köpek eğitimi

Satılık Drahthaar Fiyatları

kopus1 177

Drahthaar alırken anne ve babasının sağlıklı olmasına ve yavrularına geçecek her hangi bir sağlık probleminin olmamasına dikkat ediniz. Drahthaar ırkına ait genetik hastalıkları hakkında bilgi sahibi olunuz. Canlı, aktif ve sağlıklı gözüken köpeği almayı dikkat ediniz. İç ve dış parazit testlerinin yapıldığına emin olmalısınız. Saygın bir yetiştiriciden köpek almaya özen gösteriniz. Arka bahçesinde köpek yetiştiren hiç bir aşısı yapılmamış Drahthaar’ı almayınız. Aşılarının tam olup olmadığına bakın.

Drahthaar Özellikleri

Drahthaar orta büyüklükte, kaslı bir köpektir. Vücut uzun boylu olduğundan biraz daha uzundur. Kafatası, orta derecede geniştir. Ağızlık uzun ve düz koyu kahverengi burna götürüyor. Orta boy oval gözler orta boy kaşları olan kahverengidir. Asılı duran kulaklar yuvarlaktır. Dişler makasla ısırık durumdadır. Boynu güçlü ve incedir. Göğüs derin ve geniştir. Dewclaws genellikle kaldırılır. Yüksek ayarlanmış kuyruk orijinal uzunluğunun beşte ikisine kadar yerleştirilmiştir. Avrupa’nın çeşitli yerlerinde kuyrukların takılması yasaktır. Derisi kışın yoğun ve yaz aylarında ince bir astar şeklindedir. Hava koşullarına dayanıklı, düzgün dış kaplamalı düz ve serttir. Sakal, alın ve bıyık saçları yüzü korumak için biraz daha uzundır. Kat renkleri karaciğeri ve beyazı, tırtıklı, yanık veya lekelidir.

DrahthaarMizaç

Drahthaar çok aktif ve akıllıdır. Ailesine öğrenmek ve sadık olmak için istekli olan bu yaklaşımda tutarlı bir işleyene ihtiyaç duyar. Drahthaar sahibi için çalışmaktan hoşlanıyor. Bildiği kişilerle dost canlısı, fakat yabancılarla uzak olabilir ve tercihen erken yaşlarda sosyalleşmelidir. Eğer sahibinin pasif olduğuna karar verirse, oldukça kasıtçı olur. Onun av içgüdüleri dolaşmaya çeker. Güçlü ve enerjik olan Drahthaar, yeterli egzersiz olmadan sıkılmaya ve zorlanmaya neden olabilir. Drahthaar, herhangi bir arazide avlanmak için iyi bir yardımcı araçtır. Bu köpeğin burnu iyidir ve hem karada hem de suda izleyebilir, işaret edebilir ve geri alabilir. Sabit, canlı ve güçlüdür. Çocuklar, doğru liderlik becerilerini nasıl gösterecekleri konusunda öğretilmelidir. Eğer bu köpek insanları baskın görmezse, hakim ve saldırgan olur ve diğer hayvanlara egemen olmaya çalışabilir. Doğru liderlik ile diğer köpekler ve ev hayvanlarıyla iyi geçinir.

DrahthaarBoy Kilo

Boy erkeklerde 60 – 67 cm’dir. Kadınlar 56 – 62 cm’dir. Ağırlıkları 27 – 32 kg arasında değişmektedir.

DrahthaarSağlık Sorunları

Bazı çizgiler kalça displazisine, kulak enfeksiyonlarına, genetik göz hastalıklarına ve deri kanserlerine yatkındır.

DrahthaarYaşam Koşulları

Drahthaar, apartman yaşamında önerilmemektedir. İç mekanlarda biraz yüksek ve çok aktif olabilir. Aşırı kapalı yerde huzursuzluğu önlemek için bol miktarda egzersize ihtiyaç duyarlar. En azından büyük bir bahçe ile en iyi sonucu alacaktır.

kopus1 193

DrahthaarEgzersiz

Bu köpek son derece enerjik ve yorulmazdır. Aşırı kapalı yerde huzursuzlukla baş etmenin önüne geçmek için günlük egzersizlerine devam etmesi çok önemlidir. Bu cins en aktif aile için bile zorlayıcı olabilir ve bol miktarda günlük hareketli egzersizi garanti etmedikçe bir aile evcil hayvanları olarak kullanılmamalıdır. Cins, çalışırken en iyi işi yapar ancak mümkün değilse günlük, tempolu, uzun yürüyüşe katılmanız, bisiklet kullandığınızda yanınızda koşması gerekir. Onlar mükemmel koşu arkadaşlarıdır.

DrahthaarTımar

Drahthaar’ın tüylerini haftada iki kez sıkı fırça ile fırçalamalısınız. Katın sıyrılmasına ihtiyaç duyuluyor ancak nasıl yapılacağını öğrenmek zor değil. Tüyler, derinin durumuna bağlı olarak ara sıra tıraşlanmalıdır. İlkbaharda ve sonbaharda genellikle inceltilir. Sadece gerektiğinde yıkayın. Katın saçları mümkün olduğunca sert olmalı, düzensiz görünmemelidir. Kulaklarını temiz olduğundan emin olmak için kontrol edin.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Drahthaar Fiyatları