köpek eğitimi

KÜÇÜK SEVİMLİ POMERANYALI

dogs picture 4

Şirketimiz, kayıt tutulup,  tescil edilen,  scrli yavru eğitimli köpek üretmektir. Bu sebepten, bütün ırkları tanımlayan bilgiler, hastalıklar, koşullar, yemek, üremek, zekâ düzeyleri, yavru alma ve yavru bakımı vb konularda da hizmet etmektedir. Köpekler ırkları itibari ile farklı karakterler sergiler. Köpeğinizin ırksal özelliklerinin öne çıkması size bağlı bir durumdur.

Asırlardır, tüm hayvan filumları insan ırkının ihtiyaçlarına cevap vermek üzere,  kendi ırkına yakın ırklar ile melezlenerek yeni ırklar türetilmiştir. Bu çaprazlama süreci köpek ırklarını daha da geliştirmek, yeni yetenekler kazandırmak için yapılır. Bu neden her ırk, farklı karakter ve yaşam alanı ile birbirinden ayrılır. Bazı ırklar aile ve apartman hayatına uyar. Bazı ırklar kırsal hayata, özgürlüğe düşkündür. Bir ırka bakma sorumluluğunu alacaksanız, şu hataya düşmeyiniz. Her hangi bir pet shop’ tan köpek alıp, biz buna bir şekilde bakarız veya çocuklar bunu sevdi deyip köpek almayınız. O ırkın ev ve yaşam koşullarının size uygunluğu sevimliliği kadar önemlidir. Unutmayın, barınaklar, pet shoplar, köpek evleri bu kaderi yaşamış hayvanlar ile doludur.

Orijinal bir Pomeranyalı yavrusu alamaya karar verdi iseniz şunlara dikkat ediniz. Kafa yapıları tam yuvarlak ve küçüktür. Kulaklar küçük ve kulak uçları olabildiğince ovaldir. Burnu profilden bakılınca çıkık ve açık renklidir. Tüyleri sık ve beyazdır. Kabarık ve pamuk yumağı gibi yumuşaktır. Kuyrukları kıvrıktır. Genelde beyaz olmalarına rağmen, kızıl ve krem renkler tercih edilir. Tüyleri sık olduğundan çokça tüy dökmezler. Genellikle yaz aylarında tıraş ettirmeniz gerekir. Göz, kulak ve tırnak bakımı çok önemlidir. Çocuklar ile arası çok iyidir. Ufak olduklarından kucakta gezmeye bayılırlar. Birlikte büyüdüğü diğer hayvan ve köpekler ile iyi anlaşırlar. Diğer insanlara karşı uyum sorunları yoktur. Eve, aileye çok bağlıdırlar. Çok enerjik olduklarından fazla egzersiz yapmaları gerekir. İlgi görmediklerinde mutsuz ve hırçın olurlar. Onun ile sürekli oyun oynamanızı isterler. Yeme, içme, tuvalet vs eğitimi çok hızlıca alırlar. Çok inatçı olduklarından, onu aileye kattığınız ilk günden itibaren üzerinde otorite kurmalısınız.  Bu konuda uzman ve deneyimli kadromuzdan destek almanızı öneririz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

KÜÇÜK SEVİMLİ POMERANYALI