köpek eğitimi

Poddle Toy Satılık Yavru

poodle rascal5

Poddle Toy Satılık Yavru

Poodle Toy ırkından gelen köpeklerin kökeninin Fransa’ ya ait olduğu düşünülmektedir. Bu köpekler 400 yıl kadar önce ilk defa Batı Avrupa’ da görülmeye başlamıştır. Bu köpeklerin Barbet ve Belçika Su Tazısının çiftleşmesiyle oluştukları düşünülmektedir. Bu köpekler kaniş olarak da bilinirler. Poddle Toy’lar oldukça zeki, hareketli ve son derece kendinden emin olan köpeklerdir. Poddle’ların yön bulma ve işitme duyusu inanılmaz gelişmiştir. Çok sıkı eğitime gelemeyen bu cins köpekleri eğitmek oldukça kolaydır. Diğer köpek türleriyle, çocuklarla ve diğer canlılarla çok iyi anlaşırlar. Tam dost canlısı bir köpek denilebilir. Yabancı, alışık olmadığı kişilere karşı da oldukça samimi ve sıcak davranırlar. Bu köpekleri yavru iken sosyalleştirmek hem onlar hem de sahipleri açısından daha faydalı olur. Poodle cinsi köpeklerin 3 farklı grubu vardır. Minyatür, standart ve dev türleri bulunmaktadır. Bu kanişlerin fiziksel özellik dışında birbirlerinden hiçbir farkları yoktur. Poddle cinsi köpekler eskiden av köpeği, bekçi köpeği ve çoban köpeği olarak kullanılmışlardır. Bu gün ise bu köpekler sahiplenilmek dışında genelde gösteri ve şov amaçlı kullanılırlar. Bu köpekler iyi birer bekçi köpeğidirler.

Poddle cinsi köpeklerin tüyleri kabarık, kıvırcık ve oldukça sıktır. Standartlara uygun normal bir Poddle cinsi köpeğin düz bir sırtı, uzun bir kuyruğu ve oval ayakları bulunur. Bu köpeklerin ayaklarının uzunluğu ve ağırlığı neredeyse birbirine eşittir. Son derece orantılı bir fiziki yapıya sahiplerdir. Poddle cinsi köpekler oldukça neşelidir. Yüksek enerjisi zaman zaman evin içerisindeki diğer hayvanları da zorlayabilir. Standart bir Poddle akıllı, oldukça hassas, canlı, oyunsever ve çok gururludur. Sahiplenildiği aile ile bağları oldukça kuvvetlidir. Çok akıllı ve itaatkar olma özellikleri onları en popüler ırk haline getirmiştir. Kolay ve iyi eğitilebilen bir köpektir. Bu köpekler kesinlikle dışarıdaki yaşama uygun değildir. Sürekli insan ilgisi ve sevgisi hissetmeyi ister. Bu köpeklere bir çok numara ve oyun öğretilebilir. Sahibinin ondan ne istediğini hemen anlayabilirler.

Sahibinin ona vereceği eğitimden oldukça zevk alır, öğrenme hevesi olan bir köpektir. Gün içerisinde egzersiz yapma ihtiyacı duyar. Bu köpekler uzun yürüyüşlere, yüzmeye ve bahçe gibi alanlarda oyun oynamaya çıkarılmalıdır. Koşmaktan, yakalamaktan zevk alır. Çünkü kökeni av köpeğidir. Apartman hayatına uyum sağlayabilirler. Bu köpeklerin tüy bakımı zordur. Her gün taranması gerekir. Yün gibi ve sık olduklarından dolayı tüylerin birbirine karışma ihtimali çok yüksektir. Alerjisi olan bireylerin sahiplenmesi için uygundur. Çünkü Poddle cinsi köpekler tüy dökmez. Neşeli bir ırk olan Poddle’lar sevgi ve ilgi gördükleri takdirde uzun yıllar yaşayabilirler. Bu köpekler için en önemli şey sevildiğini hissetmektir. Eğer bir Poddle’ ı apartman içinde beslemek istiyorsanız, onunla her gün özel olarak ilgilenmeniz gerekir.

Av köpeği olduklarından dolayı bir yerde tıkılıp kalmayı sevmezler. Bu köpek cinsine enerjisini atacak bir alan hazırlamanız gerekecektir. Poddle cinsi köpekler suya karşı oldukça ilgilidir. Poddle kelimesinin anlamı ise suda oynayan demektir. Diğer köpekler gibi sudan kesinlikle kaçmaz ve banyo yapmaktan çok keyif alır. Tüylerinin traş edilmesi biraz zordur. Sık sık tüylerini kesip onlara şekil vermeniz gerekir. Bu köpekler iki ayakları üzerinde yürüyebildiğinden dolayı gösterilerde kullanılırlar. Kesinlikle ev içindeki yaşama zarar veren, eşyaları kemiren, haylaz bir köpek değildir. Beslenme konusunda kuru mama ile beslenmeleri gerekir. Fakat ev yemekleri ile besleyenler de vardır. Bu köpekleri bebeklik çağları geçtikten sonra günde 1 kere beslemeniz yeterli olacaktır. Bu köpekler herkese ilgi gösterirler. Fakat onları sahiplenen kişileri kimseyle paylaşmazlar.

Sahipleri konusunda biraz kıskanç bir ırktır. Mide, kulak rahatsızlıkları ve kalp rahatsızlıkları gibi ciddi hastalıklara yakalanma oranları yüksektir. Bu köpekler evdeki misafir oranınız fazla olursa çok mutlu olurlar. Sahipleri bir yerden döndüğünde kalpleri duracak kadar çok sevinebilirler. Tehdit unsuru herhangi bir şey görmedikleri sürece havlamazlar. Bu tatlı ve minik köpeklerin 2.5 yaşında bir çocuğun zeka seviyesine sahip oldukları söylenir. Gün boyu evde tek kalabilir. Fakat geri döndüğünüzde kesinlikle sizden ilgi ve şefkat ister. Eğer çalışan bir bireyseniz, Poddle Toy Satılık Yavru almak sizin için en mantıklı seçenek olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Poddle Toy Satılık Yavru