köpek eğitimi

TerrierAiredale Satılık Yavru istanbul

kopus1 192

TerrierAiredale cinsi köpekler büyük Terrier’ler sınıfına girmektedir. Tüy yapısı olarak kalın bir tüye sahiptir. Baş yapısı uzundur ve derinlemesine bir göğüs yapısı bulunmaktadır. Vücut yapısı orantılıdır. Ön bacakları çok düzgün bir yapıda olduğu için bu cins köpekler olduğundan daha uzun gözükmektedir. Kulak yapısı üçgen şeklindedir ve kulakları hafifçe öne ve yana doğru kıvrımlar oluşturmaktadır. Burun rengi siyahtır. TerrierAiredale cinsi köpeklerin kuyrukları sonradan kesilir ve dik şekilde kuyruklarını tutarlar. Bu cins köpeklerin kuyrukları eğer kesilmez ise her zaman onu mutlu bir şekilde oynatırlar ve çoğunlukla düz tutarlar geriye kıvırmazlar. TerrierAiredale cinsi köpeklerin yumuşak tüylerinin üstünde daha kalın olan dıştaki tüyler vardır. Bu köpek cinsinin tüylerinin rengi bej tonların içine dağılmış siyah renk ve koyu gri renginden oluşmaktadır.

TerrierAiredale Cinsi Köpeğin Kökeni

kopus1 192

TerrierAiredale cinsi köpeğin ismi, İngiltere Batı Yorkshire’dekiAiredale vadisinden gelmektedir. Aire Nehri’ndeki su faresi avlama yarışmasındaki yeteneğinden dolayı Otterhound ile Siyah ve Bronz Terrier köpek cinslerinin köpek yetiştiricileri tarafından çiftleştirilmesi sonucu meydana gelmiştir. Bu çiftleşme sonucunda avını yuvasına kadar takip eden ele geçiren Otter avlama ve iz sürme becerilerine sahip bir köpek cinsi meydana gelmiştir. TerrierAiredale köpek cinsi ilk olarak 1880 yıllında Kuzey Amerika’ya getirilmiştir. 1897 yılında dünyaya gelen şampiyon usta Briar, bu cins köpeğin meydana gelmesinde öncü isim olarak bilinmektedir. TerrierAiredale cinsi köpek birinci Dünya Savaşı sırasında haberci ve araştırma köpeği olarak görev almıştır. Amerikan Başkanı Roosevelt TerrierAiredale cinsi köpeği şöyle diyerek övgülerini belirtmiştir: ‘ Bir Airedale diğer köpeklerin yaptığı her şeyi yapabilir ve sonrasında eğer yapması gerekiyorsa o diğer köpekleri de yakalamaktan çekinmez.’ Diyerek TerrierAiredale cinsi köpeğin ne kadar zeki ve çevik bir köpek cinsi olduğunu belirtmiştir.

TerrierAiredale Cinsi Köpeğin Karakteri

TerrierAiredale cinsi köpeklerin çocuklara karşı sabırlı ve son derece nazik bir köpek cinsidir. Bu cins köpekler Cesur ve koruyucu bir yapıya sahiptirler. Zeki, sıcak kanlı ve sahibine karşı sadıktır. Çok zeki bir köpek cinsi olduğundan dolayı eğitime karşılık ve kolay eğitilebilir bir köpek cinsidir. Diğer yavru köpekler ile oyun oynamayı ve onlar ile dostluk kurmak hoşlarına giderler. Eğitilene kadar yaramaz ve çok enerjik bir yapıya sahiptirler. Çok sık havlama özellikleri yoktur. Eğitim verilir iken ağır ve sert bir tarz benimsenmemeli aksi takdirde istenilmeyen davranışlar sergilenebilir bunun haricin de kolay eğitilen bir köpek cinsidir. Çabuk bir şeklide eğitimde aldığı şeyleri uygulaya bilir. Terrierairedale cinsi köpeği eğitirken hoşuna gidecek davranışlar kullanılmalıdır. TerrierAiredale cinsi köpekler diğer hayvan cinsileri iel iyi geçinebilmektedirler fakat diğer köpek cinslerine karşı baskıcı bir tutum gösterebilirler.

TerrierAiredale Cinsi Köpeğin Bakımı

TerrierAiredale cinsi köpekler fazla tüy dökmedikleri için arada fırçalanmalıdır ve yılda iki defa tüyleri temizlenmelidir. TerrierAiredale cinsi köpekler Gösteri sunan köpek cinsleri de olduğu için genel olarak dişli bir bıçak kenarı ile ölmüş olan tüyleri çekilmeli ve kürkü sadeleştirilmelidir. TerrierAiredale cinsi köpeklerin sağlığı genel olarak sorun çıkartmazlar. Ancak diğer köpek cinsleri gibi göz hastalıkları ile kalça displazisine karşı rahatsızlana bilirler. Terrierairedale cinsi köpekler ortalama 10 – 13 yaşam süreleri bulunmaktadır ve bu yaşamları süresince ve 5 – 12 yavru dünyaya getirmektedir.

TerrierAiredale Satılık Yavru İstanbul fiyatları köpeğin büyüklüğüne ve eğitim durumuna göre farklılık göstermektedir. Fiyatlarının ortalaması 2000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TerrierAiredale Satılık Yavru istanbul