köpek eğitimi

Satılık Papillon

dog training

Papillon köpek cinsinin kökeni Fransa’ya kadar dayanmaktadır. Papillon köpek cinsi genel olarak süs köpeği kategorisine giren bir köpek cinsidir. Papillon köpekleri oldukça kısa boylu köpekler sınıfına girmektedir. Oldukça küçük ebatlara sahiptirler. Genel olarak tüyleri oldukça uzun ve yoğundur. Genel olarak beyaz renkte bulunmaktadırlar. Oldukça uzun bir kuyruğa sahiptirler. Kulakları genel olarak dik bir şekilde durmaktadır. Genel olarak oldukça dikkat çeken bir burun yapıları vardır. Kulaklarının değişik formu yüzünden kelebeğe benzetilen bir köpek cinsidir. Genel olarak kelebek köpeği olarak da adlandırılırlar. Oldukça hareketli bir köpek cinsidir. İnsanlara ve çevresine karşı oldukça sevecen bir tavır sergilerler. Zekalarıyla da öne çıkmaktadırlar. Sahiplerine karşı oldukça düşkündürler. Sahiplerini diğer insanlar ve hayvanlardan oldukça fazla kıskanırlar. Yabancılara karşı oldukça sert tavırlar sergileyebilirler. Hareket etmeyi oldukça seven bir köpek cinsidir. Oldukça canlı ve hareketli bir yapısı vardır. Özellikle çocuklarla oyun oynamayı oldukça severler. Genel olarak sahiplerine karşı oldukça itaatkâr bir köpek cinsidir. Üstün zekâları kolay bir şekilde eğitilebilmelerini sağlamaktadır. Tüylerinin uzunluğu ve sıklığı sebebiyle tüy dökme problemine sebep olabilmektedirler. Genel olarak tüyleri düzenli olarak yıkanmalı ve bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Diş bakımı da düzenli olarak yapılmalıdır. Aşıları veteriner kontrolünde devamlı yaptırılmalıdır.

 

Tırnak bakımları da düzenli olarak yapılmalıdır. Papillon köpek cinsi özellikle hareket etmekten ve oyun oynamaktan oldukça hoşlanır. Ancak her zaman dışarıda oyun oynamasına gerek yoktur. Ev ortamında da oldukça rahat bir şekilde yaşamını sürdürebilir. Günlük düzenli olarak egzersizlerini yerine getirmesi yeterli olacaktır. Bunun için gerekli ortam şartları ayarlanmalıdır. Genel olarak papillon köpek cinsinin uzunluğu kısa olarak bilinmektedir. Dişilerin de ve erkeklerin de ortalama olarak yirmi santimetre ile yirmi dokuz santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Ağırlıkları ise beslenme durumlarına göre değişiklik gösterir. Erkek olan papillonların ağırlıkları dört kilogram ile beş kilogram arasında değişir. Dişi olanlarında ise ağırlıkları üç kilogram ile dört kilogram arasında değişiklik gösterir. Genel olarak uzun süre yaşayan köpekler arasında anılmaktadırlar. Yaklaşık olarak on iki ile on altı yıl arasında yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Genel olarak sahiplerine pek fazla problem oluşturmayan bir köpek cinsidir. Bazen aşırı havlama tepkisi verebilirler. Bu da eğer küçük bir ev ortamı ise sahibi için çeşitli problemler oluşturabilmektedir. Yatkın oldukları alan genel olarak bekçi köpekliğidir.

 

Çünkü çok fazla havlama özellikleri vardır. Bu sayede sahiplerini çeşitli olaylara karşı uyarabilirler. Papillon köpek cinsleri diğer köpek cinsleri ile pek fazla anlaşamazlar. Eğer aynı ortamda yaşayacakları başka köpek cinsleri varsa çeşitli özel eğitimlerden geçirilmeleri gerekmektedir. Papillon köpek cinsi dünyanın en zeki köpekleri arasında anılmaktadır. Eğitimleri diğer köpek cinslerine göre genel olarak kolaydır. Özellikle basit komut eğitimlerini oldukça hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlayabilmektedirler. Papillon köpek cinsine öncelikle tuvalet eğitimi verilmeye başlanır. Tuvalet eğitimi almak da oldukça zorlanırlar. Bu yüzden de bu eğitim için özel çaba ve zaman gerekir. Tuvalet eğitimleri tamamlandıktan sonra basit komut eğitimleri başlamaktadır. Tuvalet eğitimleri biraz uzun sürmektedir. Buna göre temel komut eğitimlerine daha kısa süre de tamamlayabilmektedirler. Genel olarak papillon köpeklerinin eğitimine başlamak için en doğru zaman yavruluk dönemleridir. Son dönem de Satılık Papillon köpek ilanlarına talep oldukça artmıştır. Genel olarak ilk defa köpek sahibi olacak bireyler için de Satılık Papillon ilanları oldukça önemlidir. Çünkü oldukça zeki yapıları ve üstün özellikleri sayesinde sahiplerine oldukça kolaylık sağlayan bir köpek cinsidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Papillon