köpek eğitimi

Satılık Newfoundland Fiyatları

kopus1 185

Dünyadaki en akıllı köpek ırklarından biri olarak kabul edilen Newfoundland ideal bir arkadaştır. Newfoundlan, çocuklar ve aileler için mükemmel bir paket taşıyıcı ve koruyucusu olmanın yanı sıra sudan kurtarma konusunda eşsizdir. Modern zamanlarda, doğa yürüyüşü ve kamp gezileri için kullanılıyor ancak aynı zamanda çalışan bir köpeğe ihtiyaç duyan kırsal aileler tarafından hâlâ kullanılıyor. Satın aldığınız yerden gerekli aşı uygulamalarının yapıldığına emin olunuz ve tüm evrakları ile birlikte alınız. Canlı hayvan almak büyük bir sorumluluktur. Eğer bu sorumluluğu yerine getirecekseniz Newfoundland’ı sahipleniniz.

NewfoundlandFiziksel Özellikler

Newfoundland her bakımdan büyük bir köpeğektir. Ortalama 66 cm ile 70 cm yükseklikte ve 60 kg ile 70 kg ağırlığında olan güçlü, ağır kemikli Newfoundland, boğulan bir adamı çalkantılı bir denizden sürükleyecek kadar güçlüdür. Büyük baş, kalın ve kaslı bir boynun üstünde ve vücudun her tarafı güçlü ve geniş ölçüdedir. Newfoundland’ın tüyleri genellikle siyah, ancak kahverengi veya gri olabilir ve ek olarak beyaz işaretler olabilir. Siyah işaretlerle beyaz olan Landseer tüyleri de aynı renktedir. Köpeği cildin içinde sıcak ve kuru tutan yoğun, yumuşak bir astar ve düz veya dalgalı ve dokunuşa kaba orta boy suya dayanıklı dış deriden oluşur. Derisi, sıcak aylarda, Newfoundland’ın tüylerini döker.

kopus1 185

NewfoundlandKişilik Ve Sıcaklık

Newfoundland’ın nazik ve zeki ifadesi, insana çekici ve samimi olduğunu gösterir. En akıllı köpek ırklarından biri olarak kabul edilir. Bu nedenle, kolayca eğitilir ve insanlarla çalışmaktan hoşlanır. Aile köpeklerine bakıldığı zaman, Newfoundland cinsi en üstte yer alır. Sabırlı ve sadık bir tavırla, köpeğe bir çocuğa zarar vermekten ziyade köpeğin tutumunda kötüye kullanıldığı olasılığı daha yüksektir. Her açıdan, bu cins çocuklar için en uygun olanıdır. Saldırganlık, Newfoundland’ın asla dışa dönük bir özelliği olmamasına rağmen, insanlık ailesini koruyacak ve kendini tehdit eden davetsiz misafirle korunan insanlar arasında konumlandırarak, yalnızca gerektiğinde saldırganlık sergileyecektir.

NewfoundlandBakım

Ağır derisi nedeniyle, Newfoundland sıcak havalarda iyi yemek yemiyor. Açık havada sadece soğuk veya ılık havalarda bulunmalı ve yaz mevsiminde derisi düzgünlük ve rahatlık için düzeltilmeli ve fazla dökülmeyi önlemek ve tüylerinin yapışmasını önlemek için günlük fırçalanmalıdır. Avlu ile ev arasında serbestçe dolaşabildiğinde köpek elinden geleni yapıyor, ancak yine de düzgün bir şekilde esneyebilmek için bol miktarda alana ihtiyaç duyuyor. Tüm çalışma köpekleri için tipik olduğu gibi, günlük egzersiz şarttır. Rahat görünümü, bu cinsin etrafında dinlenmeyi tercih ettiğini gösterse de, Newfoundland’ın köpeklerin en iyi durumda olabilmesi için harcanması gereken bol miktarda enerji vardır. Parkta veya geniş bir bahçede düzenli yürüyüşler ve rompslar, Newfoundland’a uygun bir içeriğe sahip olmalıdır. Büyük köpekler olmakla birlikte, daha büyük iştahları vardır, ancak fazla kilo organ ekstremitelerini vurgulayan ve ömürlerini kısaltabileceklerine dikkat ederek aşırı beslenmemesine özen gösterilmelidir. Yaz aylarında, Newfoundlander’ın büzülme olasılığı daha yüksek; çünkü boyu ve derisi nedeniyle vücut ısısını korumak için daha fazla serin ortamda bulunması gerekiyor. Yaz sezonunda su aktiviteleri idealdir, çünkü Newfie yüzme konusunda çok iyidir ancak kış aylarında bile bu canlılığın tempolu yüzmelerden faydalandığını unutmayın. Soğuk su yüzme, neye mal olması için yapıldığıdır. Bazı yetiştiricilere göre, Landseers daha aktiftir, bu nedenle daha fazla egzersiz yapmayı gerektirir. Aslında, kamp, ​​balık tutma veya yürüyüşten hevesli bir katılımcı ve yardımcı olan tüylü arkadaşınız için idealdir.

NewfoundlandSağlık

Ortalama ömrü 8 ila 10 yıl arasında olan Newfoundland, gastrik burulma, Alt AortikStenoz (SAS), sistinüri, köpek kalça displazisi (CHD), epilepsi ve dirsek displazisi gibi ciddi sağlık koşullarına eğilimli ve minör VonWillebrand Hastalığı (vWD), katarakt, OsteokondrosisDissekanları (OCD), entropion, ektropiyon, çapraz bağ kopuşu gibi rahatsızlıklara yatkındır. Bu sorunlardan bazılarını saptamak için, bir veteriner köpek bu cins için kalp, göz, kalça ve dirsek testleri yapabilir. Ek olarak, bazı Newfoundland anesteziye son derece duyarlıdır ve çoğu ısıyı iyi tolere etmez.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Newfoundland Fiyatları