köpek eğitimi

Poodle Toy Satılık Yavru istanbul

kopus1 193

Poodle toy köpek cinsi Minyatür poodleolarakta anılan bir köpek ırkıdır. Vücut yapısı kare şeklindedir ve orantılı bir köpektir. Poodle Toy cinsi köpek normal poodle cinsi köpek ırkı kullanılarak meydana gelmiştir, boyları dışında poodle köpek cinsinin bütün karakter özelliklerini taşımaktadır. Poodle toy köpek cinslerinin tüy yapısı sert ve kıvırcık tüylerden oluşmaktadır. Bu tüylerinin kesimlerine göre poodle toy cinsi köpekler farklı görünümlere kavuşmaktadır. Kafa yapısı uzundur aynı zaman da burun yapısı da uzun olan bir köpek cinsidir. Poodle toy cinsi köpeklerin göz yapısı oval şeklindedir ve göz rengi koyu renklidir. Vücut yapısında poodle toyların sırt yüksekliği omuzların arkasından çok az düşük oluşu dışında düz ve aynı şekildedir. Poodle toy cinsi köpeklerin kalça kısmı yuvarlaktır ve patileri küçük aynı zamanda oval şekildedir.

kopus1 189

Poodle Toy cinsi Köpeklerin Karakter Yapısı

Poodle toy cinsi köpekler narin, zeki, cana yakın, oyun oynamayı seven ve karizmatik bir köpek cinsidir. Poodle toy köpek cinsleri sahiplerine oldukça sadıktırlar ve aileleri ile derin bir bağ kurar ve iyi bir dosttur. Poodle toylar Akıllı ve söz dinleyen köpek ırkları olmalarından dolayı dünyanın en çok bilinen köpek türlerinden biri haline gelmiştir. Oyun oynamayı çok sevmektedirler. Poodle Toy cinsi köpeklerin fazla havlama huyları bulunmamaktadır.

Poodle Toy Cinsi Köpeklerin Kökeni

Poodle toy cinsi köpekler Batı Avrupa’da yaklaşık 400 yıldan günümüze kadar hayatımızdadırlar. Poodle toy ırkı köpeklerin Avrupa ülkelerinin hangisinden köken aldığı kesin olarak bilinmemekle beraber Fransa’dan köken aldığı kabul edilmiştir ve Fransanın resmi köpek ırkı olarak kayıtlara geçirilmiştir. Poodle toy cinsi köpeklerin köken ataları Fransanda neredeyse nesli tükenmiş olan su köpeği Barbet cinsi köpek ve Belçika su tazısı ırkıdır. Köpeğin isminde yer alan ” Poodle ” kelimesi büyük ihtimal Almanca ” suda oynayan ” anlamını olan ” pudel ” kelimesinden türemiştir. Poodle geçmişte av köpeği olarak kullanılmış ve yetiştirilmiştir. Zaman geçtikçe Fransız halkı bu köpek cinsinin aklı, öğrenebilme kapasitesi ve gösterilerde kullanılması üzerine zamanla bu köpek ırkının bir sirk köpeği olmasını sağlamışlardır. Fransa da çok fazla yetiştirildiği ve beslenildiği için ülkedeki ilgisi nedeniyle Poodle toy köpek ırkının ” Fransız poodle ” olarak bilinmesini sağlamışlardır, fakat Fransa halkı poodle toy cinsi köpeğe ” Canishe ” ismini vermiştir. Poodle Toy cinsi köpekler günümüz de daha fazla pet ya da gösteri köpeği olarak beslenilmek de ve kullanılmaktadır.

Poodle Toy Cinsi Köpeklerin Bakımı

Poodle toy cinsi köpekler eğitim alan profesyonel köpek kuaförleri tarafından fırçalanmaları gerekmektedir. Bu da poodle toy köpek cinslerinin bakımının zaman, uğraş ve maddiyat gerektirdiği anlamına gelmektedir. Poodle toylar günümüz de gösteı amaçlı yetiştirilen bu köpek ırkları genellikle kafa ve bacaklarında daha uzun tüylere sahip olmaktadırlar. Bu cins köpekler her 5 haftada bir traş edilmeleri gerekmektedir. Poodle Toy cinsi köpeklerin traşında profesyonel insanlar tarafından yapılmalıdır aksi taktirde bu köpek cinslerinin vücudun da tahrişler meydana gelebilmektedir.

Poodle Toy Cinsi Köpeklerin Egzersiz İhtiyaçları

Poodle Toy cinsi köpekler oldukça enerjik yapıları olduğu için çok fazla bir şekilde egzersiz yapmaları gerekmektedir. Poodle toy cinsi köpeklerin oyun oynamayı sevdikleri için dışarıda kovalamaca tarzında hem yüksek tempolu hem de oyun tarzında egzersizleri çok severler. Köken olarak avcı bir köpek cinsi olan poodle toy cinsi köpekler yakalamaktan, koşmaktan ve yakaladığı şeyi geri getirmekten mutlu olurlar.

Poodle Toy Satılık Yavru istanbulfiyatları köpeğin büyüklüğüne ve özelliğine göre farklılık göstermektedir. Fiyat aralığı diğer köpeklere göre biraz daha pahalıdır. 3000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

 

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Poodle Toy Satılık Yavru istanbul