köpek eğitimi

Satılık Golden Retriever

dog training los angeles sacramento 271

Yıllardır özlemini çektiğiniz ama bir türlü gerçekleştiremediğiniz o muhteşem şeyi gerçekleştirme zamanınız mı geldi? Nihayet bir köpeğiniz olsun istiyorsunuz artık ama bir türlü karar veremiyorsunuz değil mi? Önemli olan sizin bu sorumluluğa hazır olmanız ve karar vermeniz. Gerisi çok kolay.

 

Size, ailenize, yaşam alanınıza ve yaşam şeklinize en uygun köpek cinsinin ne olduğunu merak ediyorsanız şimdi size güzeller güzeli bir Golden Retriever öneriyoruz. Gelin hep birlikte Golden Retriever cins köpekleri inceleyelim. Ne dersiniz? Satılık Golden Retriever arıyorsanız bu bilgileri edinmenizde fayda var.

 

Golden Retriever cinsi köpekler, esasında av köpekleridir. Kuş avında kullanmaya dönük olarak 1800 yıllarında İskoçya’ da geliştirilmiş bir köpek türüdür.

 

Golden Retriever türü köpekler, çocuklu aileler için en uygun olan köpek cinslerinin en başında gelir. Çok zeki köpektirler. Eğitilmeye çok uygundur. Çok çabuk ve çok kolay öğrenmek onların doğasında vardır. Onun ilk tuvalet eğitimini almasının kolaylığına şaşırmamak elde değildir. Yapılan zeka testlerinde 4. lük sırası Golden Retriever’ lara aittir. Çocuklarla arası o kadar iyidir ki bebeğiniz varsa ona dadılık bile yapabilirler. Gereken eğitimi alırlarsa görme engelli kişilere de rehberlik edebilirler. Sabır küpüdürler. Usludurlar ama onları şımartmak size bağlıdır. Diğer köpeklerle, kedilerle ve insanlarla çok iyi anlaşmaları nedeniyle en çok tercih edilen köpek türlerinin en başlarında gelirler. Koruma köpeği değildirler. Saldırgan olmalarını beklemek hata olur. Günlük yürüyüşleri yapılmak kaydıyla apartmanda yaşamaya en uygun köpek türlerindendir. Hatta, eğer ilk kez köpek sahibi oluyorsanız en uygun köpek türü Golden Retriever demek çok doğru olur. Öylesine insanla bütünleşmiş bir köpek türüdür ki, bir Golden Retriever için, “içine insan ruhu kaçmış” demek yanlış olmaz. O kadar kibardırlar ki, onu eğitirken ceza yöntemi ile değil, ödül yöntemiyle kolayca eğitim verebilirsiniz. Sizden “Aferin” alabilmek için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Ayrıca çocuklarınızın hayvan sevgisine büyük katkıda bulunmak da elinizdedir.

 

Golden Retriever cinsi köpeklerin yaşam süresi ortalama 10-12 yıl kabul edilse de 18 yıl civarında yaşayanlarına da rastlamak mümkün.

 

Dişi Golden Retriever’ lar 25- 32 kilo arası, erkekleri ise 30- 34 kilo civarına kadar büyürler. Boyutları ise dişilerde 51- 56 cm. erkeklerde ise 56- 61 cm’ e kadar ulaşır. Boyutlarından beklenmeyen bir uysallığa sahiptirler. Kulakları düşüktür. Golden Retriever’ lar yüzmeyi çok sever. Onunla birlikte denize gidip yüzmek, hayatınızın en güzel zevklerinden biri haline gelmesi an meselesi. Uzun tüylerini tarayıp fırçalamanız onu hem mutlu edecektir ve hem de bakımının yapılmasının en hoş tarafıdır. Golden Retriever’ ların her gün düzenli olarak yürüyüş yapmaya ihtiyaçları vardır. Enerjiktirler. Sizi görünce kuyruklarını öyle büyük bir sevinçle sallarlar ki yüzündeki gülücüğü görmek elinizde.

 

Bunun için Satılık Golden Retriever ilanlarına göz atmanızda fayda var.

 

Köpek sahibi olmak ciddi bir sorumluluktur. Bir köpek aldığınızda ona evinizi, hayatınız açarsınız. O da size tüm sadakatini ve sevgisini verir. Karşılıksız sevginin en güzel örneği köpeklerdir. Şimdi yapacağınız en önemli şey, köpeğinize en güzel ve en uygun ismi bulup ona yuvanızı açmak ve hiç bir zaman onu terk etmemek. Tüm köpek türlerinin en büyük korkusu “terk edilmektir.” Eğer ona ömür boyu yuvanızı açacak ve bu sorumluluğu almaya hazır iseniz harika bir Golden Retriever ona kucak açmanızı bekliyor. O sizi hiç yanıltmayacak. Siz de onu yanıltmayın. Köpeğinizle birlikte mutlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz.

 

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Golden Retriever