köpek eğitimi

SATILIK AKBAŞ YAVRUSU

Hayvanlar da, insanoğlu gibi ilgi sevgi bekler. Karşılında size saf ve katıksız sevgi sunarlar. İşte firmamızın kuruluş amacı da bir yandan her köpek cinslerini bulmanızı, gereken tüm danışmanlık hizmetlerini sumak diğer yandan saf sevgiyi evinizde yaşamanız ve tüm dünyaya paylaşmanızı sağlamak. Tüm hayvan türleri gibi köpekler de yeme, içme, tuvalet, uyum vs konularında eğitim ister. Buda ancak sevgi esaslı sabır ile olur.

Bakımını üstleneceğiniz köpek sokakta bulduğunuz veya scrli yavru eğitimli köpek olsun, özeni hak eder. Hayvanlar doğanın, sokakların süsüdür. Eğer bir köpek bakacaksanız öncelikle hangi türe bakacağınızı, evinize, ailenize uygun olup olmadığını, hayvanın sizin koşullarınıza uyup uyamayacağını iyice araştırmalısınız. Bu konuda uzman personeli ile firmamız hizmetinizde olup, bize danışmadan bir köpek almayınız. Aksi taktir de evinize sevgi ve neşe getirmesini arzuladığınız köpek huzurunuzu kaçıran, sorun yaratan bir hayvan haline döner.

Doğuştan safkan bir çoban köpeği almayı düşünenlere, Satılık Akbaş yavrusu aramalarını öneririz. Tarihi 3000 yıl geçmişe uzanan, Türk, Moğol, Tatar kavimlerinin Karabaş ırkı ile melezlenerek üretilmiştir. Anadolu’ ya oğuz boyları ile gelmiştir. Akbaşlar tıpkı karabaşlar (Kangal) gibi açık renkli koyun sürülerinin aralarına karışıp, tüm yırtıcılara karşı onları korur. İri cüsseli, atletik ve asil bir görüntüsü vardır. İnce, uzun bacakları, vücuduna oranlı uzun yüzü, kısa kesik ve oval kulakları vardır. Ten ve tüy renkler beyazdır. Kuyruk tıpkı kangal gibi dik ve kıvrıktır. Burun yapısı ırka hastır ve ucu siyahtır. Ayaklar ve göğüs kısmı geniştir.  Çok fazla tüy dökmezler. Haftada ir taramak yeterlidir. Ancak gerektiğinde yıkanmalıdır. Yemek düzenlerine dikkat edilmelidir. Yaşam alanları kırsal olmakla birlikte, küçük yaşlardan itibaren eğitime müsait olduklarından apartman hayatına da uyum sağlarlar. 6-9 aylık dönemde aralıksız bir eğiti vermek gerekir. Sakin, sesiz, koruyucu ve itaat edicidirler. Yabancılar ve çocuklara karşı hassastır. Diğer hayvanlara karşı uyumludur. Farklı köpek ırklarına karşı üstünlük kurma isteklerinden dolayı itaat eğitimlerine küçük yaşta başlanmalıdır. İyi bakıldığında 13 – 15 yaşına kadar yaşarlar. Yılda 8 – 9 yavru yaparlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SATILIK AKBAŞ YAVRUSU