köpek eğitimi

Satılık Drahthaar

Dog Dummy for Pitbull Bite training LRG

Drahthaar cinsi köpekler kökeni itibariyle Almanya’ya ait bir türdür. Bu köpek cinsi ilk önce Almanya’ da keşfedilmiştir. Almanya’ da ilk olarak keşfedilmesinin ardından yavaş yavaş Avrupa’da da görülmeye başlanmıştır. Bu gelişmeler neticisin de ise pek çok insan bu köpek cinsi ile tanışma fırsatı yakalamıştır. Dünya’da da bilinmesinden ardından insanlar bu köpek türünü edinmeye başlamışlardır. Drahthaar köpek türü aynı zamanda Alman tel tüylü pointer olarak da bilinmektedir. Alman tel tüylü pointer ile drahthaar birbiriyle aynıdır.

 

Bu köpek cinsi genel özellikleri itibariyle sık tüylere sahiptir. Bu sık tüyler bu köpeklere eşsiz bir özellik kazandırmaktadır. Bu köpek cinslerinde bu tüylerin varoluşu onların derilerine su temasını engellemektedir. Dolayısıyla bu köpeklerin sadece tüy kısmı ıslanmaktadır. Ayrıca bu özellikleri onları derilerine batabilecek cam, diken gibi nesnelere karşı savunmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan yıkanması oldukça güç bir köpektir. Bu köpeğin temizlik bakımı ile ayrıca ilgilenilmesi gerekmektedir. Bu cins köpeklerin sahipleri tarafından derisine su temas edilecek şekilde yıkanması gerekmektedir. Ayrıca sık tüylerinin taranması köpek bakımından oldukça önem arz etmektedir. Bu köpek cinsinin boyunları güçlü bir yapıyı sahiptir. Bu köpeklerde göğüs bölümü ise geniştir. Bu köpek cinslerinin renkleri kızıl renkte olabilmektedir. Sadece kızıl renkli olmayanlar ise kızıl – beyaz renkte olabilmektedir. Genelinde ise kahverengi renk vücutlarının bir noktasında bulunabilmektedir. Bu köpek cinsinin kulaklarının ikisi de eğiktir. Ayrıca burunları ise kahverengi özellik göstermektedir. Bu köpeklerin boyları oldukça yüksek boyutlara kadar ulaşabilmektedir. Drahthaar köpek cinsleri erkeklerinin boyları 60 – 70 cm arasında değişim gösterebilmektedir. Bu köpek cinsi dişilerinde ise boyları 50 – 60 cm arasında değişim gösterebilmektedir. Bu köpek cinsinin kilosu ise hem erkeklerin de hem de dişilerinde 25 – 35 kg arasında değişim gösterebilmektedir. Bu köpek cinslerinin tüyleri çift tabakadan meydana gelmektedir. Bu tüylerin haftada bir kaç defa fırçalanması gerekmektedir. Bu köpek türünün tüylerine ilişkin olarak tıraş ihtiyacına gereksinim yoktur. Ancak tüyleri çift katmandan ve katı olduğundan temizlik ihtiyacına hassasiyetle yaklaşmakta mutlaka fayda vardır.

 

Drahthaar cinsi köpeklerin av köpeği cinsinden olduğundan söylenebilir. Bu köpekler eğitime ise açıktır. Bu köpek cinsi son derece enerjik bir ruh halindedir. Bu yüzden bu köpekler ile koşuya çıkmak hatta yüzmeye gitmek oldukça idealdir. Bu köpekler her zaman için dinamik bir yapıya sahip olduğundan evde beslemeye uygun değillerdir. Ayrıca bu köpeklerin her gün koşu gibi faaliyetlerde bulundurulması gerekmektedir. Bu köpek cinsleri sahiplerine karşı oldukça bağlıdırlar. Bu köpekler bir şeyler ile meşgul olmaktan ve sahibi ile vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Eğitime ise son derece açıktır. Eğitim konusunda son derece zeki olan bu köpekler verilen eğitimleri çok kolayca öğrenmektedirler. Yaşadıkları ortam gereği daha çok soğuk havalardan hoşlanmaktadırlar. Nitekim soğuk havalara karşı onların tüyleri onlara adeta bir koruyucu kürk rolü üstlenmektedir. Bu köpekler sıcak havalardan ise çok kolay bir biçimde bunalabilmektedir. Bu köpeklerin soğuk ortamlarda yetiştirilmesi onların huzuru açısından oldukça önem taşımaktadır. Drahthaar cinsi köpekler aynı zamanda arama gibi faaliyetler de iyi olduğu gibi bekçilik ve iz sürme konusunda da yeteneklidir. Satılık Drahtaar cinsi köpek arayanlar bu cinsteki köpeklerin bu özelliklerinden yararlanabilmektedir. Satılık Drathaar köpek almak isteyenlerin öncellikle bu köpeklerin insanlar ile iletişiminin iyi olduğunu bilmesi gerekmektedir. Bu cins köpekler zeki, uyumlu, enerjik ve insan dostu olması ile bilinmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Drahthaar