köpek eğitimi

Satılık Doberman

dog training featured image 1

Doberman köpek cinsinin Almanya kökenli olduğu bilinmektedir. Oldukça büyük boyutlu bir köpek cinsidir. Genel olarak işçi köpek sınıfına girmektedir. Oldukça zeki ve güçlü bir köpek cinsidir. Genel olarak siyah, fawn, mavi ve kızıl renklerin de tüy ve kürk rengine sahiptirler. Göğüs, yüz, ayak ve anüs çevresin de pas tonları görülmektedir. Oldukça derin ve güçlü bir göğüs yapısına sahiptirler. Vücut yapılarına göre oldukça ince ve zarif bir boyun yapısına sahiptirler. Tüyleri oldukça kısa bir formdadır. Sık tüylü bir kürk yapıları vardır. Oldukça parlak bir tüy yapıları vardır. Oldukça parlak tüy ve kürk yapısı doberman köpeklerinin dikkat çekici özellikleri arasında gelmektedir. Genel olarak uzun boylu köpek sınıfına girmektedirler.

 

Dişi olan doberman köpek cinslerinin boyları altmış iki cm ile altmış sekiz cm arasında değişiklik göstermektedir. Erkek olan doberman köpeklerinin boyları ise altmış sekiz cm ile yetmiş iki cm arasında değişiklik göstermektedir. Beden ağırlıkları beslenme durumlarına ve aldıkları besin gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak dişi olan doberman köpeklerinin ağırlıkları otuz ile otuz beş kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Erkek olan doberman köpeklerinin ağırlıkları ise otuz beş ile kırk kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Önce ki zamanlar da kulaklarının kesilmesi ve çeşitli kuyruk operasyonları geçirmekteydiler. Son zamanlar da bu operasyonlar yapılmamaktadır. Doğal halleriyle kalmaları tercih edilmektedir. Genel olarak on üç ile on dört yıl arasında yaşayan bir köpek cinsidir. Oldukça kaslı ve güçlü bir göğüs yapıları vardır. Sahibine oldukça düşkün olan bir köpek cinsidir. Genel olarak sahibinden pek ayrı kalmak istemez. Sahibinden ayrı kaldığı süreçler de genel olarak huysuz ve agresif tavırlar sergileyebilmektedirler. Doberman köpekleri oldukça katı ve baskın bir karakter yapısına sahiptirler. Hızlı hayvanlardır. İri ve kaslı göğüs yapısı oldukça güçlü bir görüntü kazandırır.

Doberman köpekleri oldukça atik ve çevik bir yapıya sahiptirler. Oldukça koruyucu bir köpek cinsidir. Sadece sahibine değil sahibinin yakınlarına karşı da oldukça koruyucu ve kollayıcı olarak yaklaşırlar. Yabancı insan ve hayvanlardan hiç hoşlanmazlar. Özellikle yabancı insanlara oldukça mesafelidirler. Sert tepkiler verebilirler. Bu tarz tepkilerin önüne geçebilmek için eğitimleri sırasında farklı şekilde yönlendirilebilirler. Eğitim sırasında da eğitmene karşı oldukça dominant bir karakter sergilerler. Bu yüzden daha katı ve kuralcı eğitmenler tarafından eğitilmeleri gerekmektedir. Tüyleri oldukça kısa bir form da olduğu için özellikle çok soğuk hava şartlarına dayanamazlar. Bunun için özellikle kış mevsimlerin de dış ortam da bakımları oldukça problemlere sebep olabilmektedir. Genel olarak işçi sınıfı mensubu olduklarından dolayı farklı alanlarda da eğitilip, başarılı bir şekilde hizmet verebilmektedirler. Askeri alanda da oldukça sık eğitilip kullanılan bir köpek cinsidir. Bunun yanı sıra bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak da oldukça iyi bir şekilde hizmet verebilmektedirler. Genel olarak ev ortamında yetiştirile bilinecek bir köpek cinsidir. Ancak çok küçük evler de bakılması pek tercih edilmemelidir. Tüy bakımları oldukça düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Çok fazla tüy dökme problemi ile karşılaşılmaz. Tırnak bakımları ve diş bakımları da oldukça düzenli bir şekil de takip edilip, yapılmalıdır. Oldukça üstün özelliklere sahip olan bu cins için Satılık Doberman ilanları oldukça fazla ilgi görmektedir. Oldukça başarılı bir şekilde eğitilebilen bu köpeklerin eğitimlerine genel olarak yavru dönemlerde başlanması en uygundur. Genel olarak Satılık Doberman arayan insanlar dikkatli bir şekil de düşünüp karar vermelidirler. Soğuk görüntüleri insanları ve çocukları korkutabilmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Doberman