köpek eğitimi

POODLE TOY

bernese mountain dog 2

Geleneksel tıraşlanmasıyla bilinen poodle toy köpek türü, halk arasında en çok sevilen cinsler arasında yerini almaktadır. Asil duruşuyla ön plana çıkan görüntüsü, dikkat çekici kendinden emin duruşuyla görenleri hayrete çeviren dış görüntüsü vardır.Dikkat çeken diğer dış görünüşteki özelliği ise sivri uzun burnudur. Bu cinslerde, scrli yavru eğitimli köpek olmasına özen gösteren sahipler vardır. Bu konuda da en güvenilir ve garantili çalışmak için, tecrübe bakımından zengin kişilerce çalışmalı ve bu tür yerlerden köpeğe sahip olmalısınız. Bu cins köpeklerimizi karakter bakımından değerlendirmek gerekirse, çok zeki olduklarını belirtmeliyiz.

Scrli yavru eğitimli köpek  ayrıca eğitime çok yatkın özelliği vardır. Yetenekli bir ırk olduğunu bu cins için söylemek mümkün. Bu cins köpek küçükken bebekken eğitilmelidir. Son derece hassas bir köpektir. Sahibine ölünceye kadar sadık kalır ve koruma özelliği ön planda olduğu için, bekçilik yönüyle de görevlendirilmektedir. Ancak bilinmesi gereken bir diğer yönü kızdırıldığı zamana ısırma yönleri vardır. Bu duruma da karşı koymak için, küçükken eğitimi doğru verilmelidir. Ve ihmal edilmemesi gereken bir özellik olduğunu bilmelisiniz. Yabancılara karşı çok koruyucu ve dikkatlidir. Kendisini kolay kolay sevdirmez ve duruşu ile gerekli mesafeyle kaşı tarafa sınır koyar. Apartmanda bakım için çok uygundur. Ev içerisinde yeterli oyun alanı yarattığınız sürece dışarıya meyil etmeyerek, kolaylıkla evin içinde yaşayabilmektedirler. Dolayısıyla evinizde bakımını üstlenebilir kendinize bir dost edinebilirsiniz bu cins köpekle. Ayrıca uzun uzun yürüyüş severler. Köpeğinizle saatlerce yürüyebilirsiniz. Hiç sıkılmadan. Sizin hareketli olmanız için iyi bir alternatif olarak da tercih edilebilir bu cinsler. Bakım konusunda özen göstermeniz gereken bu cinsler  için, düzenli banyo ve tıraş gerekmektedir. Düzenli kontrolleri yaptırmalı ve aksatmaya da gelmemelidir. Alerjisi olan kişilerin asla sorun yaşamayacağı bir köpek olan Poodle sadece bakım konusunda hassasiyet gerektiriyor.

Köpek alma ve ona sahip çıkma bir nevi ebeveyn görevi göstermek oldukça sorumluluk isteyen bir iş olduğunu hatırlatarak, scrli yavru eğitimli köpek  bu konusunda gerekli ve yeterli sorumluluğa sahip değilseniz bu konuda uzman kişilerle destekleşme çalışmanızı öneriyoruz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

POODLE TOY