köpek eğitimi

Satılık Bernese Dağ Köpeği Fiyatları

kopus1 195

Bernese dağ köpeğini almayı düşünenler, yalnızca saygın bir damızlıkçıdan köpek satın almak için çok dikkatli olmalılar. Bernesepopülaritesi nedeniyle, bazı insanlar yavruları masum olmayan alıcılara satmak için daha az kalitede köpek yetiştirmiştir. Köpek kulübesi koşullarını düzenleyen yasaların azlığı yabancı ülkelerden ithal edilen köpek ithalatında özellikle dikkatli olun. Genellikle bu köpekler müzayede ile satın alınır ve sağlık geçmişi hakkında çok az şey bilinmektedir. Sağlıklı bir köpek almak için, sorumsuz bir damızlıkçı, köpek yavrusu fabrikası veya evde beslenen hayvan mağazasından asla köpek almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştirici arayın. Oldukça yüksek fiyatlara sahip olan bu köpek ırkı sevenleri tarafından alınıyor Bernese dağ köpeği fiyat aralığı değişim göstermektedir.

kopus1 196

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

Bernese dağ köpeği İsviçre tarım bölgelerinden çok yönlü bir çalışma köpeğidir. Sürü sığırları için geliştirilmiştir ve bir bekçi köpeğidir. Dört İsviçre dağ köpeği çeşidinden biridir. Sakin, iri ve dayanıklı bir köpek ırkıdır. Çarpıcı bir şekilde iyi görünümlü olmanın yanı sıra Bernese harika bir mizaca sahiptir. Sadık, sevecen, istekli ve akıllıdır. Apartman dairelerinde yaşayan ya da oynamak için geniş bir avluya sahip olmayan insanlar için iyi bir seçim değildir. Bernese ailesini korumasına rağmen genellikle saldırgan değildir.

Bernese Dağ Köpeği Eğitimi

Ona ne yapmak istediğini analiz etmeye zaman tanıyorsan, eğitilmesi kolaydır. Beraber çalışan bir köpek olarak yetiştirildiği için Bernese öğrenmeyi sever ve kolayca eğitilebilir. Erken itaat eğitimi verilmelidir. Büyüklüğü onun en dikkat çekici özelliklerinden biridir ve tabii ki erken eğitim, ona evde ve insanlarla nasıl düzgün davranacağını öğretmek için çok önemlidir. Bernese dağ köpeğinin fiziksel ve zihinsel açıdan olgunlaşmasının yavaş olduğu düşünülürse itaat eğitimlerini kademeli olarak alabilir. Buna ek olarak, Bernese’nin yumuşak bir kişiliğe sahip olduğu biliniyor, duyguları kolayca incinir ve sert düzeltmelere karşı iyi yanıt vermez. Bu nedenlerden dolayı, itaat eğitimine erken başlamak akıllıca ve eğlenceli olacaktır.

Bernese Dağ Köpeği Beslenmesi

Önerilen günlük miktar 3 ila 5 fincan yüksek kaliteli kuru gıdadır ve iki öğün yemekten oluşur. Yetişkin köpeklerin yediği büyüklük, yaş, yapı, metabolizma ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler, tıpkı insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Satın aldığınız köpek gıdalarının kalitesi de fark yaratıyor. Bernese yavruları yavaş, istikrarlı bir büyümeye ihtiyaç duyarlar. % 22 ila %24 oranında protein ve % 12 ila %15 oranında yağ içeren iyi kaliteli bir yiyecek seçin.

Bernese Dağ Köpeğinin Yatkın Olduğu Hastalıklar

 

Bernese genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi bazı sağlık koşullarına da eğilimlidir. Tüm Bernese’ler bu hastalıklardan herhangi birini veya tümünü almaz, ancak bu cinsi almayı istiyorsanız bunların farkında olmanız önemlidir.

Çeşitli kanser türleri çok sayıda Bernese dağ köpeğini rahatsız eder ve erken ölümüne neden olabilir. Semptomlar, anormal bir şişme ya da şişlik, iyileşmeyen yaralar, vücutta veya ağzından gelen kanamalar ve nefes alma ya da eliminasyon zorlukları içerir. Kanser tedavileri kemoterapi, cerrahi müdahale ve ilaçları içerir.

Kalça displazisi kalçanın kalça eklemine tam oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Bazı köpekler bir veya her iki arka bacakta ağrı ve topallık gösterirler, ancak diğerleri rahatsızlık veren dışa vurucu işaretleri göstermezler. Kalça displazisi olan köpekler yetiştirilmemelidir. Bu nedenle eğer bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, yetiştiriciden ebeveynlerin kalça displazisi için test edildiğine dair kanıtlar isteyin.

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Bernese Dağ Köpeği Fiyatları