleştirdi. Yapılan bu prosedüre, melezleme ya da çaprazlama denmektedir.  Melezlenip üretilen yeni köpek, ırkına ilave yetenekler kazandırır. Böylece karakteri melezlenen ırka göre farklılaşmış olur. Kazanılan yeni özellikler,  ırkın bütün ihtiyaçlarını değiştirir. Bir köpek almak ve onu ailenin bir parçası yapmadan önce, dikkat edilmesi gereken birkaç hususta dikkat sizlere bilgi vermek isteriz. Bilgilenmeden alacağınız köpeği bırakırsınız. Böyle bir hata, evin huzurunu kaçırır. Köpekler insanlar gibi karakterli varlıklardır. Sevmeyi, sevilmeyi isterler. Veteriner evleri, sokaklar ve barınaklar bu yolla sokağa atılmış, kaderine terk edilmiş hayvanlar ile dolu. Firmamızdan bilgi ve destek almanız bu açıdan, sizin için önemli.

Orijinal bir Norfolk Terrier yavrusu şu özellikleri ile dikkat çeker. Terrier ailesinin en küçüğüdür. Burnu tilki burnudur. Küçük olmasına rağmen güçlü bacakları ve vücudu vardır. Zeki, canlı ve hareketlidir. Kutları küçük, aşağı sarkık ve katlıdır. Tüyleri düz ve serttir. Kızıl, buğday, siyah, ten rengi renkleri vardır. Yüzündeki tüyler kaş ve bıyık şeklindedir. Sadece uzun süre yalnız kalırlar ise havlarlar. Yabancılara ve çocuklara karşı sıcakkanlı ve uyumludur. Tüyler her gün tarama ister. Tüy dökme mevsiminde biraz daha fazla bakım isterler. Kuru şampuan ile yıkanmalıdır. Diğer hayvan ırkları ve köpekler ile iyi anlaşır. Çok hareketli olduklarından sık egzersiz isterler. Gezdirirken mutlaka tasma takılmalıdır. Çok itaatkardır. Zeki olduklarından eğitimleri çabuk olur. Çok fazla oyun öğrenebilir. Kemirgenler ile mücadele etmek için üretilmiştir. İyi bir bekçi ve av köpeğidir. Özellikle tilki avı için eğitilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • arda
    8 yıl önce

    Fiyati nakadar

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

TERRİERLERİN EN KÜÇÜĞÜ NORFOLK