köpek eğitimi

Satılık Labrador

40 Big Dog Puppy Pictures 23

Ülkemizde Labrador adıyla bilinen köpek cinsinin asıl ismi Labrador Retriever dir. Ülkemiz de en fazla bakılan köpek cinslerinden birisidir. Oldukça güçlü ve dayanıklı yapıları vardır. İnsanların dikkatini oldukça hızlı bir şekil de çekerler. Çünkü oldukça sevimli ve güzel bir yapıları bulunmaktadır. Çok sabırlı bir köpek cinsidir. Duygusal bir yapıya sahiptirler. Oldukça hareketlidirler. Söz dinlemeleri onlar için en önemli özelliklerinden birisidir. Zekaları oldukça gelişmiş bir köpek cinsidir. Çok sabırlı ve duygusal bir köpek cinsi olmalarından dolayı insanlarla ve hayvanlarla oldukça başarılı ilişkiler kurabilmektedirler. Özellikle çocuklarla oynamaktan oldukça hoşlanırlar. İnsanlarla ve hayvanlarla sevgi dolu ilişkiler kurarlar. Hoşlanmadıkları insan veya hayvanlara karşı ise mesafeli bir şekilde davranırlar. Labrador cinsi köpeklerin dış görünüşleri karakteristiktir.

Boy olarak erkekler de elli altı cm ile altmış bir cm arasında değişim gösterir. Dişiler de ise elli üç cm ile elli sekiz cm arasında değişiklik göstermektedir. Ağırlıkları da yine beslenme düzenlerine göre değişmektedir. Erkekler labradorlar da genel olarak yirim yedi kg ile otuz dört kg arasında değişir. Dişiler de ise yirmi beş kg ile otuz iki kg arasında değişmektedir. Vücut özellikleri genel olarak karakteristiktir. Oldukça sağlam yapıya sahip bir köpek cinsidir. Genel olarak orta boya sahiptirler. Kuyrukları orta uzunluktadır. Genel olarak kuyruklarının uç kısımları sivri bir yapıdadır. Kısa tüylü bir postları vardır. Tüyleri kısa olduğu için genel olarak tüy dökme problemi ile fazla karşılaşılmayan bir köpek cinsidir. Postlarının renkleri çok fazla çeşitlilik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak siyah, sarı ya da koyu kahverengi renklerinde olur. Sahiplerine oldukça sadık bir köpek cinsidir. Sahiplerinin verdikleri görevleri yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Yani itaat etmeye oldukça yatkın bir köpek cinsidir. Çok fazla hareketlidirler. İnsanlarla ve çocuklarla oynamayı oldukça severler. Bu yüzden de hareketli yapılarından dolayı çok fazla enerjiye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu da beslenme sistemlerini etkilemektedir. Sahip oldukları üstün itaat yetenekleri ve sahip oldukları üstün zekâlıları sayesinde eğitimi oldukça kolay olan bir köpek cinsidir. Dünya sıralamasın da eğitim açısından en kolay eğitilebilen hayvanlar arasında önde gelmektedirler. Sahip oldukları üstün özellikler sayesinde çok çeşitli alanlarda başarılı bir şekilde eğitilebilmektedirler. Farklı alanlarda kolay bir şekil de eğitilebilmeleri insanlar için oldukça önemlidir. Günümüzde güvenlik güçleri tarafından uyuşturucu aramakta, körlere kılavuz olarak ve bekçi köpeği olarak eğitilebilmektedirler. Bu alanlarda çok kısa sürelerde ve çok başarılı bir şekilde eğitilebildikleri için insanlara çok yüksek fayda sağlamaktadırlar. Oldukça hareketli bir köpek cinsidir. Ev de yetiştirilmek için oldukça uygundur. Çünkü oldukça itaatkâr bir yapıları vardır. Ancak öncelikli tercih bahçeli ve geniş evler olmalıdır. Çünkü çok enerjik hayvanlardır. Vücutlarında biriken fazla enerjiyi hareket eder ederek atarlar. Eğer bu haraketli gerçekleştirmezlerse çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Tüy bakımından da pek fazla problem oluşturmazlar. Çünkü tüyleri oldukça kısa bir yapıya sahiptir. Fazla tüy dökmezler. Labrador köpek ırkının kökeni Kanada’ya kadar dayanmaktadır. Labradorlar Kanada’da buzlu sular içerisine atlatılarak balık ağlarını çekmek için kullanılmışlardır. Halen de kullanılabilmektedirler. Bu yüzden soğuğa oldukça dayanıklı bir köpek cinsidir. Bu kadar üstün özelliklere sahip köpekler için olan Satılık Labrador ilanları oldukça yüksek ilgi görmektedir. Sahip oldukları üstün yetenekler ve insanların dikkatini çeken özellikleri sayesin de ilk defa köpek sahibi olacak insanlar için de oldukça doğru bir seçim olacaklardır. Bu yüzden Satılık Labrador ilanlarına olan ilgi zamanla da artmaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Labrador