köpek eğitimi

Satılık Amerikan Cocker

amerikan cocker resimleri

Satılık Amerikan Cocker

Orta uzunlukta ipeksi olan bol tüylü, uzun kulakları olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkının başı sanki heykeltıraş tarafından elle yapılmış gibi keskin hatları vardır. Çene ve ağız yapıları derindir ve biraz da uzundur. Bu köpek ırkının üst dudakları aşağı doğru sarktığından dolayı köpeğin alt çenesini olduğu gibi kapatmaktadır. Dişleri oldukça güçlüdür ve diş görüntüsü de oldukça hoş bir yapıya sahiptir. Bu köpek ırkının siyah renkli olanlarında burun her zaman siyah renktedir. Ama diğer renklerde ise burun siyahta olabilmektedir kahverengide olabilmektedir. Bu köpek ırkının gözleri her zaman ileriye bakıyormuş gibidir ve bu köpek ırkının göz kenarları hafiften oval yapıdadır. Bu köpek ırkının vücut yapısı kompakt yapıya sahiptir ve ön tarafa göre azıcık aşağı doğru meyilli bir yapıdadır. Bu köpek ırkının ön bacakları oldukça uzun ve kemikli olan bir görünüşe sahiptir.

Bu köpek ırkının arka bacakları ön bacaklarına göre bağımsız yapıdadır ve meyilli olan güzel duruşu olan bir görünüş yapısına sahiptir. Bu köpek ırkının genellikle kuyruk yapıları kesik olarak tercih edilmektedir ve her zaman hareket halinde olmaktadır. Bu köpek ırkının oldukça iyi avcılık yeteneği bulunmaktadır. Hem evde hem avda dayanıklı ve gözü pek olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkı tatlı, neşeli ve bir o kadarda hassastırlar. Bu köpek ırkı çocuklar ile oldukça iyi geçinir ve bu ırk çocuklar ile çocuk olurlar. Bu köpek ırkı insanlara karşı oldukça hürmetkâr ve saygılı olmalarına rağmen iyi bir şekilde eğitilmezlerse eğer kesinlikle laf dinlemezler ve başlarına buyruk olarak takılırlar. Bu köpek ırkı sürekli olarak kuyruğunu salladığından dolayı her daim sevecen ve cana yakın olduğunu belli etmektedirler. Bu köpek ırkı oldukça akıllı ve güvenilir olmaktadır. Bu köpek ırkı genel olarak ister tanıdık olsun ister yabancı olsun hiçbir şekilde ayırt bile etmezler. Her zaman insanların yanında bulunarak mutlu olurlar. Eğer ki başka köpekler ile birlikte eğitilmekteyseler eğer diğer köpekler havlarlarsa dikkatleri hemen dağılabilir.

Ama tüm bunlara rağmen iyi ve rahat bir şekilde eğitim alırlar. Bu köpek ırkının eğitiminde garip olan davranışlardan ve laubalilikten kaçınılması gerekmektedir. Çünkü böyle bir durum karşısında kafaları karışabilmektedir ve istenmekte olan yanıtlar alınmayabilir bu yüzden dolayı da sinirli olan davranışlar sergileyebilirler. Bu köpek ırkı apartman yaşamı için oldukça uygun olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkının günlük olarak egzersizinin aksatılmaması gereklidir. Bu köpek ırkı çalıların içine girmeye aşırı meraklı olan bir yapıları vardır ve bu köpek ırkı uzun kulaklı olduğu için köpeğinizi gezdirirken mutlaka böyle çalılık gibi yerlerden uzak durulmasında fayda vardır. Bu köpek ırkının göz ve kulakları oldukça hassas olduğundan dolayı düzenli olarak pansuman yapılması ve temizlenmesi gerekmektedir. Bu köpek ırkının çeşitli olarak tüylerini kısaltma yöntemleri bulunmaktadır.

Bunlardan herhangi birisini seç ipte köpeğinize uygulayabilirsiniz ve ayda bir kere köpeğinizi yıkamanız gerekebilmektedir. Bu köpek ırkı English Cocker Spaniel’ in Amerika’ ya götürüldükten hemen sonra geliştirilmiş olan bir köpek ırkıdır. English Cocker Spaniel bu ırka göre biraz daha küçük yapıdadır. Bu köpek ırkı çok eskiden kuş avında kullanılmakta olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkı günümüzde ise daha çok arkadaş olarak kullanılmakta ve şov amaçlı olarak beslenilmektedir. Bu köpek ırkının ortalama olarak yaşam süreleri 12 ya da 15 yıl arasında değişim göstermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Amerikan Cocker