köpek eğitimi

SRCLi Av Köpeği

aaaaz

Ava Git Ama Avlanma

Bir tutku olan avcılık, tarihte ilk insandan günümüze kadar ulaşan bir geçim kayağıdır. Bu kaynak son dönemlerde daha çok bir spor halini almıştır. Avcılığın inceliklerini bilmeyen insanların bu sporu öğrene bilmek için geçirdikleri dönemler boyunca bir yardımcıya ihtiyaçları vardır. Bu yardımcıda tabi ki bir av köpeğidir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus köpeğinizin yavruyken scrli yavru eğitimli köpek bir köpek olduğudur. Seceresi belli olan eğitimli bir yavru köpeğin, beklentileri karşılamayacağını düşünmek yanlış olabilir.

Ava giderken avlanmamak için scrli yavru eğitimli bir köpeğe sahip olmanız gerekmektedir. Bu ihtiyacın doğma nedeni son dönemlerde yapılan köpek ırkı katliamıdır. Köpek yetiştiricileri cinslerin benzerlerini daha ucuza mâl ettiklerini fark etmeleri, bu sektöre çok sayıda kırma köpek girmesine neden olmuştur. Bir av köpeğinin saf kan olmadığını anlamak için ya çok uzman olmanız gerekir ya da uzmanlığına güvendiğiniz bir ekipten yardım almanız gerekebilir. Unutulmamalıdır ki yavru iken yetiştirilmiş bir köpek sahibine ve avına asla itaatkârsızlık etmez. Ava gittiğiniz sırada eğer köpeğiniz vurduğunuz avı yiyor ve size getirmiyorsa ya da avı kokusundan takip edip sizi ona yaklaştırmıyorsa, bu köpek ya iyi bir eğitim almamış olabilir ya da seceresinde av köpeği olmasını engelleyen başka ırkların karışımı olmuş olabilir. Koku alması ve iz sürmesiyle bilinen bu türün en güzel yanı; size sağlamış olduğu dostluğu ve güvenidir. Bu güven sayesinde siz de ona vurduğunuz hayvanı emanet edebilirsiniz. Yanınızda gezdirdiğiniz bir av köpeğinin gerekli koşullarda sakin ve çevresine saygılı bir köpek olması gerekir. Eğer köpeğiniz sizin komutlarınıza uyduğu halde çevresine hırçın davranıyorsa kırma bir olma şüphesi mevcuttur. Çünkü bu türler yabancılara karşı saygılı bir türdür. Avcılık içgüdüsü yavruyken oturan bu türün eğitim sonrası yiyeceği besine kadar seçmesi kaçınılmazdır. Düzgün bir eğitim almış bir av köpeği asla avını yemek istemeyecek ve onu size getirmek için elinden geleni yapacaktır. Hatta sizin daha başarılı bir av geçirmeniz için elinden gelen bütün hünerlerini sizin rahat bir av geçirmeniz için kullanacaktır.

Av meraklılarının yapması gereken en önemli husus kendilerine scrli yavru eğitimli köpek edinmeleridir. Bu ihtiyacın ortaya çıkmasının nedeni ırk katliamı yapılan günümüzde yeteri kadar saf kanlıkta tür bulunamamasıdır. Unutulmamalıdır ki köpek seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus budur. Bunun nedeni sizin beklentilerinizi karşılayacak bir av köpeği sadece ve sadece scrli bir köpek ile mümkündür. Sizde ava giderken avlanmak istemiyorsanız, uzman ekibimizle irtibata geçebilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun yavruyu satın alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SRCLi Av Köpeği