köpek eğitimi

Satılık Pincher

Satılık Pincher

Pincher, Almanya’ da terrier cinsinden üretilmiştir. Çiftliklerde ve bahçelerde bulunan farelere karşı tam anlamıyla bir silahtır ve çok etkilidir. Almanya kökenlidir. Zekâsı ile en çok aranan ve sahiplenilen köpekler arasındadır. Bekçi köpeği olarak eski zamanlarda çok sık kullanılmıştır. Fakat bu halen bekçi köpeği olarak kullananların olmadığı anlamına gelmemektedir. Son derece küçük ve cılız bir köpek cinsidir. Halk arasında Minyatür Pincsher olaraktan anılmaktadır. Günümüzde en sevilen köpek cinsleri arasında bulunmaktadır. Bu popülaritesini sevimli olmasına ve adeta kedi gibi küçük olmasına borçludur diyebiliriz. Kafasına göre hareket etmek, oyunlar oynamak gibi faaliyetleri yapmayı çok seven bir ırktır. Bu özgürlüğüne ne kadar değer verdiğini de göstermektedir. Çok sık havlamaktalardır. Fakat havlamaları sinirlendikleri veya korktukları için değildir.

Havlamayı çok sevdiklerinden ve eğlenceli bulduklarından dolayı gerçekleştirmektedirler. Sahibine karşı çok sadıklardır. Çok zeki köpek cinslerinden birisidir. Kendilerine çok aşırı bir özgüvenleri vardır. Küçücük olmalarına rağmen, kendilerini devasa bir köpekmiş gibi hissederler. Koruma anlamında mükemmel diyemeyiz fakat çokta pasiftir de diyemeyiz. Ne çok koruma içgüdülerine sahiptir, ne de boş vermişlik yaparlar. Diğer köpeklerden pek hoşlandıkları söylenemez. Onlara karşı sık sık havlarlar. Çocuklara karşı tavırları çocuğa bağlıdır. Çocuklar tarafından çok rahatsız edilmediği sürece iyi denilebilecek ilişkileri vardır. Yabancı insanlara karşı hep şüphe ile yaklaşırlar. Sürekli tedirgin olabilirler. Yavruyken şımartmamanızı öneririz. Şımartıldığı takdirde ipler onun eline geçer ve her istediklerini yapmanızı isterler.

Çok zeki olmaları eğitimlerini kolaylaştırır. Özellikle 2- 5 aylıkken sosyalleştirilmesi ve diğer insanlar ile köpeklerle tanıştırılması gerekmektedir. Eşyaları kemirme ve hatta yutma eğilimleri vardır. Bu nedenle eşyaları onun elinin altına koymayınız. Tuvalet eğitimine son derece özen gösteriniz. SATILIK PİNCHER ilanlarına göz gezdirip bir Pincher sahibi olmak istiyorsanız, en önemli noktalardan biriside onların bakımıdır. Bakımı hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir köpeği beslemen son derece anlamsız olacaktır. Peki, Pincher bakımı nasıl olmalıdır? Nelere dikkat etmelisiniz? Nerelerde yaşamaları daha uygun olur?

Pincher Bakımı Nasıldır? Dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir? Yaşam alanı için nereler daha uygundur?

Pincher köpek cinsi, soğuk havalara karşı son derece dayanıksız olmalarından dolayı bu hususa çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Apartmanda beslenilebilir fakat havlama sorunu size çok sıkıntılar çıkarabileceğinden küçük yaştan itibaren eğitimi iyi verilmelidir. Eğitim ile havlama sorununun önüne geçilmeli, doğruyu ve yanlışı idrak edebilmesi sağlanmalıdır. Egzersiz ihtiyacı fazla yoktur. Gün içerisinde oynayacağı oyunlar ve koşular egzersiz ihtiyacını karşılayacaktır. Dolaşmaya çıkarıldığı zamanlarda tasmasız dolaştırılmamalıdır. Çünkü koku ve sese çok duyarlı olduklarından dolayı bir anda koşmaya başlayıp, gözden kaybolabilirler. Bu nedenle tasmasız kesinlikle gezdirmemeye özen gösteriniz. Bahçede oyun oynayacağı zamanlarda bile kaçacağı herhangi bir yer olmadığı konusunda emin olunuz. Pincher tüy bakımı ise oldukça kolaydır. Tüyleri çok kısa olduklarından dolayı taraması son derece basittir. Düzenli tüylerini fırçalamanız yeterli olacaktır. Peki, Pincher karakteristik özelliği nasıldır? Dış görünümü nasıldır?

Pincher karakteri nasıldır? Dış görünümü nasıldır?

  Pincher köpek cinsi oldukça küçük ve zayıf bir ırktır. Patileri oldukça küçüktür. Kedi kadar patileri ve bedeni ile oldukça sevimli bir görüntüye sahiptir. Görüntüsü bakımından en sevimli bulunan köpekler arasında gösterilmektedir. Bacakları yere dik pozisyonda basmaktadır. Kulakları genellikle dik ve uzundur. Çenesi güçlü sayılabilecek kuvvettedir. Çenesinin gücü bedeni ile doğru orantılıdır. Kafası da yine bedeni ile kusursuz bir doğru orantı içerisindedir. Gözleri koyu renktedir. Tüyleri siyah ve ten renginde bulunmaktadır. Kendine has bir yürüyüşü vardır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pincher