köpek eğitimi

Jack Russel Satılık Yavru

jack russell terrier yavrusu

Köpek bakmak isteyen kişiler genelde artık ev köpeklerini tercih etmektedir. Saldırgan türlerden uzak durup terrier cinsi köpeklere yönelim daha fazladır. Fakat boyut ve sevimlilik bazen aldatıcı olabilir. Jack Russel ırkından olan köpekleri buna örnektir. Jack Russel Terrier terrier ailesinden olarak listelenmektedir. Jack Russel satılık yavru ne kadardır? Bakımı ve özellikleri nedir? Sorularına cevap olarak yaptığımız inceleme şu şekildedir:

 

Jack Russel cinsi “Amerikan Köpek Kulübü” tarafından tanınmaktadır. Boyut olarak küçük bir yapıya sahip olmasına rağmen güçlü bir türdür. Vücudu yarı kısmına kadar beyazdır ve geri kalan kısımlarında kahverengi veya siyah renkte lekeler vardır. Surat yapısında ise alın kısmı çok belirgindir. Kesik olan kuyruğu ise sırtına dik şekilde kalmaktadır.

 

Jack Russel Türü Köpeklerin Özellikleri

 

Jack Russel cinsi köpekler oldukça hareketli, enerjik, yaşamayı seven ve eğlencelidirler. Boyutlarına rağmen de oldukça korkusuzdurlar. Ona karşı olumsuz davranan ve kızdıran köpeklere karşı o da olumsuz eylemlerde bulanabilir. Fakat kendisine karşı olumsuz davranmayan köpeklere karşı ise sevecen pozitif davranır. Yani davranışları karşısındakinin davranışlarına göre şekillenir. Jack Russel cinsi köpekler çok zekidirler ama zeki oldukları kadar da inatçıdırlar. Kolay kolay söz dinlemezler. Eğitim konusuna değinirsek başarılı bir eğitim dönemi için kesinlikle çok sabırlı olunması gerekiyor. Diğer köpeklerle araları çok iyi değildir ve saldırı eğilimleri yüksektir. Bu özellikler yüzünden yavruyken alacağınız bir Jack Russel’ı sosyalleştirmeniz çok önemli. Bol bol dışarı yürüyüşe çıkarmanız tavsiye edilir. Bunun dışında evde beslediğiniz hayvanlarla da arası iyi değildir. Eğer evinizde küçük hayvanlar besliyorsanız bu ırkın sizin için uyumlu olduğu söylenemez. Nedeni ise onları yeme ihtimalidir. Jack Russel türü ayrıca çok havlar. Havlamayı çok seven cins olan bu köpeklerin tasmasız şekilde bırakılmaması gerekmektedir. Ayrıca ilgiyi ve oyunu çok severler dikkatleri toplamak için de havlamayı tercih ederler. Eğer onları ilgiden mahrum ederseniz ve yalnız bırakırsanız eşyaları parçalama ihtimalleri vardır. Bu nedenle çok dikkatli olmanız ve bol bol ilgi göstermeniz gerekmektedir. Bu cinsin eve adapte olması için yavruyken sahiplenmeniz yada almanız daha doğru olacaktır ve bunun sayesinde ailenize daha çabuk alışabilip adapte olabilecektir.

 

 

 

Jack Russel cinsi köpekler bu özelliklere rağmen apartmanlarda beslenebilecek köpeklerdir. Yine de küçük bir bahçesi bulunan bir daireniz olursa daha sağlıklı olacaktır. Bunun nedeni yukarda söylediğimiz gibi enerjik yapılarıdır. Eğer gerekli koşulları sağlarsanız bu tür ile ilgili hiç bir sorun yaşamayacaksınız.

 

Jack Russel cinsi köpeklerin tüylerinin bakımı da oldukça kolaydır. Hem düz hem de tel tüylere sahiptirler. Bu yüzünden düzenli tarama ve fırçalama ile sağlıklı bir cilt ve tüy yapısına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu düzenli tarama ile genel bakım ihtiyacını da karşılamış olursunuz. Tüy sorunu açısından en asgari düzeyde sorun yaşan köpeklerden biridir.

 

Biliyorsunuz ki bu köpeklerin yaş ortalaması 10 – 13 yıl arasındadır fakat Jack Russel cinsi oldukça uzun yaşayabilirler. Jack russellar 15 yıldan uzun süre hayatta kalabilirler. Jack Russel cinsi köpeklerde erkeklerin boyları 25 – 38 cm iken dişilerde ise 23 – 36 cm olarak belirlenmiştir. Bu türde erkeklerin kiloları 7 – 8 kilo dişilerin ise 6 – 8 kilo arasında değişmektedir. Bu köpekler köken olarak İngilizlerdir. Bir rahip tarafından geliştirilmişlerdir ve tilki avlarında uzun bir süre kullanılmışlardır. Yurt dışında iyi bir aile köpeği olarak da nam salmıştırlar.

 

Jack Russel Satılık Yavru Ne Kadar?

 

Jack Russel cinsi köpeklerin yavrularının satılık olarak fiyat aralığı yaptığımız ilan analizleri sonucu 750 – 1200 TL arasıdır.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Jack Russel Satılık Yavru