köpek eğitimi

Satılık Belçika Kurdu

belçika kurdu

Satılık Belçika Kurdu

Belçika kurtlarının ilk kez üretilip yetiştirilmeleri bir çoban köpeği gibi olmuştur. Daha sonraları ise Belçika kurtlarının öne çıkmasını sağlayan özellikleri ise zekası, aklı, çevikliği, kuvveti ve cesaretidir. Satılık Belçika kurdu daha çok bir polis köpeği olarak işlev görürler. Belçika kurdunun polis köpeği olma özelliğinin yanında aynı zamanda bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak da insanlara yardım etmektedir ve bunda da oldukça başarılı olmaktadırlar. Belçika kurdunun bilinen üç farklı türü vardır. Birincisi Malinois ki bu tür kısa tüylüdür ve siyah maskeli olup kahverengi gövdelidir. İkinci Belçika kurdu türü ise Laekenois’dir. Bu tür köpekler dalgalı ve uzun tüylüdürler. Tıpkı Malinois türündeki köpekler gibi bu tür de siyah maskeli ve kahverengi gövdeli olma özelliği göstermektedir. Üçüncü Belçika kurdu türü ise Groenendael’dir. Bu tür köpekler ise düz ve uzun tüylüdürler. Ayrıca kahverengi ya da tamamen siyah renginde olurlar.

Satılık Belçika kurdu arıyorsanız belçika kurdunun genel görünümü hakkında da bilgi sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Belçika kurtları genel olarak atletik yapıda olan köpeklerdir. Bunun yanında oldukça hareketli ve enerjik bir yapıları bulunmaktadır. Belçika kurdunun uzun burnu ince uzun yüz hatlarıyla uyum sağlar. Daha öncede bahsetmiş olduğumuz gibi yüzünde siyah bir maske bulunur. Kulakları yukarı doğru diktir ve uçları sivridir. Satılık Belçika kurdu araştırıyorsanız bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri de Belçika kurtları çok zeki köpeklerdir. Sizi hayrete düşürecek şekilde bir çalışma azimleri vardır. Eğitime oldukça yatkındırlar, kolay öğrenirler ve gayet yeteneklidirler. Özellikle de temel itaat eğitiminde büyük bir başarı gösterebilmektedirler.

Bekçi veya koruma köpeği olarak kullanılan Belçika kurtları asabi ve saldırgan özellikler gösterebilirler. Bunun sebebi ise düşünüldüğü gibi onların saldırgan veya vahşi karakterlerde olmalarından kaynaklanmamaktadır. Boş durmaya hiç alışık olmayan Belçika kurtları sürekli yapacak bir iş ararlar ve boş durmak onlar için oldukça stresli ve can sıkıcı bir durumdur. Eğer apartmanda oturuyorsanız ve satılık Belçika kurdu arıyorsanız onu apartmanda beslemeniz hem mantıklı olmayacak hem de köpeğinizi kötü etkileyecektir. Diğer evcil hayvanlarla nasıl anlaştığına bakacak olursak genel olarak onlarla iyi geçinirler fakat içlerindeki yenemedikleri kovalama güdüsü diğer hayvanlarla anlaşmamasına sebep olabilir. Özellikle de Belçika kurdu karşısındaki hayvanın ondan korktuğunu sezerse kovalar özellikle de kediler gibi. Ayrıca yabancılara karşı çok saldırgan olabilirler. Bu nedenle bekçi köpeği olarak kullanılmaları sağlıklı bir seçenek olacaktır.

Belçika kurtlarının çalışmaya ve egzersize çok ihtiyacı vardır. Tüm gün egzersiz yapıp çalışsa bile kolay kolay yorulmaz ve asla boş durmayı sevmez. Koruma ve sahiplenme güdüleri çok güçlü oldukları için daha küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirilmeli ve yabancılara karşı alıştırılmalıdırlar. Eğer çocuğunuz varsa onları çok iyi korur ve çocuklarla gayet de iyi anlaşır. Yabancı bir çocuk görse bile ona zarar vermekten çok çekinir ve zarar vermese bile korkutabilir. Yıl boyu tüy dökebildikleri için tüy dökümü için belirli bir zamanları yoktur. Haftada bir kez tüylerinin düzenli olarak fırçalanması ve bakılması gerekir. Sağlam karakterlerinden dolayı bir Belçika kurdu size çok sağlam bir dost olabilir fakat ilk kez köpek alacaksınız pek de uygun bir tür olmadığını bilmeniz de fayda var. Ayrıca eğitime çok istekli ve hevesli olması sizin de işinizi kolaylaştıracak ve köpeğinizle daha sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlayacaktır. Yaşam ömürleri 13 ile 15 yıl arasındadır ve herhangi bir hastalığa karşı yatkınlıkları bulunmamaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Belçika Kurdu