köpek eğitimi

PAPİLLİON

desktop big dog images images dowload

Kökeni Fransa olan papillon cinsi köpekler tam birer dost canlısıdır. Kolaylıkla çocuklu ailelerin evlerinde bakabilecekleri bir cins olan bu köpek, kesinlikle çocuklarınıza bir arkadaş olarak, sizleri de özellikleri bakımından asla tedirgin etmeyecektir.  Papillion yavrusu almadan önce kesinlikle scrli yavru eğitimli köpek alımı doğru bilinen adreslerden alınmalıdır. Türkiye de belli başlı en iyi eğitimi ve garantisini veren firmalardan yana tercihlerde bulunmalısınız. Her türlü köpek bakım ve alımları ile ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevabı ancak bizler verebilmekteyiz. Köpek cinsimizi anlatmaya devam edecek olursak, dışarıdan bakıldığında oldukça gösterişli tüylere sahip olan bu cins, tüyleri üzerindeki lekelerle bilinmektedir. Yüzünde ise en belirgin yönü ise, burunları dır. Kısa ve çok az denecek kadar sivri bir hatta sahiptir.

Dış görünüşüne baktığınızda gözlerindeki bakış zeki olduğu ifadesini yansıtmaktadır. Karakter bakımından bu cinsler göründüğü gibi sakin olmadıklarını söylemeliyiz. scrli yavru eğitimli köpek sürekli canlı bir duruşları ve sevgi dolu ifadeleriyle bilinmektedirler. Köpek, oyun canlısı oldukları gibi sahibinin yönlendirmesine göre de sakin durmayı bilen canlılardandır. Oldukça zeki olduklarını vurgulamakta fayda vardır. Ne istediğinizi ifade etmeniz dâhilinde kolaylıkla iletişim kurabiliyorsunuz ve istediklerinizi yaptırabiliyorsunuz. Sahibini çok fazla önemseyen bir cinstir. Size karşı sürekli diğer köpeklere nazaran daha koruyucu bir özelliğe hâkimdir. Sadece zorlanacağınız bir konu varsa o da tuvalet eğitimi ile ilgili sorunlu olmalarıdır. Tuvaletini yapma alışkanlığını zor kazanır. Ancak kazandırıldığı takdirde de bir daha asla sıkıntı veya sorunla karşı karşıya gelmezsiniz.

Scrli yavru eğitimli köpek genellikle tüm eğitimleri kolay öğrenebildiği için, tuvalet eğitiminde de gecikme durumu göz ardı edilebilir bir özellik olduğunu düşünüyoruz. Çünkü genel tüm eğitimlere çok uyumludur. Kedilerle arası oldukça iyi olan bu cins, çocuklarla da çok iyi anlaşmaktadır. Köpek özellikle erişkin cinsler bebeklerle çok iyi anlaşır ve onları koruyucu bir ifadeyle sürekli sahip çıkar. Apartman bakımına pek uygun olmayan bu köpekler eğitildiği sürece sorun çıkarmazlar. Ancak doğal bahçe ortamına daha elverişli yaşamaktadırlar. Bakımı ise oldukça kolay bir cinstir. Günlük taranması gerekir sadece, bunun dışında hiçbir zorluğu yoktur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

PAPİLLİON