köpek eğitimi

Satılık Papillon Fiyatları

kopus1 184

Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Sağlıklı bir köpek almak için, köpek yavrusu fabrikası veya evde beslenen hayvan mağazasından veya sorumsuz bir besleyiciden asla köpek almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştirici bulun. Papillon aldığınızda nereye giderseniz gidin onu da yanınızda götürmeniz gerekecektir.

PapillonFiziksel Özellikleri

Papillon cinsi orijinal oyuncak ırkları, minyatür Spaniel ırklarından birinden geliyor. Yukarı ve dışarı kalkık kendine özgü kulakları olan Papillon evcil hayvan ırkları içince en iyi, en akıllı köpek ırkları biri olarak kabul edilir. Yükseklikleri 20 – 28 cm arasında değişir. Ağırlıkları ise 4- 5 kg arasında değişmektedir. Ömürleri ise 12 ile 15 yıl arasındadır. Papillon belirleyici fiziksel özelliği benzersiz kulakları vardır. Papillon oyuncak grubunun bir üyesidir. Minyon, ince kemikli, narin bir cinstir. Kuyruğu büyük, tam tüy üzerinde kemerlidir. Yumuşak, tek katmanlı kürkü uzun ve düz, namlu ve kafatası kısa saçlıdır.

PapillonKişilik ve Mizaç

Papillon son derece enerjik ve oyun ve egzersiz zamanından büyük zevk alır. Minik boy onun Belying, bu cins uzun mesafeler yürümeye tamamen yetenekli ve boyutu kısıtlamaları belirgin bir benlik bilinci vardır. Tepelerden atlama için fiziksel olarak donatılmamıştır.

kopus1 184

Yüksek zekaya sahip, Papillon oyuncak ırkların en duyarlı ve itaatkar arasında yer alıyor. Aynı zamanda çok oynak ve yumuşaktır. Çocuklu aileler için uygun genellikle, bu cins kolayca, ya da sahiplenici bir çocuğu kollarından sıçrama çalışırken kaba oyun sırasında zarar verebilir. Küçük ya da aktif çocuklar gözetim altında olmalıdır. Papillon ayrıca diğer köpekler ve hayvanlara karşı erken yaşlardan itibaren sosyalleşmiş olduğu sürece dosttur. Ancak, Pap’ın koruyucu bir çizgisi vardır ve yabancılar eve yaklaşırken sesini duyurur.

Enerji seviyesi orta ve yoğun arasında değişir ve son derece eğitilebilir olması, çeviklik veya miting gibi köpek sporlarına katılması için mükemmel bir seçimdir. Papillon itaatkâr halk asında da mükemmel rakiplerdendir ve itaat yarışmasında birinci sınıf oyuncak türüdür. Papillonlar, genç yaşta tanıtıldığında, kediler de dahil olmak üzere ailenizdeki diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler. Korkusuz Papillon genellikle köpekler etrafında patronluk yapar ve bu da sorunlara neden olabilir.

PapillonBakım

Günlük tasmalı yürüyüşler ve aktif itaat eğitimi ve görevler onlar için zorunluluktur. Bu cins için özellikle zihni meşgul edecek görevler ve oyun olması gerekir. Bir katmanlı ve güzel derisi çok tımar gerektirmez. Haftada iki kez fırçalama parlak ve yumuşak görünümlü tutmak için yeterlidir. Bu köpeklerin hassas yapısı ve boyutu nedeniyle, sadece kapalı yaşam için uygun olduğunu söylemeye gerek yoktur.

PapillonSağlık

12 ila 15 yıl ortalama ömrü olan Papillon, bazı sağlık sorunları gibi küçük ırkları, patellarluxation ve nöbetler için özel olan diş sorunlarına maruz kalabilir. Bazı köpekler, kafatası oluşumunu etkileyen (bir durum) açık fontanel (PRA), alerji ve intervertebral disk hastalığı (İVDD) progresifretinalatrofi de görülebilir. Hemophilic bozukluğu (vwh) vonWillebrand Hastalığı için diz testler ve test yapılmalıdır. Papillon da anesteziye karşı hassas olabilir. Bu bir veteriner ile ameliyat gerektiren durumlarda olabilir.

PapillonBeslenme

Tavsiye edilen günlük miktar günde 1/4 – 1/2 fincan yüksek kaliteli kuru yiyecektir ve iki öğün yemekten oluşur.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Papillon Fiyatları