köpek eğitimi

Satılık Gordon Setter Fiyatları

kopus1 186

Sağlıklı bir köpek almak için, asla arka bahçesinde yetiştiren bir köpek bakıcısı, köpek yavrusu fabrikası veya evcil hayvan mağazasından bir köpek satın almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştiriciden köpek alın. Gordon Setter ırkı köpek satın aldığınızda tüm aşılarının yapılmış olmasına özen gösteriniz.

Gordon Setter Özellikleri

Gordon, tüm Setterlerin en büyüğüdür. Aktif, kaslı bir köpek ancak tüm hayatı boyunca bir köpek yavrusu olarak kalmayı ister. Gordon geç olgunlaşmasıyla bilinir ve genç kalma eğilimi gösterir. Cins akıllı, nazik ve sadıktır. Gordon, günlük egzersize ihtiyaç duyar ve enerjilerini tüketebilecekleri büyük bir avluya sahip bir ev onlar için uygundur. Ancak Gordon hiçbir şekilde arka bahçede kalmamalı, ailesinden uzak durmamalıdır. Uzun süre yalnız kaldığında tahrip olabilirler. Gordon Setter eğitim konusunda sağlam bir ele ihtiyacı vardır. Olumlu takviye tekniklerini kullanarak tutarlı, sağlam ve adil eğitim onların baskın, kasıtlı ve inatçı olmalarını önleyecektir. Eğitimle sağlanan zihinsel aktivite, onları işgal altına almamalarına ve zor durumda kalmamalarına yardımcı olur. Gordon diğer köpeklere karşı agresif olabilir, ancak ırkta ortak bir özellik değildir ve asla kısır olmamalılar. Yabancılarla ilgili herhangi bir saldırganlık ya da korkuyu önlemek için, Gordon Setter’inizi sosyalleştirmelisiniz. Düzgünce sosyalleşmiş bir Gordon uyanık ve korkusuz, mükemmel bir bekçi köpeğidir. Gordon Setter, hayatında çocukların sevgi dolu bir arkadaşı ve istikrarlı bir koruyucusudur. Gordonlar çocukları sever ve koruyucu olurlar.

Ses becerileri ile tanınan Gordon, sevdikleri, hoşlanmadıkları ve diğer duygularını ifade etmede sözlü olabilir. İstedikleri dikkat ve egzersizle karşı karşıya kaldıklarında sevgi dolu, koruyucu ve kendilerini ailelerine adamışlardır. Yetişkin Gordon Setterlerin günlük egzersizleri bir ile iki saat sürebilir. Bu, bir alanda veya arka bahçede, bir koşuda veya birkaç uzun yürüyüşlerde yapılan egzersizlerdir. Akıllı, çalışkan bir cins olan Gordon Setter, egzersiz ve zihinsel uyarıcı ihtiyaçları karşılanmazsa yıkıcı olabilir. Gordonlar bağımsız ve kararlıdır, bazılarına inat haline dönüşebilen niteliklerdir.

Gordon Setter Bakımı ve Yaşam Yeri

Gordon Setter tüyleri dökülür ve derileri minimal bakım gerektirir. Onları düzgün tıraşlamak için zamanınız yok ise bu sizin için iyi bir cins olmayabilir. Birçok Gordon Setter diğer hayvanlarla iyi geçinse de, bazıları diğer köpeklere saldırgan olabilir. Toplumsallaşma tüm köpekler için önemlidir ve mümkün olduğunca erken başlatılmalıdır.

kopus1 186

Gordon Setterler apartman dairesinde yaşam için önerilmez. Genellikle kapalı mekanlarda sessiz olsalar da, egzersiz yapmak için büyük bir çit avlusuna ihtiyaç duyarlar.. Köpeğinize acımasız davranmayın, bunun yerine ona öfke veya fiziksel güç kullanmadan kendisine sağlam, adil, tutarlı bir eğitim verin. Gordon Setterler eğitilmediyse yıkıcı, kasıtlı ve hakim olabilirler.

Gordon SetterBakım

Gordon Setter günlük yoğun egzersiz yapmaya ihtiyaç duyarlar, bu yüzden koşucular için iyi arkadaştırlar. Arka bahçede getirilen iyi bir oyun ya da uzun bir yürüyüş, fiziksel olarak iyi olmalarına da katkıda bulunur. Arka bahçede istediklerini oynamalarına izin verin, ancak yol süren veya itaatkârlık gibi zorunlu egzersizi, hala gelişmekte olan kemiklerde ve eklemlerde gereksiz zorlanma yaratmamak için atlayın. Köpek 2 yaşında olana kadar bu tür antrenmanlardan kaçının ve onları yavaş yavaş tanıtın. Gordon Setterlar, eğitilmesi kolay akıllı köpeklerdir, ancak kendilerinden faydalanmalarını önlemek için sağlamlık ve tutarlılık isterler. Öfke veya fiziksel güç kullanmadan liderlik edebilmelisiniz. Tutarlı olun, köpek yavrusunu programda tutun ve kutu kullanın. Kasa eğitimi sadece ev hayvanları yetiştiriciliğinde yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda köpekleri çiğnemekten korur ve köpeğe dinlenmek için güvenli ve sakin bir yer sağlar.

Gordon SetterBeslenme

Önerilen günlük miktar günde 2-3 fincan yüksek kaliteli kuru yiyecektir ve iki öğüne bölünür. Yetişkin köpeklerin yediği büyüklük, yaş, yapı, metabolizma ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler, tıpkı insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Gordon Setter Fiyatları

https://www.petyavru.com