köpek eğitimi

Satılık English Setter Fiyatları

kopus1 183

English Setter bir av köpeği cinsidir. Açık kahverengi, kahve ve kızıl tonlarında renklerde olabilirler. Ev ortamına uyum sağlar ancak çok aktif olması nedeniyle bahçe ortamınada uygundur. Yavru olarak alınıp, aile bireylerine alışması sağlanmalıdır. Uzun kulakları aşağıya doğru bükülür ve yuvarlaktır. Uzun ve gür tüylere sahip olurlar. Boyları 60 – 65 cm aralığında olup, kilo ortalaması 25 – 30 kilogram aralığındadır.

English SetterKarakter yapısı

kopus1 194

Çok oyuncu ve bir o kadar duygusal bir cinstir. Hassas bir yapısı vardır. İlgi görmediklerinde kendi iç dünyalarına kapanabilirler. Koku duyusu çok gelişmiş olduğundan dikkat dağınıklığı yaşayabilirler. Yabancılara karşı ılımlıdırlar, ancak havlayarak sizi uyarırlar. Çocuklarla arası çok iyidir. Evde küçük çocuklarınız var ise onlara English Setter’dan daha iyi bir oyun arkadaşı bulamazsınız. Kıskanç tavırları olmayacaktır.

English SetterYaşam Ortamı

Ev ortamında bakılabilir ancak çok enerjik olmaları dolayısıyla bahçede bakılmaya da uygundur. Yabancılara karşı havlaması onun bekçi köpeği özelliğini de pekiştirir. Hava koşulları çok soğuk ya da çok sıcak olmadığı sürece bahçede de bakılır.

English SetterEgzersiz İhtiyacı

Dışarıda çok enerjik olup, ev ortamında daha sakin tavırda olurlar. Gün içerisinde yürüyüşlerinize eşlik etmesi, 30 dakika ya da 1 saat koşup oynaması onun günlük egzersizi için yeterli olacaktır. Büyük evlerde koridorlar bile oyun alanı olabilir onun için. Diğer konularda olduğu kadar egzersiz konusunda da sizi yormayacak akıllı bir cinstir.

English SetterBakımı Nasıl Yapılır?

Tüyleri uzun, parlak ve oldukça sıktır. Haftada 2 ya da 3 kez yapacağınız tarama ve tüy dökülmesini önleyen vitamin takviyesiyle kolaylıkla tüy bakımı yapılır. Tüyleri uzun olduğu için kuruması uzun sürecektir, dolayısıyla kış aylarında nispeten daha az yıkanması hasta olmaması için oldukça önemlidir.

English Setter Eğitimi

English Setter oldukça kolay eğitilebilir bir türdür. Birçok oyun ve komut almaya uygundur. Sizi çok sever ve mutlu etmek için elinden geleni yapar. Onu eğitirken ne öğretmek istediğinizi anlaması size karşılık vermesi için yeterli olacaktır.

Temel Eğitim

Otur, kalk, Gel, yat, getir, aferin, pati ver gibi komutları içeren temel eğitimi vermek çok zor olmayacaktır. Ancak yavru iken edinmeniz tüm cinslerde olduğu gibi işinizi kolaylaştırır. Öğrendiği davranışları kolay pekiştirir. İtaat etmeyi sever ve vefalıdır. Tüm aile fertlerinin eğlencesi olmaya hazır sadık bir dost olacaktır. Temel eğitim verilirken ödül sistemi kullanılabilir. Algıladığı ve yerine getirdiği her komutta en sevdiği kuru mamayla ödüllendirin. Temel eğitimini almış satılık English Setter fiyatları aldıkları eğitim doğrultusunda eğitimsiz olanlara göre daha yüksek olacaktır ancak uzun vadede kazançlı bir alışveriş olacağı da muhtemeldir.

İleri Eğitim

Eğer ileri eğitim konusunda uzman değilseniz ileri eğitim konusunda bir köpek eğitim merkezinden yardım almanız yada köpeğinizi alırken ileri itaat eğitimi almış olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Satılık English Setter fiyatları eğitim almamış olanlara göre artış gösterse de tasmasız verilen ileri itaat eğitimleri son derece hareketli bir cins olan bu köpekler için konunun uzmanları tarafından verildiğinde başarılı sonuçlar alınacaktır. İleri itaat eğitimini başarıyla tamamlayan bir English Setter evde de bakılmaya daha uygun hale gelmiş olacaktır. Tasmasız olarak gezdirilebilir, diz hizasından yürür ve göz temasını bozmaz. Davranış bozukluklarına yatkın cinsler değillerdir ancak köpeğinizde davranış bozuklukları gözlemliyorsanız eğitim merkezine bırakırken istenmeyen davranışları oradaki uzmanlara ifade etmelisiniz. Profesyonel eğitim veren bu merkezlerde köpeğinizin davranış bozuklukları üzerine de gidilerek daha uyumlu bir tutuma geçirilmesi sağlanacaktır.

English Setter fiyatları

Satılık English Setter fiyatları rengi, cinsiyeti, yaşı, aldığı eğitimler gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık English Setter Fiyatları