köpek eğitimi

Satılık Pincher

dog school 672716 960 720

Pincher türü köpekler genellikle çiftliklerde ve güvenlik ya da koruma için yetiştirilmiş köpek ırkıdır. Orjin ülkesi Almanya olmakla birlikte zaman içerisinde Avusturya ve Fransa gibi farklı ülkelerde farklı özelliklere sahip alt türlerde yetiştirilmiştir. Alt başlıklar halinde sıralayacak olursak bu ırkı 5 ana başlık altında inceleyebiliriz;

 

Minyatür Pincher;

Minyatür Pinscher köpek ırkı başlangıçta evlerde ve ahırlarda haşerelere karşı özellikle de fareleri avlaması için Almanya’da popüler olmuş bir köpek türüdür. Birçok kişi tarafından minyatür doberman olarak da nitelenen bu türün dobermanın ıslah edilmesiyle ortaya çıktığı sanılmaktadır. Kendinden emin bir köpektir. “Oyuncak Kralı” olarak bilinen, Minyatür Pinscher ailesi, korkusuz, enerjik ve uyanık bir ev arkadaşıdır. Dengeli, sağlam bir görünüme sahiptir. Doğuştan dinç, uyanık bakımlıdır. Karakteristik özellikleri arasında aksiyon düşkünlüğü, benlik ve ruh sahibi olma durumu vardır. Bacakları düzdür. Hiçbir dışarı bükülme yoktur.

 

Alman Pincher;

Alman Pincher köpek ırkı, kaslı ve çevik aynı zamanda güçlü ve zarif bir ırktır. Orta boy satılık pincher köpek ırkları içerisinde oldukça populerdir. Tam bir bekçi köpeğidir. Ailenin sadık ve sevgi dolu koruması olmaya hazırdır. Alman Pinscher genellikle 11-20 kilo arasında ve 43-51 cm boylarındadır. Bu cins için renkler siyah ve pas, kırmızı, açık kahverengi, mavi ve kahverengi olarak değişkenlik göstermektedir. İdeal Alman Pinscher güçlü bir kare yapıya sahip orta boylu bir gövde yapısı ile kendini gösterir. Güçlü kaslarına ve dayanıklı görünümüne rağmen zarafetinden ödün vermez.

 

Avusturya Pincher

Daha çok çiftlik köpeği konseptiyle yetiştirilmiş olan bu ırk çok katı staandartlara sahip olmamakla birlikte normal biçimli güçlü ve sağlam yapılı bir köpektir. , Ortalama 50 cm’e kadar boyu olan bu hayvanlar, gece boyunca uyanık kalabilme özellikleri sayesinde daha çok bekçi köpeği olarak kullanılmıştır. Armut şeklinde olarak tarif edilebilen bir kafa yapısı bulunur. Genellikle yüz, göğüs, ayak ve kuyruk ucunda beyaz lekeler bulunur. Sarı, kırmızı ya da siyah ve kahverengi renklerde olabilir. Alman Pinscher’e göre görünüş olarak daha sağlam ve dikdörtgen yapıya sahiptirler.

 

Doberman Pincher

 

Bu ırkın satılık pincher türleri içinde en popüler alt türü olarak bilinirler. Alman kökenli bu hayvanlar eğitime son derece uygun akıllı bir ırktır. Kare yapıya sahip ve kısa orta-büyük boy köpekler olarak Doberman Pincher ırkı köpekler, kompakt yapılı ve dayanıklı, süratli ve atletik köpeklerdir. Doberman Pinscher gururlu, tetikte, kararlı ve itaatkar bir mizaca sahiptir. Bu ırk aslında bir bekçi köpeği olarak yetiştirilmiştir. Erkeksi, kaslı, soylu bir görünüme sahiptir. Doberman Pinscher’in doğal kuyruğu oldukça uzun olmakla birlikte, genellikle, kuyruk kısmı cerrahi müdahale ile doğumdan kısa bir süre sonra çıkartılmaktır.

 

Affenpincher

Bir diğer Pincher ırkı “Affenpinscher” Alman dilinde Maymun köpek olarak da bilinen genellikle 3 ile 6 kg ağırlığında olan 23 ile 30 cm boyundaki bir ırktır. Apartman yaşamına uygun küçük bir türdür. Yumuşak ve kabarık kürklü maymun ifadesine sahip sevimli bir suratı vardır. Siyah renkli türlerin tüyleri diğer türlere göre biraz daha sert yapıdadır. Hareketli ve enerjik hayvanlardır. Fare gibi kemirgen zararlıları yakalayabilecek kadar çevik ve atik köpeklerdir. Küçük yaşam alanlarında kolayca bakımı yapılabilir. Günlük olarak yapılacak kısa yürüyüşler bu türün hareket ihtiyacını giderecektir. Farklı ırklarla geçimli sevecen köpeklerdir. İnatçı karaktere sahip olsalar da sahipleri ile sağlam bir bağ kurarlar ve herhangi bir güvenlik tehdidine karşı korkusuz ve atak davranırlar. Ev dışı yaşam alanları için uygun değildir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pincher