köpek eğitimi

Kafkas Çoban Satılık Yavru

kafkas çoban köpeği 1133496

Kafkas çoban satılık yavru köpeklerin fiyatları ile ilgili bir takım bilgiler vermeden önce Kafkas çoban köpeği ırkının tanıtımını yapacağız. Bu köpek çok güçlü bir vücuda sahiptir. Bir Bekçi köpeğidir özellikle Kafkas Bölgesi’ndeki dağlarda ve buradaki vadilerde inek yada at gibi hayvanların çobanlığını yaparlar . Bazıları Kars çoban köpeği de der. Bu köpeğin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. bu köpekler oldukça koruyucu hayvanlardır söylediğimiz gibi bir Bekçi köpeğidir Bu köpeklerin yüksekliği 70 ile 75 santim civarındadır kiloları 50 ile 70 arasında değişmektedir tüyleri çok fazla kalın ve gürdür. Soğuk iklimlere dayanabilirler. Kuyrukları, patileri ve vücudundaki diğer kıllar oldukça fazladır. Kemikleri ve Kasların yapıları çok fazla kuvvetlidir çok çabuk öğrenme ve eğitim alma yetenekleri vardır. Bunda genlerinde taşırlar anne ve babaları ne kadar iyi çoban köpekleri ise ve ne kadar eğitimli işte onlar da bu özellikleri olacak bu eğitime yeni bir takım gelişmeler katarak kendinden sonraki genlere aktaracaktır. Algılama yeteneği oldukça kuvvetli olan Kafkas çoban köpeği sevgi dolu bir hayvandır. Fakat yabancılara karşı oldukça saldırgan olabilirler .

 

Bu köpekler eğitilmek istediklerinde çok katı bir eğitimle ve fazla otoriter bir eğitici ile eğitilmelidirler. Aksi takdirde eğitimleri oldukça zordur ve çok küçük yaştan itibaren Yaklaşık 3 aylıktan itibaren eğitilmeleri gerekir yoksa eğitilmeleri çok zor olacaktır Ve eğitilmeleri için profesyonel bir Yardım alınması da şarttır eğitimler sırasında ödül verilmeli, sert cezalardan da kaçınılmalıdır. Genellikle bir sevgi bağı oluşturmaya çalışılmalı sert davranışlardan kaçınılmalıdır davranışlarınızın eğitim sırasında son derece uyumlu ve tutarlı olmasına da dikkat etmelisiniz.

 

Aksi takdirde otoriteniz sarsılabilir. Ayrıca ona gösterdiğiniz sevgi de son derece içten olmalıdır . Çünkü köpekler bunu anlarlar bu köpeklerin bakımı ile ilgili değinilmesi gereken temel hususlarda şunlardır. Bu köpekler oldukça uzun tüylere sahiptir, bir köpek ne kadar fazla tüye sahipse o kadar fazla tüy dökerler ve doğal olarak da kaşınarak ciltlerine birtakım zararlar verebilirler. Bu sebeple, bu amaçla üretilmiş taraklarla köpeklerinizin taramanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde vücutlarında çeşitli parazitler veya bir takım bit pire gibi asalaklar belirecek. Bu da köpeğinize zarar verebilecek veya bakterilerle birlikte kötü kokuların oluşmasına neden olacaktır. Söylediğimiz gibi bu köpekler çok güçlü bekçi köpekleridir ve doğada yaşamaya çok düşkündürler . Bu sebeple Bu köpekleri evlere tıkmamalı ve bir ev köpeği haline getirmeye çalışmalıyız bu köpekler son derece kilo almaya müsaitlerdir. Bunun içinde egzersiz yapılarak kilo almalarını engellenmesi gerekir ve tırnaklarının kesilmesi ne de özen göstermek gerekir.

 

 

Bu köpek türü bulunduğu ortamı korumak için yeri geldiğinde canını bile feda edebilirler. Bu sebeple özellikle sürüleri korumak için kurt saldırılarına karşı çok önemli bir türdür diğer köpek türleri ile arası çok fazla iyi değildir. Post rengi Kangal köpeklerinden daha farklıdır. Fakat dayanıklılıkları az çok bu köpeklerle aynıdır. Bu köpekler Özellikle kadın ve çocuklara karşı son derece korumacı ve iyi niyetlidir. Kafkas çoban köpeği yavru fiyatları bulundukları genlere ve kaç günlük veya aylık olduklarına göre değişmektedir. Örneğin 50 günlük Bir yavruyu yaklaşık olarak 500 ile 550 TL arasında bulabilirsiniz.

 

Bu köpekler ne kadar safkansa yani saf bir gene sahipse doğal olarak o kadar fazla fiyat ederler. Köpeği mümkün mertebe tanıdığınız birinden ve eğer mümkünse bir anneden almanız daha çok tavsiye edilir. Annesini tanıdığınız bir köpeğin güvenmeniz daha iyi olacaktır Ve köpekleri ne kadar küçük yaştan itibaren sahiplenirseniz o kadar iyi besleyip gereken protein ve vitamin ihtiyacını karşılayacağından daha zeki ve size karşı daha bağlı hale getirebilirsiniz. Bu da hem eğitiminin hem de fiziğinin kuvvetlenmesini kolaylaştıracaktır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kafkas Çoban Satılık Yavru