köpek eğitimi

Satılık Melez Fiyatları

kopus1 185

Melez bir köpek safkan bir köpek değildir. Bilimsel olarak, “melez” terimi, farklı türlerin karışımıdır. Tüm köpekler kurt alt türüdür. Aynı türden iki tür için bir melezin olması imkansız imkansızdır. “Melez” terimi, ağırlıklı olarak karışımlar için kullanılan isimdir. Satılık melez fiyatları 250 TL ile 1500 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Köpeğin cinsine göre fiyat belirlenebilir. Bazen moda ya da ‘tasarımcı köpekler’ olarak anılan melez köpek ırklarının yetiştirilmesi, insanların hayatlarında köpekler olduğu sürece var olacaktır. Burada, bütün tüyler ürpertici köpek türlerinin de, melez ve karışık ırkları kazandıklarını düşünüyoruz.

Melez Köpekler Hakkında

Melezler iki köpek ırkının karışımıdır. Çok çeşitli melez köpekler vardır. Buna göre belirlenen satılık melez fiyatları ile hayvan satış noktalarında satışa sunulurlar. Melez köpek sahiplenmek isteyenler bu zengin çeşitliklerle dolu sevimli ırklardan herhangi birini kolaylıkla sahiplenebilirler. Melez köpekler veya tasarımcı köpekler bilinçli olarak iki ya da daha fazla tanınmış köpek ırkı tarafından yetiştirilen ve safkan ataları olmayan köpeklerden olan köpeklerdir ancak birbirlerine yapay olarak yetiştirilmiş ve kendi başına bir ırk olarak tanınmış köpeklerdir. Bu tür köpekler “melez köpek” terimini 20. yüzyılın sonlarına kadar izler ve diğer ırklardan istenen çeşitli özellikler taşırlar. Melez bir “tasarımcı köpek” in birincil belirleyici işareti, ortaya çıkan yavruların Schnoodle gibi iki saf anne ve babanın cins adlarından hecelerden (veya seslerden) oluşan bir portmanteau kelimesi tarafından çağrılmasıdır. Alman Çoban / Sibirya Husky gibi çapraz diğer safkan ırklar, Puggle (Pug ve Beagle çapraz) gibi Alman Chusky (Alman Çoban Köpeği, Husky, ChowChow) gibi isimlerle ifade edilmektedir..

kopus1 191

Bir ailenin çocuklarında olduğu gibi aynı melez soyundan olan tasarımcı köpeklerin bir kısmı, melezleme, safkanların yetiştirilmesi kadar üniform bir fenotipe neden olmasa da, birbirlerine benzeyecektir. Melez köpeklerin bir diğer belirleyici özelliği, genellikle köpekler ve hayvanlar olarak yetiştirilmesidir. Belirli bir çalışma amacı için kasıtlı olarak melezlenen av ve çalışma köpeklerine genellikle portmanteau isimleri verilmez; Bunlar çoğunlukla Eurohounds (kızak köpekleri yarış) ya da (av köpekleri) gibi bir tür adı ile anılır. Görünüş, yetiştirilmelerinin başlıca nedeni olmadığından, bu köpekler yalnızca tasarımcı hayvanlar değil çapraz ırklar olarak düşünülebilir. Bunun bir istisnası, Portmanteau ismine sahip olmasına rağmen genellikle bir Kılavuz veya yardımcı köpek olarak kullanılan popüler aile köpekleri olan Labradoodle’dir.

Melez Köpekler Nasıl Oluştu

Satılık melez fiyatları türlerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bilim adamlarının kontrolünde bir çok safkandan yeni ırklar oluşturulmaya devam ediliyor. Melez köpekler meydana geldikleri her iki ırkın özelliklerini birleştirerek bu özellikleri sergileyebiliyor. Melez köpekler genellikle yenilikleri için sahipleri tarafından seçilmelerine rağmen saygın yetiştiricileri, daha çekici özelliklerini korurken safkan ırklarda bulunan bazı kalıtsal sorunların görülme sıklığını azaltmak için melezleme yöntemini kullanırlar. “Köpek genomunu çöpe atan 350 kalıtsal bozukluk göz önüne alındığında, iki safkan köpeğin birleşmesi bir köpek genetikçisine göre – eğer vicdanlı bir şekilde yapılırsa – olağanüstü iyi bir fikir olabilir. Hayvancılık için yapılmış olmasına rağmen, melez köpekler üzerinde iyi çalışılmamıştır.

Arzulanan özellikteki kalıtım derecesi iyi bilinmelidir; “Kalıtım, belirli bir özellik için genetik kaynaklı ve sonraki kuşağa aktarılabilen hayvanlar arasında gözlemlenen ölçülebilir farkın oranıdır. Ayrıca, köpek melezleşmesinin amaçları iyi mizaç, yüksek baldır ağırlığından tanımlamak ile çok farklı türde köpekler oluşabilir. Melez köpek üreticileri, köpek sağlığı ve refahı yerine karlı köpek üretimine daha çok ilgi duydukları için eleştirilmektedirler. Uzmanlar sağlıklı yeni nesil köpekler için çalışmalarına devam etmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Melez Fiyatları