köpek eğitimi

Satılık Alman Kurdu Fiyatları

kopus1 184

Alman kurt cinsi olarak bilinen ve öğrenmeye çok yatkın olan bir cinstir. Alman çoban köpeği olarak da bilinen bu cinsin özellikleri arasında sahibine düşkünlüğü ve öğrenme kabiliyeti en önde gelir. Alman kurdunun fiziksel yapısı oldukça güçlüdür. Eğitimler sonucunda dengeli ve daha da güçlü hale gelir. Siyah-kahverengi, siyah-kızıl veya sadece siyah renkleri bulunur. Burunları siyah renkli olup koku alma duyusu oldukça gelişmiştir. Bu cinsin kemik yapıları oldukça kuvvetlidir. Vücudu dikdörtgen olarak adlandırılır. Başı vücudu ile orantılı olarak incelenebilir. Çene yapısı ve dişleri de oldukça güçlü ve dayanıklıdır. Bu cins dikkatli ve korkusuz olarak tanımlanabilir. Farklı özelliklerde tüy yapısı bulunabilir ve uzunlu kısalı bir görünümü de olabilir. Şecereli ve eğitilmiş Alman kurtlarının fiyatları farklılık gösterir. Özellikleri, fiziksel yapısı, anne ve babası bu türün fiyatını belirleyen en önemli unsur olarak görülür.

Alman Kurdu Özellikleri

Alman Kurdu güçlü, zeki ve kolay kavrayabilen bir köpek cinsidir. Korkusuz ve cesur olarak nitelendirilen bu cins, sahibine oldukça düşkündür ve itaat etmeyi sever. Neşeli ve öğrenme konusunda zorluk çekmezler. Her daim öğrenmeye açık ve meraklı bir cinstir. Ailesine ve sevdikleri kişilere oldukça bağlıdır ve onlarla vakit geçirmek hoşlarına gider. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmayan bu ırk, yabancılara karşı mesafeli ve saldırgan bir tavır içinde olabilir. Koruma iç güdüsünün diğer köpek cinslerine oranla çok daha fazla olması nedeniyle eğitilmesi gerekir. Fazla korumacı olursa büyük sonuçlar ve kazalar doğurabilir. Eğitildiği zaman, korumacı yapısı daha az şekilde devam eder. Bu cinsin sosyalleştirilmesi oldukça önemlidir. Küçük yaşlarda sadece aile içinde büyüyen ve diğer köpeklerle iletişim kurmadan yaşayan bir köpek olursa bu büyük sorun teşkil eder. Bu yüzden küçük yaşlardan itibaren farklı kişilerle tanışması ve farklı cins köpeklerle aynı ortamda bulunması onun için iyi bir durum olur. Yoksa daha yabani bir köpeğe dönüşebilir. Özellikleri ve yapısı itibariyle oldukça güvenilir ve sadık bir köpek cinsidir. Bu cinste en çok görülen rahatsızlık kalça çıkığıdır.

Fiziksel Yapısı ve Bakımı

kopus1 184

Alman kurt cinsinin dişi ve erkeğine göre fiziksel yapılarında farklılıklar görülür. Erkeklerde yerden yükseklik ortalama 60-65cm arasında değişebilir. Bu oran dişilerde ise, maksimum 60cm olarak belirlenir. Kilo erkek Alman kurtlarında, 35-40 olarak değişirken dişilerinde de aynı oran görülebilir. Ortaklaşa olarak aynı kiloya sahiplerdir. Bu köpekleri almadan önce, anne ve babasına mutlaka bakılmalıdır. Anne ve babası saldırgan yapıda olanlar, çekingen ve huysuz olanlar alınmamalıdır. Bu ırk zeki olduğu için ceza yöntemiyle eğitim alması uygun değildir. Ödül ve ceza yöntemi bu köpekler üzerinde uygulanmamalıdır. Ülkemizde, polis ve asker köpeği olarak da yetiştirilen Alman kurtları, üstün koku alması ve çok çabuk algılamasıyla sıklıkla tercih edilir. Bu köpekler genellikle doğal ortama alışsa da hareketli oldukları için ev içinde yeterli alan karşılığında bakılabilir. Köpeğin rahat hareket etmesi ve hareket alanının bulunmak önemlidir. Tüy dökmesi mevsim geçişlerinde artış gösterir. Normal zamanlarda daha az olarak tüy dökmektedir. Fırçalama yöntemiyle evde bakılan Alman kurtlarının tüy dökme sorunu azaltılabilir. Bu köpeği çok sık yıkamak tavsiye edilmez. Yılda bir veya iki defa yıkanması önerilir. Ev içerisinde de ceza yöntemi tercih edilmemelidir. Ceza yöntemini tehdit olarak algılayabilir ve eğer genlerinde huysuzluk, saldırganlık gibi durumlar varsa kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • FURKAN
    4 yıl önce

    köpeklerin bol bol beslenmeleri lazım

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Satılık Alman Kurdu Fiyatları