köpek eğitimi

Satılık Pug

Dog Training

Pug köpek cinsinin kökeninin Çin’den geldiği düşünülmektedir. Avrupa’ya ise daha sonra geldiği bilinmektedir. Genel olarak çok zeki bir köpek cinsidir. Bu yüzden de hem bekçi köpeği olarak hem oyun köpeği olarak hem de show köpeği olarak kullanılabilmektedirler. Pug köpek cinsi genel olarak kısa boylu köpekler sınıfına dahil edilmektedir. Genel olarak erkek köpeklerinin boy uzunlukları otuz santimetre ile otuz altı santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Dişi olan pug köpeklerinin uzunlukları ise yirmi beş santimetre ile otuz bir santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Pug köpeklerinin ağırlıkları genel olarak beslenme düzenlerine ve aldıkları farklı besin gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Çok çeşitli gıdalarla beslenebilmektedirler. Erkekleri de dişileri de genel olarak hafif köpeklerdir. Erkek olan pug köpeklerinin ağırlıkları genel olarak altı kilogram ile on kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Dişi olan pug köpeklerinin ağırlıkları ise altı kilogram ile sekiz kilogram arasında genel olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak kulak ve yüz yapıları siyah renkten meydana gelmiştir. Yanaklarında çeşitli renkler de benler bulunmaktadır. Genel olarak düz bir bacak yapısına sahiptirler. Oldukça güçlü bir vücut yapıları vardır. Sırtları tam düz bir şekildedir.

 

Pug köpek cinsi genel olarak sahibine oldukça düşkün olan bir köpek cinsidir. Sahibine oldukça itaatkârdır. Sahibinin yakınlarına karşıda oldukça sahiplenici ve itaatkar bir yapıları vardır. Yabancı insan ve hayvanlardan genel olarak hoşlanmazlar. Pug köpek cinsi genel olarak hareketli bir köpek cinsidir. Genel olarak oyun oynamayı çok severler. Sahipleriyle vakit geçirmeyi çok severler. Sahipleriyle ve aynı zaman da çocuklarla oyun oynamayı çok severler. Genel olarak bu hareketli yapıları, oyuncu yapıları, neşeleriyle ve yaramazlıklarıyla dikkat çeken bir köpek cinsidir. Genel olarak evde beslemeye oldukça uygun bir köpek cinsidir. Tüyleri kısa bir yapıda olduğu için genel olarak tüy dökme problemi ile karşılaşılmaz. Bakımları ve temizliği düzenli olarak yapılması gerekir. Tırnak bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Diş bakımına da oldukça dikkat edilmesi gerekir. Aşıları veteriner kontrolünde olmalı ve sürekli takip edilmelidir. Çok fazla havlamayan bir köpek cinsidir. Bu da onları evde yetiştirmeye oldukça yatkın kılan bir özellikleridir. Genel olarak çok fazla egzersize ihtiyaç duymadıkları için küçük ev ortamlarında da yaşamlarını oldukça rahat bir şekilde sürdürebilirler.

 

Çok fazla soğuk ve ya çok fazla sıcak gibi hava şartlarına dayanıksız bir köpek cinsidir. Hastalanma riski oldukça yüksektir. Bu yüzden de dış ortamda genel olarak beslemeye pek uygun değildirler. Genel olarak sahiplerine olan düşkünlüklerini davranışlar ile belirten bir köpek cinsidir. Sahiplerini oldukça fazla sahiplendikleri için çok kıskanç tavırlar sergileyebilirler. Sahiplerini diğer aile fertlerinden ve yakınlarından oldukça kıskanabilirler ve bunu davranışlarıyla ifade ederler. Genel olarak on iki on altı yıl civarında yaşayan bir köpek türüdür. Eğitimleri oldukça önemlidir. Pug köpek eğitimi oldukça uzman eğitmenler tarafından verilmelidir. Genel olarak eğitmenlerini pek zorlamayan bir köpek cinsidir. Diğer birçok köpek cinsine göre daha rahat eğitilirler. Eğitimlerine genel olarak yavru döneminde başlanılması gerekir. Eğitim sırasında pug köpeklerine sakin ve ılımlı bir tavırla yaklaşılmalıdır. İlk olarak pug köpeklerine tuvalet eğitimi verilmektedir. Tuvalet eğitiminden sonra temel komut eğitimleri verilmektedir. Son zamanlar da Satılık Pug köpek ilanları oldukça fazla ilgi ve rağbet görmektedir. Genel olarak evde köpek beslemek isteyen insanların ilk tercihleri arasında Satılık Pug köpek ilanları genel olarak yer almaktadır. Türkiye’de en fazla beslenen köpek cinsleri arasında yer almaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pug