köpek eğitimi

Doberman Satılık Yavru

doberman yavru

            Kıymetli ve değerli okurlarımız öncelikle yazımıza sizlere selamlarımızı ileterek başlamak istiyoruz. Kıymetli okurlarımız bugün sizlere Doberman Satılık Yavru köpeklerimiz hakkında bilgiler vereceğiz ve hayvan sevgisi ve hayvanlarımız hakkında da az da olsa bilgiler vereceğiz.

 

            Sevgili okurlarımız  dünya da yaşayan milyonlarca canlılardan siz değerli okurlarımıza bahsederek başlamak istiyorum.Dünyamızın büyüklüğü ve genişliği hakkında hepimizin az da olsa bir fikri veya en azından bir yorumu vardır. Dünyamız İnsanoğluna yani 1000’e aşkın millete ev sahipliği yapmış geniş coğrafyamızdır. Dünya da yaşayanları sadece insanoğulları olarak sınırlandırmak ise yanlış bir yanılgıdan ibaret bir düşüncedir. Dünyamız ne kadar çok millete ev sahipliği yapmış olsa da bir o kadar da hayvanlara ev sahipliği yapıyor aslında. Hayvanlarımız bizlerin insanlığımızın olmazsa olmazları aslında. Onların bizlere vermiş olduğu mutluluk biraz olsun bizlerin gülmemize sebep olan etkenlerden bir tanesi olması zamanımızın bir kısmını onlara ayırarak zamanımızı daha etkin ve verimli bir şekilde kullanmamız açısından bizler için oldukça önem arz etmektedir.

 

Hayvanlarımızın olmadığı bir dünya ve coğrafya dan söz etmek mümkün değildir. Çünkü hayvanlarımız bizlerin yaşam döngüsünü sağlayan canlılarımızdır.Yeri geldiğinde onların sütünden etinden faydalandığımız gibi yağından peynirinden hatta ve hatta onların dışkılarından tarım faaliyetlerinde faydalandığımız reddedilemeyecek gerçekler arasındadır .

 

Hayvanlarımızın da bizler gibi doğma büyüme yaşlanma ve ölme dönemleri geçirdiği de bilinen ve kabul edilen bir gerçektir. Hayvanlarımızda da bizim insanlığımız da olduğu gibi yavruluk,dönemi büyüme dönemi ve yaşlılık dönemleri olmaktadır. Hayvanlarımızın arasında bizler için en önemli etkiye sahip olan asil olan köpeklerdir aslında. Asiliyetten bahsetmişken bunu sadece köpekler üzerinde sınırlandırmak ve onlara bu kelimeyi söylemek büyük bir yanlış düşünce olsa da bunu hak ettiklerini düşünenler arasında görüyorum kendimi.Onlara bu asiliyet kavramını takmamda ki sebep ise İnsanoğlunun beceremediği ve bir türlü yapamadığı sadakat duygusunu barındırmış olmalarıdır. Bunu bütün insanlar için söylemek yanlış ama çoğu insanımız da sadakat duygusunun olmadığı bir gerçektir aslında.

 

Kıymetli ve sevgili okurlarımız yukarıda sizlere hayvanlarımızın sadakatlerinden bizler için öneminden bahsettik. Kıymetli okurlarımız şimdi de sizlere doberman köpeklerimizden bahsetmek istiyoruz.

Sevgili ve saygıdeğer okurlarımız doberman köpeklerimiz Yeteri kadar sosyalleştirildiğinde ve eğitim aldığında çocuklarla, diğer köpeklerle ve ev hayvanlarıyla iyi geçinebilmektedirler. Kıymetli ve saygıdeğer okurlarımız doberman köpeklerimiz Küçük yaşlarından itibaren sosyalleştirilmesi gereken hayvanlarımızdandır. Doberman köpekleri yapıları itibari ile ise İstenmeyen ziyaretçilerden hoşlanmazlar ve yabancı gördüklerinde huysuz olurlar.

 

Sahiplerinin dominant bir yapıya sahip olması gerekmektedirler. Sevgili okurlarımız doberman köpeklerimiz Korkusuz iyi bir dost ve çok iyi bir arkadaş olabilmektedirler. Kıymetli okurlarımız doberman köpeklerimiz sahiplerinin başına bir şey gelmemesi için canlarını ortaya koyarlar ve sahiplerine bağımlılıklarından hiç bir zaman vazgeçmezler. Aynı zamanda da zeki ve cesurlardır ve bu durum itibari ile de çok sağlam bir bekçi köpeği olabilirler. Kıymetli okurlarımız doberman köpeklerimiz yapıları itibariyle vahşidirler. Kıymetli okurlarımız bu kadar sağlam dostluğu ve arkadaşlığı olan ve sahibine bağlı olan hatta sahibi için canını ortaya koyabilen doberman köpeklerini internetten bakarak ya da farklı yöntemler kullanarak satın alabilirsiniz.

 

 Doberman Satılık Yavru köpeklerimizi de internet aracılığıyla ya da farklı yöntemler aracılığıyla satın alabilir daha yavruyken kendiniz eğitebilir ya da eğitimli hale getirttirerek sizlerin canına can katabilirler. Kıymetli okurlarımız sizleri  Doberman Satılık Yavru köpeklerini almaya davet ediyor her zaman içinizde hayvan sevgisinin olmasını arzu ediyoruz. Her zaman sağlıklı ve esen kalmanızı dileriz. Hoşçakalınız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Doberman Satılık Yavru