köpek eğitimi

Satılık Border Collie Fiyatları

kopek 180

Border Collie cinsi köpekler İngiltere – İskoçya sınırın da aşağı yukarı 300 yıldır yaşayan ve çoban köpeği olarak kullanılan bir köpek cinsidir. Avustralya Çoban Köpeğine çok benzemektedir. Border Collie köpek ırkı oldukça zeki bir köpek cinsidir. Bu yüzden eğitilmesi en kolay köpek cinslerinden biridir.

Border Collie Cinsi Köpeğin Kökeni

kopek 180

Border Collie köpek ırkı İngiltere – İskoçya sınırın da olan Norhhumberland da üretilmiştir. Irk olarak, spaniel kanı ile eski İngiliz sürü gütme köpek cinslerinden gelmektedir. Son derece iyi bir güdü köpeğidir. Border Collie yorulmaz ve çevik bir köpektir. Aynı zaman da Border Collie cinsi köpeklerin inekleri hipnotize eden gözlere sahip olduğu bilinmektedir. Border Collie hayvana yoğun bakışları sonun da inek sersemlemektedir. Border Collie çok zeki bir köpek cinsi olduğundan dolayı yarışmalarda çok başarılıdır. Aynı zaman da kolay eğitildiği için narkotik, arama kurtarma köpeği ve bomba köpeği olarak da kullanılmaktadır.

Border Collie Cinsi Köpeğin Fiziki Özellikleri Nelerdir?

Border Collie cinsi köpeklerin vücutları uzundur. Kafa kısmı yüzü oldukça geniştir. Ağız kısmı siyah ya da kahverengidir. Kulakları genellikle yarı kadar dikilmiş bir durumda durmaktadır. Kuyruğu çok uzun olmaktadır. Yükseklikleri erkekler de 48 – 56 cm arası değişmektedir. Dişi border collieler de yükseklikleri 46 – 53 cm arasıdır. Kiloları erkek border collieler de14 – 20 Kg’dır. Dişi Border Collieler de erkeklerine göre bir kaç kilo daha zayıftır.

Border Collie Cinsi Köpeğin Karakter Özellikleri Nelerdir?

Border Collie ırkı köpekler apartman hayatına uygun köpek cinslerinden değildir. Ev içerisin de çok fazla hareket etmektedir ve ev ortamı dar olacağından border collieler rahat hareket edemedikleri için mutsuz olmaktadırlar. border Collieler büyük bahçeler de daha çok mutlu olmaktadırlar. Border collie cinsi köpekler çok hareketli olduklarından dolayı bol bol yürüyüşe çıkarılmalıdır. Dur durak bilmeyen bu cins köpekler sadece yürüyüş yetmediğinden devamlı oyun oynanmalıdır. Bitmek bilmeyen bir enerjileri bulunmaktadır.

Border Collie cinsi köpekler çok zeki bir köpek ırkıdır. Bu yüzden aldığı eğitimlere çok güzel şekilde karşılık vermektedir. Border Collieler cinsi köpekler itaat eğitimi, agility ve frizbi tarzı yarışmalar da oldukça başarılı bir cinstir. Köpek eğitimin de övgüyü çok seven bir köpek ırkıdır. Border Collieler yeterli ölçü de egzersiz ve çalışma imkanı verildiğin de diğer köpek cinsleri, hayvanlar ve çocuklarla çok iyi geçine bilmektedir. Eğer border collieler küçüklüğün de sosyalleştirilmez ise çekingen, utangaç bir köpek olarak gelişir. Bu köpek ırklarının tamamen gerçek bir mutluluğa erişebilmesi için tam alınmış bir eğitime, bol ilgi görmeye ve gerçek bir göreve ihtiyacı olmaktadır. Border collieler sıkıldıkları zaman eşyalara zarar vere bilmektedirler.

Border Collie Cinsi Köpeğin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Border Collie ırkı köpeklerin Orta derece bir tüy dökmektedir. Border Collielerin tüyleri fazla uzun olmasa da düzenli olarak fırçalanmalıdır ve özellikle kenelere karşı hem kulaklarına hem de vücuduna düzenli olarak bakılmalıdır ve dikkat edilmelidir. Gerektiğin de yıkamalıdır ve kuru şampuan uygulanmalıdır.

Border Collie Cinsi Köpeğin Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Border Collie cinsi köpeklerin beslenme alışkanlığı kazanmaları için mutlaka aynı saate ve aynı yerde mama verilmelidir. Eğer Border collie 4 – 5 haftalık ise sadece anne sütü ile beslenmeli bu cins köpekler için yeterli olacaktır. 5 aylık olarak kadar gün de sadece 3 defa beslenmelidir. Büyüdükten sonra yemek öğünlerini 2’ye düşürülebilir. Suları devamlı değiştirilmelidir. Border Collie ırkı köpeklerin fiyatları boyutlarına göre farklılık göstermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Border Collie Fiyatları