köpek eğitimi

Secereli köpek satılık

ad

2013226112823724KÖPEKLERDE OLMASI GEREKEN SECERE KAVRAMI VE SECERELİ KÖPEKLER

Secereli köpek satılık olarak çeşitli köpek severler tarafından ya da üretimi yapılan çiftlikler tarafından satılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey nasıl bir köpek sahibi olmak istediğinize karar vermektir. Fazla bir ırk yelpazesine sahip olan köpekler sağlıklı bir gelişim ve eğitim imkanı sunulduğunda birçok konumda sizlere eşlik edebilecek güce sahiptirler. Yapılan tercih ile köpek ve sahibi arasında oluşacak olan bağ nedeniyle önem taşımaktadır. Görsel özelliklerinin yanında taşıdığı ruhun da dilinden anlamak gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle aldığınız köpegin cinsi ve taşıdığı secere yani ırkı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Soy devamının kusursuz bir şekilde doğa gereği devamının sağlanması açısından secere oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Bu olası sakatlık sorunların oluşumunu engelleyererek kusurlu köpek oluşumunu yok etmektedir. Kusursuz bir köpek gelişim ve davranış olarak doğruluk taşımasından dolayı hatasız bir bağ ve eğitim alınmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü köpeklerde var olan bazı özellikler genetik özellikler taşıyarak davranışlarına ve ruhuna yansımaktadır.

Secereli köpek satılık şeklinde almak istediğiniz doğrultuda belirlediğiniz seçeneklere yardımcı olmak amacıyla birkaç secereli köpeklerin taşıdığı özellikleri bilmeniz ve size uygunluğunu ölçmeniz yeterli olacaktır. Field Spaniel köepk tercihleriniz arasında yer alıyorsa bilmeniz gereken sakin bir yapıya sahip olmalarının yanında duygu yüklü bir köpek oluşudur. Bu öyle ki taşıdıkları gözlerindeki bakışlara yansımaktadır. Cana yakın olmaları ile de oldukça dosttane bir yaklaşım sergilemektedirler. Genellikle açık kahve bir gövdeye sahiptirler. Bir başka secereli köpekler arasında yer alan köpek cinsi ise fox Terrier’dir.  Bu cinste yer alan köpekler güçlü bir çene yapısına sahip olmalarının yanında döğüşçü bir ruha sahip olmalarıylatanınmaktadırler. Fazlasıyal sadık kalabilme özelliğiyle de çocuklarla oynamayı seven bir oyun ruhunu da sahiptirler. En büyük bilmesi gereken özelliğiyse tiklilerle dahi döğüşecek bir güce sahip olmalrıdır. Bekçi köpeği arayışı içindeyseniz bu ırktan yararlanabilirsiniz. Çoban köpeği şeklinde aradığınız bir köpek varsa tercihiniz Hollanda çoban köpeği yönünde olmalıdır. Çünkü sahibine taşıdığı itaakarlığın yanında yaptığı işi benimseyerek coşkulu bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bakımıdaoldukça kolay ve kötü hava koşulları karşısında da güçlü bir dirence sahiptirler.

Secereli köpek satılık şeklinde almak istediğiniz köpeğin seceresinde bilmeniz gerekn her bilgi bir belge ile sunulmaktadır. Bu belgede dikkat etmeniz gereken şey geçmiş atalrının isimlerinin varlığı ve üretiminin secereli anne ve baba adayları tarafından gerçekleştirlmiş olmasıdır. Gerekli veteriner kontrollerinden geçerek yapılması gereken aşılarının kusursuzbir şekilde yapılmış olmasına da dikkat etmenizgerekmektedir. Baımlarının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilirken kazandırılması gereken davranışlarının eğitimoalrak sorunsuz bir şekilde verilmiş olması da göz ardı edilmemelidir. Satın aldığınızyerden ya da kişiden aldığınız köpeğin detaylı bilgilerini edinerek hüsnara uğrama oranınızı aza indirebilirsiniz.

Daha çok size eşlik etmesini ve bir kulubede yaşamasını istediğiniz bir köpekten yanaysa tercihiniz İtalyan Tazılarını değerlendirmelisiniz. Çünkü secereli olan bu ırk canlı olma özelliğinin yanında kulubede yaşamayı seven bir cinstir. Duygularını yansıtmakda zorlansalarda sahibinin daima yanında olmasını istemektedirler. Çocuğunuza hayvan sevgisi sunmak adına bu secereli köekenleri belli olan kusursuz hayvan seçenkerini arttırarak bir değerlendirme sonucunda seçim yaparak sevgi, paylaşım ve hoşgörü kavramlarını yansıtabilirsiniz. Buna en yakın özelliği İngiliz Cocker Spaniel köpekleri sergilemektedirler. Çünkü mutlu ve sevgi dolu olmalarının yanında enerjik yapılarıyla çocuklarla iletişimleri oldukça güçlü bir konumdadır. Yabancılara karşı dahi bu dost canlı olma özellikleri sunmaktan asla çekinmezler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Secereli köpek satılık