köpek eğitimi

Satılık Köpek Fiyatları

kopus1 191

köpekler boz kurtların alt türleri olarak geçmişten günümüze süre gelen evcilleştirilebilmiş bir hayvan türüdür. Evcilleştirilmelerinden bu yana kadar olan süreçte köpekler sahiplerinin dostları arkadaşları aynı zamanda av partnerleri olmuştur. Köpek grupları kendi içlerinde birçok ana gruba bölünmektedir. Av köpekleri, tazı terrier işçi köpekleri, bekçi köpekleri, çoban köpekleri ,süs köpekleri olarak birçok ana grup halinde dağılmaktadır. Her köpeğin ırk özellikleri, kullanması gereken mama kalitesi, veteriner hekim tavsiyesi üzerine aşılama programları değişmektedir. Sahiplenmek ya da satın almak istediğiniz köpeğinizin en önemli özelliğinin tuvalet eğitimi bilip bilmediğidir. Annesinden yeni ayrılan bir köpeği sahiplenmeniz size alışma sürecini daha da hızlandırabileceği gibi diğer tüm eğitimlerinin sizin vermeniz gerekecektir.

Köpek Satın Almadan Önce Yapılması Gerekenler:

kopus1 195

 • Evcil dostunuz için ona ayrılmış bir bölüm yapmanız gerekmektedir.
 • Yavru köpek sahipleniyorsanız annesinin ve babasının daha önce yapılmış tüm aşılarını kontrol etmeniz gerekmektedir.
 • Kullanılması gereken vitaminler ve mamasının veteriner hekim kontrolünde hazırlanması gerekmektedir.
 • Kendini özel hissedebilmesi için size ait olan herhangi bir objeyi onunla paylaşmanız gerekmektedir. Yapılması gerekenler konusunda mutlaka veteriner hekiminiz ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.

Köpeğin ilk tuvalet eğitimi hakkında

Köpeğinizin ilk tuvalet eğitimi eğer annesine değil de size kaldıysa bu eğitimin üstesinden gelebileceğinize inanmanız gerekmektedir. Annesinin eğitimini vermediği bir köpeği ilk etapta eğitmek size zor gelecektir. Bu duruma zamanla alışıp sabır göstermeniz gerekmektedir. Tuvalet eğitimi konusunda çeşitli söylentiler bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntem ise gazete yöntemidir. Köpeğinize belirlemiş olduğunuz alanın dışında bir bölüme her yere gazete kağıdı koyunuz tuvaletini gazete üzerine yapmasını sağlayınız.

Her tuvaleti geldiğinde gazete üzerine yapması için elinizden geleni yapınız. Her dakika peşinde dolanmak yerine tuvaletinin geldiği pozisyonlara dikkatlice bakınız. Zamanla siz köpeğinizi koşturmadan o gazeteli alana gidip yapmaya alışacaktır. Önemli olan 2 günde 1 ya da 3 günde 1 tuvaletini yaptığı gazete alanını küçültünüz. Yavaş yavaş o kendisi nereye yapması gerektiğini anlayacaktır. Henüz bir köpeğiniz yok ise satılık köpek fiyatlarını araştırmanız konusunda bu yazı sizlere yardımcı olacaktır. Hangi ırk köpek istediğiniz her zaman için daha önemlidir. Irkı yaşı boyu kilosu her faktör sizi hem maddi hem manevi yönden etkileyecektir.

Satılık Köpek Fiyatları

Gün geçtikçe köpeklerin fiyatları da herhangi başka bir ürün gibi hizmet gibi yükselmektedir. Bilinen bir gerçek vardır ki ırkı az ola köpeklerin fiyatları ırkı çok olan köpeklerin fiyatlarından daha fazladır. Ülkemizde yetişmeyen köpeklerin fiyatları 5.000 ile 10.000 TL arasında iken ülkemizde olan köpeklerin fiyatları 1.000 ile 5.000 arasında değişiklik göstermektedir. Az bulunan ırklar arasında en çok satışı olan köpek: poddle ırkı olan köpeklerdir fiyatları 2.000 ile 4.000 arasında değişmektedir. Daha fazla bulunabilen ırklardan olan golden retriever cinsi köpek piyasada 600 TL ile 1.500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Terrier ırkları kendi içlerinde 3-4 ana gruptaincelendiği için terrierköpeklerinin bulunması hem daha kolay hem de piyasada daha uygun fiyatlı bir köpektir. Bugünün şartlarında bir pug ırkı köpek isteyen bir ailenin yaklaşık olarak 1.000 TL ya da 1.700 TL gibi rakamları gözden çıkarması gerekmektedir. Köpeğinizin gerçekten saf bir köpek olduğunu anlayabilmenin en kolay yolu anne ve babasının karnesini kontrol etmektir. Veteriner hekiminizin sayesinde ırk özelliklerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu konuda alacağınız bölgenin çiftliğin ya da kişinin iyi araştırılması gerekmektedir. Eğitimli, ırkı güzel olan ya da eğitilmesi kolay bir köpek aynı zamanda eğlenceli bir köpek için yaklaşık olarak 1.000 ile 3.000 TL gözden çıkarmanız gerekmektedir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Yareb
  3 yıl önce

  Köpek ler umarım sahibine karşı kurunaklı olur ama fiyatları biraz eksitin lütfen

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Satılık Köpek Fiyatları