köpek eğitimi

satılık rottweiler sahibinden

dogs pics 3

Rottweiler-ResmiRottweiler cinsi köpeklerin kökeni Almanya’dır ve ismini de Almanya’da bulunan Rotweil kasbasından almaktadır. Irkı genellikle bekçi ve koruma özelliklerine sahiptir. Bilinen en eski ırklara sahip olan bir köpek cinsidir. Bu cinsin insanlara bir çok yardımı dokunmaktadır. En başta da sürü güderek ve bekçilik yaparak insanlara katkı sağlamışlardır. Roma ordularının Alp dağlarını aşmalarından sonra sürüleri yönlendirerek ve insanların korunmasını sağlayarak bilinen bir cinstir. Rottweiler cinsi köpeklerin Roma dönemine kadar uzandığı bilinmektedir ancak kökeni tam olarak net bir şekilde belirlenememiştir. Irkının ismini Rotweil kasabasından almasından ötürü bu köpek cinsinin adı ‘Rottweiler kasap köpeği’ olarak da bilinmektedir. Bu şekilde isimlendirilmelerinin asıl sebebi ise performanslarının ve bedensel gücünün yüksek olmasındandır. 20. Yüzyılda polis teşkilatında bulunması gereken köpekler için yapılan testlerde de en uygun sonuç veren ırklardan biri olma özelliğini göstermiştir. 1910 yılından itibaren ise bu köpek cinsleri belirli eğitimler aldıktan sonra polis teşkilatında yer almaktadır. Günümüzde ise satılık rottweiler sahibinden bir çok kişinin sahip olabilmesi için bir çok olanaklar bulunmaktadır.

Yetersiz ve yanlış eğitim almasından kaynaklı olarak bu cins köpekler genel olarak vahşi ve tehlikeli olarak bilinmektedir. Fakat rottweiler cinsi köpekler aslında güvenilir, sadık ve sakin bir yapıyı içinde bulundurmaktadır. Tehlike arz etmesi durumu almış olduğu eğitimlerden kaynaklanmaktadır. Bu cins köpeklerin büyüklükleri ortadan biraz büyük yapıdadır. Ne çok ağır ne de çok hafifdirler. Bacak boylarıda aynı şekilde ne çok kısa ne de çok uzundur. Orantılı bir vücut yapısına sahiptir ve güçlü yapısı sayesinde çevik ve dayanıklıldırlar. Bu cinsin kafatası yapıları orta uzunlukta bulunmaktadır ve kulaklarının arasında hafif genişlik vardır. Burun yapısına bakıldığında burun deliklerinin daha geniş olduğu ve her zaman siyah renkte olduğu bilinmektedir. Üst çenesi ve alt çenesi güçlü ve geniş bir yapıya sahiptir. Çok güçlü bir yapıya sahip olan toplam 42 tane dişi bulunmaktadır. Gözleri badem şekline benzer ve orta büyüklüktedir. Göz renkleri ise koyu kahve rengindedir. Sırtı düz bir yapıdadır ve güçlü olmasının yanı sıra sağlamdır. Beli ise kısa boyutta ancak güçlü ve derin bir özelliğe sahiptir.

      Satılık rottweiler sahibinden çok uygun fiyatlar ile alınabilmektedir. Hem yavru olarak hemde geçerli erişkinliğe ulaşmış olarak her türlü rottweiler cinsi köpeğe sahip olmak mümkündür. O ana kadar yapılması gereken aşıları yapılmıştır ve aşı kartı üzerinde belirtilmiştir. Yapılacak olan aşıları da kart üzerinde yer almaktadır. Köpeklerin sağlığına gerekli önemin verilmesi gerekmektedir. Çünkü sağlığı yerinde olmayan bir köpeğin davranışları ve hareketleri ne kadar düzgün olursa olsun hastalık sebebiyetlerinden başarısız olmaktadır. Bazı insanların köpeklerini bende öleceğine başkasında ölsün mantığı ile satmasından ötürü köpek alımında viral hastalıklara karşı sağlık garantisi veren satış sözleşmelerinin yapılması gerekmektedir.

Köpeklerin alımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Köpeklerin vücutlarında herhangi bir yara veya şişlik bulunmaması gerekmektedir. Gözlerde ise sürekli akıntı olmaması gerekmektedir. Bunu anlayabilmek için ise parmağınızı köpeğin göz hizasına getirip hareket ettirerek göz takibi yapabilirsiniz. Nefesinin ise ağır kokmaması gerekmektedir eğer ağır bir koku varsa bu muhtemelen parazit olduğuna işarettir bu durumda parazit kontrolü yapılması gerekir ve bu da kaka örneği ile rahatça kontrol edilebilmektedir. Satılık rottweiler sahibinden satış esnasında her türlü nezaket ile köpeğin kontollerini yaptırabilmenize olanak sağlamaktadır. Satış sözleşmeleri ile de gereken bütün garantiyi size sunmaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

satılık rottweiler sahibinden