köpek eğitimi

Satılık Rottweiler Fiyatları

kopus1 184

Rottweiler, sosyal olmayan ancak sosyalleştirildikten sonra size karşı uysal olabilecek bir köpek cinsinden gelmektedir. Köken olarak rottie diye bilinmekte olan Roma imparatorluğundan gelir. Sığır otlatmakta kullanılırlar. İsim olarak Almanya’nın bir kasabasından isimini almıştır. Geçmiş olarak yaklaşık 1800’ler zamanında, nesil olarak tükenme evresine girmesi tehlikesi ile karşılaşmış ancak günümüzde, çoban, bekçi, polis köpeği gibi birçok durumlarda kullanılan çok popüler cinste olan köpek türleridir. Hırslı, yenilmeyen görüntü altında, cesur bir yapıya da sahip olmaktadır. Çocuklar ile evcilleşme aşamasından sonra çok iyi anlaşarak oyun oynamayı çok severler. Diğer köpek ve kedi türleri ile araları oldukça iyi olur. Dış görüntü olarak, Rottweiler kulakları üçgen kafası geniş bir görüntüye sahiptirler. Kuyrukları kesilebilen, omurgalarının bir kısmı bırakılmaktadır. Eğerısırığına maruz kalırsanız sizin için çok hızlı ve ağrılı bir süreç oluşur. Isırma şiddeti çok kuvvetlidir. Şiddetin kuvvetli oluşu ” NationalGeographic ” tarafından ölçülerek en şiddetli ısıran köpek türü olarak geçmiştir.

RottweilerKarakter Özelliği Nasıldır?

kopus1 194

Vefa özelliği oldukça yüksek, itaat yapısı kuvvetli, koruma gücü yüksek, cesurluğuyla ön plana çıkmış olmaları ile bilinirler. Yaşadıkları aileyi korumak için kendi hayatını bile tehlikeye atma girişiminde bulunmaktadır. Dikkat gerektirmekte olan ciddi duruşu olan, çok güçlü köpek türüdür. Dişilerin erkeklerden daha çok havlama güçleri, davranış şekilleri vardır. Gözlem yetenekleri yüksek, sakinliği ve sessizlikleri ile bilinirler. Enerjileri orta seviyeli, egzersiz ihtiyacı fazla, Oyun oynama hevesi orta, diğer türdeki köpeklerde uyumlu olma süreci düşük, Diğer özel petler ile anlaşma durumu düşük, Eğitim verebilme durumu orta, yabancılar ile davranış durumu araya mesafe koymak, Çocuklar ile anlaşabilirlik iyi, koruyuculuk kapasitesi çok yüksektir.

Yaşam şekilleri ve yaşam ortamları nasıl olmalıdır?

Bahçeli ev için tercih edilmeleri gerektiği gibi, yapılacak yeterli düzeydeki egzersiz ile apartman ortamlarında da yaşamlarını sürdürebilirler.

Eğitim ihtiyacı nasıldır?

Rottweiler cinsi köpekler mutlaka eğitilmelidir. Çünkü hırs ve saldırı güçleri oldukça yüksektir. Bu yüzden eğitim ihtiyaçları yüksektir.

Eğitimleri nasıl olmalıdır?

Eğitim zamanları sık ancak sıkı bir düzeyde ilerlemelidir. Sakin kalmak, tahammül edebilmek çok önemlidir. Öğrenmek için oldukça istek göstermeleri sayesinde bu tür köpeklere itaat eğitimi kesinlikle verilmelidir. Akıl durumunun yüksek olması sayesinde birçok spor aktivitesine uyum güçleri oldukça yüksektir.

 

Gün içinde egzersiz yapma ihtiyaçları vardır. Yürüşler, gezintiler, markete giderken kısa yürüme deneyimleri çok iyi gelebilir. Siz bisiklet sürme ile keyifli vakit geçirirken onu da yanınızda koşturabilirsiniz. Yüzmek hoşlarına gidebilir. Sizin ile top oynamak hoşlarına gidebilir. Yapabildiğinden fazla egzersiz yaptırmaya çalışırsanız yapmaz ve geri çekilirler.

Bakımları nasıl olmalıdır?

Rottweiler cinsi köpekler tüy için bakım ihtiyacı duymazlar. Tek detay fırça ile temizlemek yerine yumuşak dolgulu eldivenler ile temizlemesi yapılmalıdır. Kulaklarını çok sık temizlemek ve temiz tutmak gerekir. Rahat etmeleri için ayaklarının tırnakları mutlaka kısa olmalıdır. Soğuk hava ile araları oldukça iyidir. Ama çok fazla da zorluğa gelemezler. Yemek yeme alışkanlıkları çok yüksektir. Horlama özellikleri vardır. Yaşama düzeyleri 10 ile 12 yıl arası değişmektedir. Tek seferde 12’den fazla yavruları olabilir. Uzun tüy, göğüs kısmında beyazlık olabilir. Görünümleri siyah üzerine kahverengi lekelerden oluşan beden şekli vardır.

Rottweiler, cinsi köpeklerde fiyatlar ay ve yaş durumuna göre fiyat düzeyleri değişmekte olsa da genel bir durumda olarak satılık rottweiler fiyatları için değerlendirme yapılırsa;

35 günlük için 1.000 TL

2 ay için / 1.200 TL

3 ay için / 1.250 TL

1 yaş / 600 TL

 

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler Fiyatları