köpek eğitimi

Satılık King Charles Spaniel Fiyatları

kopus1 191

Sağlıklı bir köpek almak için, sorumsuz bir damızlıkçı, köpek yavrusu fabrikası veya evde beslenen hayvan mağazasından asla köpek almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştiriciyi arayın. Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Alacağınız köpeğin aşılarının tam olmasına özen gösteriniz. 4 renk seçeneği olan King Charles Spanieldeğişen fiyatlarla satılmaktadır.

King Charles Spaniel Özellikleri

kopus1 191

Kendisi bir arkadaş olarak doğsa da, King Charles Spaniel köpek ırkı, İspanyol atalarının sportif doğasını korur. Bir sporcu kadar atletiktir ve sahilde koşu düzenleyerek, yürüyüşten ve çeviklik, uçan top ve miting gibi köpek sporlarından hoşlanır. Bazıları, av köpeği olarak cesaretlerini bile gösterdi. Irkın daha dinlendirici üyeleri, aile dostları ve tedavi köpekleri olarak başarı buluyor.

King Charles Spaniel her zaman sahiplerinin izinden gider. Bir King Charles Spaniel ikametinde, asla yalnız kalmayacaksınız. Çünkü sahiplerine çok bağlılar, evde gün boyunca onlarla vakit geçirmeniz için ellerinden geleni yaparlar.

Eğitim söz konusu olduğunda, , King Charles Spaniel genellikle akıllıdır ve yaptıkları her şeyi denemek isterler. Gıda ödülleri ve olumlu takviye, eğitimin sorunsuz bir şekilde devam etmesine yardımcı olur. , King Charles Spaniel yumuşak bir kişiliğe sahiptir, bu yüzden onlara bağırmak verimsizdir ve muhtemelen bu onları gizlenmeye itecektir. Bunun yerine yanındaki kapı köpeği havlıyorken tepki vermemek gibi, onlara istediğiniz gibi şeyler yaptığını gördüğünüzde onları ödüllendirin.

Birçok küçük ırk gibi King Charles Spaniel ev kirişiyle ilgili sorunlar yaşayabilir, ancak tutarlı bir programda tutarsanız, açık alanlarda bol miktarda fırsatla evde güvenilir olabilirsiniz. King Charles Spaniel bağımlı bir kişiliğe sahiptir. İnsanlarla birlikte olmayı severler ve uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. King Charles Spaniel özellikle ilkbaharda ve sonbaharda tüy döker. Düzenli tarama ve fırçalama gereklidir. King Charles Spanielev köpekleridir ve açık havada yaşamamalıdır.

King Charles SpanielBoyutları

Bu küçük, sağlam köpek 30 – 33 cm boyunda ve 5 ile 8 kg ağırlığındadır.

King Charles SpanielKişilik

Herhangi bir köpek gibi King Charles Spaniel sakin ve sükunetten kabadayılara ve şaşkınlığa kadar çeşitli kişiliklere sahiptir. Birisi kapısına geldiğinde havlamaya başlar bu yüzden gözlemci olarak fakir bir seçimdir. Elbette bazı istisnalar var. Bazı King Charles Spaniel mahallenizdeki her olayı size bildirecek ve yabancılar yaklaştığında havlarlar.

King Charles SpanielSağlık

King Charles Spaniel genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi belirli sağlık koşullarına da eğilimlidirler.

Mitral Kapak Hastalığı (MVD): Bu, Cavaliers’de sık görülen bir durumdur. Köpek kalp yetmezliği olana kadar artan bir kalp mırıltısıyla başlar. Herhangi bir cinsiyetteki daha yaşlı köpeklerde görülen kalp rahatsızlığı oldukça yaygındır, ancak King Charles Spaniel erken yaşlarda, bazen bir ya da iki yaşında genç olarak MVD geliştirmeye eğilimlidir. Bu durumun önlenmesi için araştırma devam etmektedir. Bir genetik bileşene sahip gibi görünen sorumlu üreme sağlayıcıları, bu durumun gelecek nesillere devam etmesini önlemek için damızlık köpekleriyle veteriner hekimler tarafından düzenli olarak değerlendirilir.

Siringomyeli (SM): Bu durum beyin ve omurgayı etkiler ve Cavaliers’de yaygın olarak görülür

Episodik Düşme: Bu durum genellikle epilepsi ile karıştırılır, ancak köpek düşme veya nöbet sırasında bilinçli kalır. Köpek, kaslarını rahatlatamadığı için ortaya çıkar. Belirtiler hafif, ara sıra düşen ataklardan nöbet benzeri ataklara kadar saatlerce sürebilir.

Kalça displazisi: Genetik, çevre ve diyet de dahil olmak üzere pek çok faktörün kalça ekleminin bu deformitesine katkıda bulunduğu düşünülmektedir.

King Charles SpanielBakım

Onların büyüklüğü ve genellikle sakin doğası, Charles Spaniels’i apartmanda yaşamak için iyi bir aday yapmaktadır. İçeride ılımlı olarak aktiftirler ve egzersiz ihtiyaçları için küçük bir avlu yeterlidir. Bu cins ile tasma yürüyüşleri veya güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bahçe mecburidir. Kısa burunlu bir ırktan dolayı, günün öğlen esnasında onu dolaştırmaktan ve asla sıcak bir avluda onu bırakmaktan kaçının.

King Charles SpanielBesleme

Önerilen günlük miktar günde 1/2 – 1 fincan yüksek kaliteli kuru gıdadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık King Charles Spaniel Fiyatları