köpek eğitimi

Satılık Beagle Satılık

kopus1 187

Bir evlat edinen olarak, bu hayvanların travmatik geçmişi olduğundan, çok fazla sabır ve anlayışa sahip olmalısınız. Bunların yanı sıra korku sorunlarına da sahip olabilirler. Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, hem köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Bir Beagle satın alacağınız zaman aşılarının tam olduğuna dikkat ediniz.

Beagle Özellikleri

kopus1 187

Küçük, kompakt ve sağlam Beagle, çocuklara ve yetişkinlere aktif olarak arkadaşlık eder. Bu ırktaki köpekler neşeli ve eğlencelidir ancak köpekler de inatçı olabilirler ve sabırlı, yaratıcı eğitim tekniklerini gerektirebilirler. Burunları hayat boyunca onlara rehberlik ediyor ve ilginç koku izleme teknikleri vardır.

Beagle’ın koyu kahverengi veya ela gözlerinin, yumuşak, yalın ifadesi ile itirazına karşı koymak zordur. Mutlu, sevgi dolu, dengeli, yiyecek odaklı, dengeli bir karakteristiktir. Beagle hakkında bilmeniz gereken en önemli şey onun bir scenthound olmasıdır. Burnu anatomisinin en önemli parçasıdır ve başını takip etmek ilginç bir iz bulmak için yere iner. Küçük, samimi ve şirin oldukları için Beagle, köpeklerden korkan insanları korkutmuyor ve süper burun gücüyle, kontrbasız olanları atlayarak belirli gıda ürünlerini tanımak üzere eğitilebilirler. Beagle, küçüklükleri ve nazik özelliklerinden dolayı, insanlar her gün birkaç saat boyunca yolda yürümek istiyorlarsa iyi bir seçim olabilir. Mümkünse günde bir saat kadar bol egzersiz yapmaları gerekir. Yalnız bırakılır ve tatbik edilmezse, Beagle yıkıcı olabilir. Beagle havada cazip bir koku yakalarsa dolaşıp dururlar. Burunları beyinlerini kontrol ediyor, ilginç bir şey kokusu alırsa dünyasında başka bir şey kalmaz. Sevecen ve nazik olsalar da, Beagle bağımsız, inatçı bir çizgiye sahip olabilir. İtaat eğitimi tavsiye edilir. Beagle, iyi bir korunma ya da bekçi köpek değildir. Genelde tanıştıkları herkese dostça davranırlar.

BeagleKişilik

Beagle’lar nazik, tatlı ve komiktir. Onlar sizi güldürürler, ama yaramaz davranışlarından dolayı sizi üzmezler. Beagle’ı geçici itaat durumuna sokmak için yemek ödüllerine başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

BeagleSağlık

Tüm Beagle bu hastalıklardan herhangi birini veya tümünü almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız bunların farkında olmanız önemlidir.

İntervertebral Disk Hastalığı: Omurilik vertebral kolon ile çevrilidir ve vertebral kolon kemikleri intervertebral disklerdir ve amortisörler olarak kullanılırlar ve vertebra normal hareket etmelerine izin verir. Diskler, dıştaki elyaflı bir tabaka ve içteki jöle benzeri bir tabaka olmak üzere iki tabakadan oluşur. İntervertebral disk hastalığı, jöle benzeri iç katman omurilik kanalına çıkıntı yaparken ve omuriliğe iterken ortaya çıkar. Omurilik sıkışması, boyun veya sırt ağrısına neden olur veya şiddetli olabilir, bu da sansasyon, felç ve bağırsak veya mesane kontrolü eksikliğine neden olabilir. Spinal kompresyon tarafından yapılan hasar geri döndürülemez olabilir. Tedavi, yaralanma ve tedavi arasındaki yer, şiddet ve süre gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Köpeğin kısıtlanması bir miktar kullanılabilir, ancak omurilik üzerindeki baskıyı hafifletmek için genellikle ameliyat gerekir. Ameliyat her zaman başarılı değildir.

Kalça Displazisi: Bu, kalçanın kalça eklemine tam oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Bazı köpekler bir veya her iki arka bacakta ağrı ve topallık gösterirler, ancak diğerleri rahatsızlık veren dışa vurucu işaretleri göstermezler.

Vişne Gözü: Üçüncü göz kapağının altındaki bezin dışarı çıktığı ve gözün köşesinde kiraz gibi görünen bir durumdur. Veterinerinizin bezini çıkarması gerekebilir.

Glokom: Gözdeki basınç anormal derecede yüksek olan ağrılı bir hastalıktır. Gözler sulu mizah adı verilen bir sıvıyı sürekli üretir ve boşaltır; eğer sıvı düzgün şekilde akmazsa, göz içindeki basınç artar ve optik sinir hasarına neden olur ve görme kaybı ve körlüğe neden olur.

Epilepsi: Genellikle kalıtsal nörolojik bir hastalıktır, ancak her zaman değil, kalıtsaldır. Epilepsi kendine alışılmadık davranışlar gösterebilen hafif veya şiddetli nöbetlere (kovalamış gibi, şaşkınlık veya saklanma gibi çılgınca koşma) hatta aşağıya düşerek, sert bacaklara ve bilinç kaybına neden olabilir. Nöbetler izlemek korkutur, ancak idiyopatik epilepsili köpekler için uzun vadeli prognoz genellikle çok iyidir. Doğru tanı için köpeğinizi veterinere götürmeniz önemlidir.

BeagleBakım

Çitlerle çevrili bir arka bahçe, bir Beagle için uygundur. Dışarıdayken, Beagle’ın kapalı alanlarda lider olmalı ya da güvenle sınırlanmış ve denetlenmiş olmalıdır. Beagle, bütün köpekler gibi itaat eğitiminden yararlanırlar. Pozitif takviye teknikleri en iyi sonuç veriyor

BeagleBeslenme

Önerilen günlük miktar: Günde 3/4 – 1.5 fincan yüksek kaliteli kuru gıda, iki öğün yemekten oluşur.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Beagle Satılık