köpek eğitimi

Morkie Yavru Fiyatları ve Özellikleri

morkieyavrusu

Pek çok köpek türleri daha sevimli bir yapıya sahiptir. Bunlar arasında morkie ırkı ilk sırada yer alır. Morkie köpek ırkı sempatik ve komik tavırlara sahip olduğundan Avrupa geneli haricinde ülkemizde de yoğun olarak tercih ediliyor. Özellikle apartman hayatında morkie köpek türlerine sıklıkla rastlanabilir. Bu nedenle morkie yavru fiyatları inceleyerek bu gözde küçük köpek türünü en düşük fiyattan satın alabilirsiniz. Bilimsel adı Canis Lupus Familiaris olan Morkieler omuz baş kısmından olmak üzere ortalama olarak 24 ila 30 cm vücut uzunluğuna sahiptir. Bu köpek türünün beden ağırlığıysa ortalama olarak 5 ila 6 kg aralığındadır. Morkieler küçük köpek ırkında yer alırlar. Neşeli, zeki ve ailesiyle sıkı bağları olan morkie bugün pet shop sitesinden daha ucuz fiyata satın alınabilir.

Morkie Köpeklerin Özellikleri

Oyun sever bir yapıya da sahip olan morkie yavru fiyatları uyumlu bir karaktere sahip olduğundan kolayca eğitilebilir. Bu köpek türünün tek dezavantajıysa yalnız kaldıklarında uzun süreli olarak havlama eğilimi göstermesidir. Bu nedenle siteden satın aldığınız morkie yavrusunu evinizde uzun süreli yalnız bırakmamaya özen gösteriyor. Bu köpek türü yalnızlıktan hoşlanmazlar. Bu tip durumlarda rahatsız edici düzeyde havlar ve çevredeki insanların da huzursuz kalmasına neden olabilirler. Eğer uzun süreli olarak tatil yapacaksanız mümkünse köpeğinizi de yanınızda bulundurun. Dizayn ırka sahip olan morkieler bu nedenle Yorkshire Terrier ve Malta Shirre Terrier ırkına mensuptur. Morkielerin en önemli özellikleri arasında düşük düzeyde tük dökmeleridir. Bu bakımdan ev ortamınızda banel bir görüntü oluşturmazlar.

Morkie Yavrusu Neden Satın Alınır?

Morkieler son derece insan canlısı evcil köpeklerdir. Bu nedenle morkie yavru fiyatları her bütçeye hitap ettiğinden morkieler yurtiçi ve yurtdışı üzerinden satın alınır. Morkie yavrular birçok nedenlerden dolayı tercih edilirler. Çağımızda insanlar birçok nedenler doğrultusunda sorunlar yaşayabiliyorlar. Özellikle yalnızlık korkusu, günü daha neşeli ve pozitif bir şekilde geçirmek gibi durumlarda yanlarında sevimli ve sadık bir dostun yer almasını tercih edebiliyorlar. Morkie karakter özellikleri sebebiyle tüm bu beklentileri karşılıyor. Bu nedenle morkieler henüz yavruyken satın alınarak uzun yıllar boyunca ev ortamında bulundurulabiliyorlar.

Morkie Yavrusu En Düşük Fiyattan Nasıl Temin Edilebilir?

Bilindiği üzere morkieler en pahalı köpek türlerinden biridir. Çünkü bu köpek ırkı modern köpek familyasında yer alır. Birçok ırklardan farklı olarak daha modern bir şekilde yetiştirilir. Bu sebeple morkie yavru fiyatları firmaları arasında karşılaştırma yapılabilir. Morkieler birçok pet shop firmalarında yüksek fiyattan satışa sunuluyor. Bunun haricinde internet ortamı üzerinden de şahıslar tarafından da morkie yavrusu satışları yapılıyor. Fakat en düşük fiyattan safkanlı morkie yavrusu satın almak için profesyonel pet shop sitesi tercih edilebilir.

Morkie Yavrusu Satın Alındıktan Sonra Neler Yapılabilir?

Morkie yavrusunun ilk olarak safkan olması gerekiyor. Bugün internet üzerinden safkan olmayan birçok morkie yavruların satışı yapılıyor. Bu durum sizlerin köpek yavrusundan istediğiniz verimi alamamanız anlamına geliyor. Bu nedenle sadece safkan morkieler satan firmayı tercih etmelisiniz. Morkie yavrusu satın aldıktan sonra yapılması gerekenler oldukça basittir. Çünkü morkie yavru fiyatları ve türünün yoğun bakım ve beslenmesi gerekmiyor. İlk olarak küçük fakat kaliteli bir köpek kulübesi satın alınmalıdır. Morkieler soğuk havalara karşı dirençsizdir. Bu nedenle daha çok güneşli ve açık alan üzerinden kulübe oluşturulmalıdır. Akabinde satın alınan morkie yavrusunun çok iyi düzeyde beslenmesi gerekiyor. Çünkü bu küçük köpeklerin midesi oldukça hassastır. Bu nedenle pet shop sitesinden dünyaca ünlü olan yavru köpek maması satın alınabilir. Ayrıca firma bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Akabinde yavru köpeğin günlük temizlik ve bakımı için kaliteli tüy tarağı, yavru köpek şampuanı gibi temizlik ve bakım ürünleri satın alınmalıdır. Sitemizden köpek alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Morkie Yavru Fiyatları ve Özellikleri